Zapomněnka

rubrika: Pohádky


Všichni pijeme z poháru zapomnění.

 

Lucifer


Byla jednou jedna krásná princezna s nádhernýma modrýma pomněnkovýma očima, postavou jako lusk, ňadry jako kedlubnami, zadečkem jako hlávkovým salátem a kotníky jako ředkvičkami. Byla to kytka.

 

I kytky mohou být princeznami.

 

Princezna Zapomněnka ráda hrála na klavír, ale protože si nikdy nepamatovala noty, hrála pokaždé jinak, ale pokaždé krásně. Její hrou byly uchváceny všechny kytky v širokém i úzkém okolí a kdokoli, kdo šel náhodou kolem, zůstal stát v němém úžasu. V úžasu nad tóny Zapomnění.

 

Zapomněnka byla jedno veliké zapomnění. Vše, co by se dalo zapamatovat, Zapomněnka zapomněla a zapomínala ráda. Ráda zapomínala na vše, na co by nerada vzpomínala. Šťastná to květina.

 

Přišel podzim, deště, divoký vítr, chladivá rána a smutné večery plné spadaného listí. Zářivé paprsky zářijového slunce zářily mezi kapkami zapomnění, kde Zapomněnka hrála na klavír v pavoučích sítích babího léta. A pavouci naslouchali a spřádali a spřádali - sítě zapomnění.

 

Zapomnění je pavoučí sítí babího léta.

 

Jednoho dne i babí léto skončilo, klavír dohrál, kytky uvadly a na Zapomněnku všichni zapomněli.

 

Všichni pijeme z poháru zapomnění.


komentářů: 0         Komentáře (0)


Vložení nového příspěvku
Jméno
E-mail  (není povinné)
Název  (není povinné)
Příspěvek 
PlačícíÚžasnýKřičícíMrkajícíNerozhodnýS vyplazeným jazykemPřekvapenýUsmívající seMlčícíJe na prachySmějící seLíbajícíNevinnýZamračenýŠlápnul vedleRozpačitýOspalýAhojZamilovaný
Kontrolní kód_