Bezdrátové dilema – narušení hormonální rovnováhy, rakovina prsu a mobilní telefony

rubrika: Populárně naučný koutek


Hned za kapitolou věnující se řešení očisty našeho organismu od toxické zátěže z knížky Doba jedová 4 – Hormony se nachází kapitola věnující se vlivu moderního elektromagnetického smogu (též elektrosmogu) na naše zdraví, což je stále ještě velmi opomíjeno či přímo ignorováno. Vzhledem k tomu, že na tuto problematiku jsem zde již několikrát narazil, kupříkladu v souvislosti s mobilními telefony, s nimiž si dnes už hrají i malé děti a značná část populace je nedá z ruky nebo od hlavy, rozhodl jsem se tuto pasáž připojit bezprostředně za tu předchozí.

 

Lucifer


Naše náklonnost ke všemu, co je spojeno s elektřinou, znamená, že nyní žijeme v moři plném elektromagnetických vln. Ne že bychom v moři elektromagnetických vln nežili v dávnějších dobách. To moře však bylo přirozené, příliš se neměnilo a nebylo zahlcené elektromagnetickým smogem, produkovaným často velmi silnými zdroji jako dnes, a náš organismus na něj byl adaptovaný. Elektromagnetické záření (Electromagnetic radiation - EMR) je odhadem sto až dvě stě milionkrát větší než před sto lety. Problém zhoršuje exploze bezdrátových technologií, jako jsou mobilní telefony, kapesní počítače, bluetooth, WiFi a mikrovlnné vysílače nezbytné pro přenos. Tento všudypřítomný svět vyzařuje určité spektrum EMR, které má specifické škodlivé účinky na živé systémy.

 

Homeostázu lidského těla nyní narušují dosud nebývalé hladiny všech forem EMR, které závažně poškozuje jeho schopnost správně fungovat. Sto bilionů buněk v lidském těle spolu navzájem komunikuje nepatrnými elektromagnetickými signály a biochemickými reakcemi. Tyto signální dráhy nesou informace, které se přenášejí do všech biochemických a fyziologických procesů v těle. Neustálé vystavení EMR může tuto buněčnou komunikaci drasticky zkreslovat a narušovat, způsobovat abnormální buněčný mechanismus a v konečném důsledku nemoc.

 

Biologický stres způsobený elektrosmogem hluboce poškozuje normální fyziologii a mezibuněčnou komunikaci. Představte si ten chaos, když ve městě selžou komunikační systémy. Podobný chaos vzniká v těle na buněčné úrovni, když se vypnou normální procesy a naruší se mezibuněčná komunikace. Zhorší se buněčná funkce, dochází k poškození buněčných stěn a škodlivému působení volných radikálů, živiny se nemohou dostat dovnitř a jedovaté látky ven. Stovky studií prokázaly škodlivé účinky EMR na imunitní systém, enzymatickou syntézu, nervovou soustavu, učení, nálady a vzorce chování.

 

Hormony jsou velmi účinné látky. Endokrinní žlázy jich produkují jen nepatrné množství, ale se silným účinkem. Většina hormonů, jako je estrogen, progesteron, testosteron, inzulin a melatonin, se tvoří v poměru jedné miliardtiny či biliontiny celku. Dokonce i drobné kolísání hormonální hladiny může vytvořit velké fyziologické změny. Hormony hluboce ovlivňují průběh všech životních procesů a zachování hormonální rovnováhy je zásadně důležité pro optimální zdraví. Moderní životní styl v mnoha ohledech ohrožuje optimální endokrinní funkci. Stres, toxicita, nekvalitní potraviny, nedostatek spánku, farmaceutické léky – to vše jsou známé endokrinní disruptory. Jeden narušující faktor je však závažně opomíjen: EMR.

