Rozloučení s protem

rubrika: Povídání


Konečně jsem dočetl Svět podle prota.

 

Lucifer


Jelikož jsem s tím tady začal, tak mi nezbývá, než to ukončit. Bylo to krásné, ale každý příběh musí někdy skončit, jinak bychom s tím mazali do nekonečna a tam by se nám to nekonečně nakupilo. Musím říct, že jsem se do prota dost transformoval a teď se musím odpojit. Určitě však ne na vždy. Nakonec bych citoval jednu část ze sezení s mým psychiatrem.

 

Loupl jsem očima po hodinách na zdi za jeho zády - ještě nám pár minut zbývá. Vstal jsem. "No dobře. Teď zaujmete vy moje místo a já to vaše."

 

Bez sebemenšího zaváhání vyskočil a přiběhl k mojí židli. Svalil se na ni, několikrát zmáčkl vynilové područky a otočil se dokola. Evidentně se dobře bavil. Sáhl po žlutém notesu, začal něco zběsile čmárat a u toho si hladil neexistující vousy.

 

Sedl jsem si na jeho místo. "Čeká se od vás, že se budete na něco ptát," připomněl jsem mu.

"To nebude potřeba," ucedil.
"Proč?"
"Protože já už vím, co vám straší v hlavě."
"To bych si dost rád poslechl."
"Ementální, můj drahý sýre. Narodil jste se na zlé, kruté PLANETĚ, ze které se nedá utéct. Jste tu uvězněný a vydán na milost ostatním lidem. Z toho by se zbláznil každý." Najednou praštil pěstí do područky. "Čas vypršel!" Natáhl se pro další pomeranč a zahryzl se do něj. Pak se znovu otočil dokola a dal si nohy ke mně na stůl. "A já mám práci," uzavřel to s pohrdavým mávnutí ruky. "Cestou ven laskavě zaplaťte na recepci."

 

Pokusil jsem se na něj nasadit chabou napodobeninu toho jeho výrazu kočky Šklíby. Rozběhl se ke dveřím.

 

Takže mějte se hezky a když mě budete potřebovat, tak se ozvěte. Pa Gíno, pa všichni, pa celý světe.

 

Váš prot devil


komentářů: 2         Komentáře (2)


Vložení nového příspěvku
Jméno
E-mail  (není povinné)
Název  (není povinné)
Příspěvek 
PlačícíÚžasnýKřičícíMrkajícíNerozhodnýS vyplazeným jazykemPřekvapenýUsmívající seMlčícíJe na prachySmějící seLíbajícíNevinnýZamračenýŠlápnul vedleRozpačitýOspalýAhojZamilovaný
Kontrolní kód_   

« strana 1 »

Lucifer
2
Lucifer 08.09.2010, 23:48:36
a za tím?
kdo to ví...

]Mrkající

1
Snicker (neregistrovaný) 08.09.2010, 17:59:40
Tak zatím pa

«     1     »