 

Hluboko uprostřed mozku se nachází světlocitlivá endokrinní žláza zhruba o velikosti hrášku – šišinka (epifýza). Od pradávných dob byla spojována s mystickým, vševidoucím „třetím okem“. Dříve byla opomíjena jako zbytečný orgán (podobně na tom bylo slepé střevo), ale nyní je považována za jednu z nejdůležitějších žláz v celém těle. Šišinka je hlavním místem tvorby spánkového hormonu melatoninu. Byl objeven v roce 1958 a nyní je vychvalován jako zázračný hormon regulující mnoho klíčových funkcí lidského růstu a zdraví a poskytující účinnou ochranu proti rakovině. Tvoří se zhruba po devadesáti minutách po usnutí. Vědce stále více překvapuje rozsah fyziologických procesů, které melatonin ovládá nebo ovlivňuje. Kupříkladu nejen že brání uvolňování estrogenu, ale také potlačuje vývoj rakoviny prsu. Při působení proti rakovině prsu melatonin také zasahuje proti dvěma dalším hrozbám, které zvyšují buněčné dělení v prsu – hormonu prolaktinu a tzv. epidermálnímu růstovému faktoru. Melatonin též posiluje protirakovinné účinky vitaminu D a zvyšuje jeho zastavovat nádorový růst – dvacetinásobně až stonásobně.

 

Samozřejmě je nezbytné zajistit, aby lidské tělo bylo schopno denně tvořit pravidelné a přiměřené množství melatoninu. Spaní v místnosti, kde jsme obklopeni svými oblíbenými přístroji, tj. mobilními telefony, digitálními budíky, CD přehrávači, rádii, počítači a televizemi, může závažně potlačovat tvorbu melatoninu. Japonský Národní institut environmentálních studií prokázal, že buňky rakoviny prsu po léčbě melatoninem opět začaly růst, když byly vystaveny EMR. Bylo zjištěno, že magnetické pole narušuje signalizační činnost buněk, jejich vnitřní komunikační síť, která určuje, jak reagují na své prostředí. Nyní je známo, že k potlačení melatoninu dochází při kmitočtech, které nejsou o moc vyšší než běžné rozpětí elektrických spotřebičů v domácnosti – 50 až 60 hertzů. Z příčinné souvislosti EMR s rakovinou prsu by se neměly znepokojovat pouze ženy. V pěti studiích bylo zvýšené EMR uvedeno jako příčina stoupajícího počtu případy rakoviny prsu u mužů. Bylo zjištěno, že muži, kteří pracují jako opraváři telefonních sítí, v elektrorozvodnách či technické infrastruktuře, mají až šestinásobně vyšší výskyt rakoviny prsu.

 

Výzkum experimentálního fyziologa Charlese Grahama zjistil, že magnetické pole má účinek na dva další hormony. Ženy, které byly přes noc v laboratoři vystaveny zvýšenému EMR, měly výrazně zvýšenou hladinu estrogenu, což je známý rizikový faktor rakoviny prsu. U mužů expozice EMR snížila hladinu testosteronu – pokles hormonální hladiny spojovaný s rakovinou varlat a prostaty. Graham upozorňuje, že trvalá síla pole je méně důležitá než střídavost či jiné rysy, například proudové nárazy. Při těchto nárazech se soustředí velké množství energie do krátkého časového úseku. Dochází k nim, kdykoli zapneme světlo či nějaký elektrický spotřebič, když se cyklicky spouštějí elektromotory či kompresory (například u ledniček či klimatizačních zařízení).

 

Neuropřenašeče, zvláštní skupina hormonů, mezi něž patří serotonin a dopamin, hrají důležitou roli v regulaci nálady. Změny hladiny serotoninu jsou spojovány s depresí. Například snížená hladina této látky v mozku je spojována se zvýšeným počtem sebevražd. Jedna studie zkoumala mozkovou funkci opic vystavených magnetickému poli s frekvencí 60 hertzů. Bylo zjištěno, že bezprostředně po expozici hladina serotoninu výrazně klesla a že po několika měsících se do normálu vrátila pouze hladina dopaminu. Vystavení vysoké intenzitě EMR také zvyšuje hladinu adrenalinu, vyměšovaného dření nadledvinek, hormonu stresové reakce „bojuj, nebo uteč“. Podobně je to s dalším stresovým hormonem, kortizolem, který ovlivňuje dlouhodobou stresovou reakci. Tvoří se také v nadledvinkách a podílí se na metabolismu glukózy, reguluje krevní tlak, uvolňování inzulinu, zánětlivou reakci a funkci imunitního systému.

 

Zdroj: Sherrill Sellmanová, Doba jedová 4 - Hormony


komentářů: 19         Komentáře (19)


Vložení nového příspěvku
Jméno
E-mail  (není povinné)
Název  (není povinné)
Příspěvek 
PlačícíÚžasnýKřičícíMrkajícíNerozhodnýS vyplazeným jazykemPřekvapenýUsmívající seMlčícíJe na prachySmějící seLíbajícíNevinnýZamračenýŠlápnul vedleRozpačitýOspalýAhojZamilovaný
Kontrolní kód_   

« strana 1 »

Lucifer
19
Lucifer * 28.06.2014, 20:11:39
ali, pokud jsme schopni zcela přirozeně vnímat signály svého těla a mozku (duše), pak nám vadí pouze to, co nám skutečně vadí. Mrkající

Astra
18
Astra 28.06.2014, 13:10:05
Ahoj, ali! Koukám, že dneska tady budeme jenom my dvě. Všechno se to rozprchlo, záření nezáření... myslím, že to sluneční je ze všech záření nejhorší.

Tehdy už se nosily bikiny? Já pamatuju, že jsem měla bleděmodrý plavky vcelku a moc mi slušely. Slepák už taky nemám, bylo mi dvanáct a jizva už není vůbec vidět. Málem jsem ale bouchla bačkůrkama, máma si myslela, že jsou to potíže růstu, že se zřejmě stávám ženou, tak zanedbala odchod k doktorovi. Když už jsem potom ječela bolestí na celý barák, tak přijela sanitka a bylo za pět minut dvanáct. Jo a vítám tě jistě i za všechny ostatní z naší pekelné družiny. Určitě se ozvou, až se někdo přihasí. Mrkající Překvapený

17
ali (neregistrovaný) 28.06.2014, 12:58:18
Tak tak různě čtu a čtu a léta jen sbírám informace a nikdy nic neříkám..držím se hesla..mluviti stříbro..mlčeti zlato...ale vyjímka potvrzuje pravidlo a tak písnu.. v dnešní době transplantací orgánů vidím robotizaci člověka..transplantace..čipy..manipulace..roboti
Slepák mi kdysi za totality v jednom malém městě na severu vyoperovala paní doktorka, která si zřejmě už nutně potřebovala říznout, neboť byla stará, k ničemu ji nepouštěli a tak mi za trest v 18 letech zohyzdila obrovskou jizvou naždy celé břicho...tehdy jsem hodně plakala, že už si nikdy nevezmu bikiny.. popravdě..za mého života si pak nikdo z mých partnerů té jizvy vpodstatě ani nevšiml..natož aby mu vadila.. mluvím tedy "o přístupu" k věci... záření mobilů a jiné..není to vše jen energie? My jsme energie.. nezáleží tedy vlastně jen a jen na přístupu a vlastní komunikaci vůči vnějšímu světu? Jsme to, co si myslíme, že jsme.. vadí nám jen to, co si myslíme že nám vadí.. není vše jen naše VOLBA ??


15
G (neregistrovaný) 25.06.2014, 11:15:35
Mělo být zveřejněno v 8.41, ale nějak se nevedlo konekšn z GR Vodafonu >
Sry za event. pŕeklepy, přšu z pravidelně ranní, cca 4km dlouhé procházky s krvelačnejma, lištíčky a jezefčata lovícími bestijemi, a to bez brýlí [já, ne ty lofci].
Takže - poslední koment zde byl na thema nebezpečí života s absencí appendixu.
Rada vot přemoudřelého kadla >
Sož tagle dát si né špenát, ale dietu, spočívající ve vyloučení syntetických antibiotik, zmrtvujících střevní mikroflóru a makrofaunu?
Pak ten appendixový šuplík, plný pozustafšich sirotků, jež jsou v neustálé pohotovosti se hbitě replikovat, nenajde uplatnění, a pozbývá skutečnę na významu.
Stejnę si ale myslím, že počet zmařených životů, v důsledku pozdní, nebo špatně stanovené diagnosy převládá nad těmi zachráněnými, se zásobou těch biotických mršek, tam se ve stínu endokatastrofy skrývajícími.
Ale tejk it lajk IMHO.
Statistika i kladistika jest zde asi dost obtížná, anžto ti přežifši se nejspíš neevedují...
TT fór maj opínijens ebaut dziz, šlus, GM, že prej vám tam končí léto, začinají Dušičky, teplou šálu nezapomeňte ssebou!
=========~~~ :-P ~~~===========

Stella
14
Stella 25.06.2014, 08:54:07
Občas se po přečtení komentářů podívám, u jakého článku vlastně jsou... Ale tak je to dobré a zajímavé. A občas dramatické.
Znám mladou paní, kterou jako malou holku s bolestmi břicha doktorka pořád označovala za simulantku, než nastaly fofry. Jiná měla slepák úplně jinde, než bývá, odehrálo se totéž. Známého lékař třikrát skutečně šeredně seřval, že ho otravuje s bolením břicha, počtvrté kvůli tomu, že jde pozdě. Před vystěhováním do ciziny si běžně lidi nechávali ap.vyndat.
Jo, někdo je kompletní a je mu to taky k ničemu - a ještě naříká. Protože je líný využívat svých možností. To je fakt k vzteku, staří kocouři. Mrkající

Lucifer
13
Lucifer * 24.06.2014, 23:51:27
Mimochodem, můj starší syn taky ještě pořád žije. Jen mu chybí jeden nástroj, který by mu mohl někdy pomoci přežít...

Lucifer
12
Lucifer * 24.06.2014, 23:44:28
Anebo, Starý Kocoure, chybí ti jedna ruka, jedna noha a jedna plíce a máš vyoperovaný žlučník. A přesto stále ještě žiješ. Co nám z toho plyne? Inu to, že nám stačí jedna ruka, jedna noha a jedna plíce a žlučník už vůbec nepotřebujeme.

Igen? S vyplazeným jazykem

Lucifer
11
Lucifer * 24.06.2014, 23:40:36
Asi jo, Starý Kocoure. Jsou lidi, kteří se dožili při kouření dvou krabiček cigaret denně osmdesáti let. Jsou fakt tací. Co dělali mimo to, je teď jiná otázka, ale drtivá většina těch, co s cigaretami dělala totéž, natáhla kopyta na rakovinu plic mnohem dřív než ti kteří nekouřili. Není to k vzteku, Stará Kocoure? Dokonce i slepice dokáže žít nějakou dobu bez hlavy. Není to k vzteku, Starý Kocoure? Anebo lidi s jednou ledvinou se občas dokáží dožít vyššího věku než ti s oběma. Tohle je ale fakt už k vzteku, Starý Kocoure.

No ni? Úžasný

10 Zase historka...
Starý kocour (neregistrovaný) 24.06.2014, 23:23:05
Kdysi se "červovitý přívěsek" vyoperovával dokonce preventivně - třeba před polárními výpravami nebo vůbec výpravami do necivilizovaných končin.
Starší si možná vzpomenou na příhodu, jak si jeden polárník vyoperovával slepé střevo sám, pomocí zrcadla v lokální anestezii. Přežil to.
===
Na zánět slepého střeva totiž můžete umřít za docela krátkou dobu. Mě se to málem povedlo. A to jen proto, že posádkový lékař byl zubař a diagnostikoval mi odpoledne místo zánětu slepého střeva žaludeční nervózu - čímž mě vlastně poslal do služby dozorčího autoparku. Když jsem se ve službě v autoparku sesul kolem půlnoci tiše k zemi a pomocníci to nahlásili dozorčímu útvaru, už byl "slepák" prasklý a nastala "celková sepse břišní dutiny". Druhý den ráno mi dával civilní doktor v LM tak 10% šanci na přežití. Zaslechl jsem - mám dobrý sluch. Do Vojenské nemocnice v Ružomberoku mě vezl vojenský řidič takovým způsobem, že ostatní účastníci silničního provozu skákali raději do příkopů. Prý jsem byl žlutý až oranžový, seděl jsem tvrdohlavě vedle řidiče a pořád jsem mu prý vykládal vtipy. A přitom tomu řidiči sanitky řekli, že mu asi zhasnu během cesty. Mrkající
Pak mi chybí asi deset dnů, kdy jsem byl v limbu, následovalo několik dnů na umělé výživě - měl jsem sice u postele hrnek s čajem, ale i jeden hrnek prázdný. Kolik jsem toho vypil, tolik jsem toho si musel pomocí velké stříkačky a stále založené sondy ze žaludku vytáhnout ven. Sestra mě co hodinu kontrolovala a měnila ty hrnky. Dost surrealistický zážitek - když jsem pak četl Hlavu XXII, vzpomněl jsem si na tenhle moment. Smějící se
Ale od té doby nenechám na zdravotní sestry dopustit. Neuvěřitelná trpělivost a empatie. Když jsem ji při polykání sondy už potřetí poblil, tak se na mě jenom usmála jako Madonka (měla dva silné černé copy obtočené kolem hlavy jako Julia Tymošenova o pár desítek let později) a říkala mi "To nič, vojáčik, pokojne, zkúsime to eště raz..."
A byla možná mladší než já. Na tuhle profesi se musí člověk asi opravdu narodit. Já bych nemohl. Nerozhodný
Perlička: Pistoli jsem měl celé dva a půl měsíce v šuplíku v nočním stolku. Na útvaru nikomu nechyběla. Mrkající
===
Je to už 44 roků - a já jsem furt tu. (Pořád) tady.) No není to k vzteku, Lucifere? Úžasný

Stella
9
Stella 24.06.2014, 20:57:06
Astro, nejen artróza je vinna. Ještě tak mít plantáž. Třešně za 80, exotické ovoce, kombajnem se sklidit nedá, jahody za 90...
Viz na Seznamu diskusi u zprávy o pánovi, který se podruhé těžce zranil pádem z třešně - agresivní útoční červi.

Snahou o eliminování stresu si působíme další stres a je to legrace. Takový je život!

Stella
8
Stella 24.06.2014, 20:52:32
Souhlasím, G., pokud není k dispozici strom, aspoň se dá ignorovat uřícené funící stádo. Ale pokud jde o toxicitu potravin a všechny druhy smogu, ne každý může utéct a volit něco jiného.
Zrovna ty, G, se divíš lehkému odklonu od tématu. Mrkající Nepovídej, že bylo něco z toho na ZŠ. To jsi měl sakra kliku.
O otce jsi přišel strašně brzy. Nevinný

Apendix - pro mne zajímavá novinka. A doklad zvlčilosti, která následuje lenost...

Jo, Kojzar, Rafaj, Rybák, Kozák, Kliment, Kolárová...

7
G (neregistrovaný) 24.06.2014, 19:46:29
K rezymu odkazu > jj, kladistika vjeda je, přínášívá cenné údaje.
Dost mne slovo dost alo.
Opak negatistiky?
Jinak nechci frajeřit, ale to co v tom článku psáno, bylo vyučováno a přezkušováno na ZDŠ v konci 60\'.
Nic neo pod solem, imho.
Sry za bourání báboviček.
Hezký večer bez zánětu žlučovodu, bez slinící slinifky, s hypertrofovanou šišinkou, a bez appendixových problému.
K tématu ještě smutné toto >
Před 49 lety, na sv.Jána mi umřel táta.
Na rakovinu.
GE

6
G (neregistrovaný) 24.06.2014, 19:19:08
Som zteho fšetkého volaký zmetený - kde se vzalo, tu se vzalo to apendyksí thema?
Hepnarová ¿ Hepburnová, mlaťte je popořadě, žádnou nevynechejte?
Trhala jahody dynamitem?
Etc, etc. ¿?¿?¿?
Už to lidi nehulte, pak si to eště někdo dá do nepravých souvislostí, a je hotovo...
Zdraví Kojzar (metamorfozák vot Spáčilový)
GE :-P
P.S. Ke Stelle- z toho bludného kruhu úniku je, jen to chce odvahu změnit zaběhlý stereotyp, a trocha slevit na životním komfortu (né hned zrovna zpět na stromy, ale aspoň pod ně), a je to vyřešené.
Tak pravil Géčko, co to zkusil.
Je to príma...

Lucifer
5
Lucifer * 24.06.2014, 17:37:22
rezy, to je přesně ten link, který jsem zapomněl do svého komentáře přidat, měl jsem ho otevřený v jiném okně. Až teprve díky tobě jsem si toho všiml. Sypu si popelník na hlavu. Nevinný

«     1    2   »