Rouper de Clotrimazolovo sanatorium PERPLEX

rubrika: Povídání


Rouper de Clotrimazol se snažil lednové mrazivění přečkat ve svém sklepním šuplíku bez jakéhokoliv pokusu o cokoliv. Jednoduše se adaptoval a své neurony uložil do příručního mrazáku, ze kterého musel za tímto účelem vyexpedovat několik dlouho uležených ryb, erotický magazín a kuličkové pero. Usnul takříkajíc na svých leporelových vavřínech v úrovni téměř absolutní nuly a vše, co se dělo kolem, mu neříkalo ani sbohem. A když se trošku oteplilo, vyexportoval ze své mysli poslední sen, v němž založil speciální sanatorium pro nedomrlé PERPLEX (Pozitivně Exaltovaná Rekonstrukce Paranoické Levitace Empatického Xichtění). Export se podařil a Rouper de Clotrimazol se bez uzardění okamžitě jmenoval jeho ředitelem a řa(á)ditelem. S nadšením vypreparovaného lososa si uvědomil, že se konečně zařadil do směrodatného pracovního procesu s neskonale tvůrčími rysy, jimiž se jako červená nit poflakovala myšlenka v podobě humanistického poslání zaopatřit všechny nebožáky, kteří v područí současné fúze všech možných i nemožných postmoderních technologických anabolik upadají do nepříjemného stavu, v němž si připadají, že jsou kompletně perplex.

 

Lucifer


Rouper de Clotrimazol byl neuvěřitelným způsobem oslněn nečekanou vizí, a tak vystartoval ze svého sklepního šuplíku jako Abebe Bikila honěný šavlozubým tygrem pod vlivem hemeroidů. Ulovil si dostatečně tučného zbohatlíka, způsobem útrpného práva z něho vyždímal všechny prachy a zbytek svého finančního úkonu nechal uklidit pohřební službou. Obratem klávesnice provedl na internetu pořádně vytlemené burzovní transakce, aby své finanční rezervy mnohonásobně navýšil, zakoupil celou Vidouli, kde nechal všechno nepotřebné vymýtit a na cestu tam pak zavedl neskonale husté mýtné, které se ovšem týkalo pouze těch, kdož se nehodlali stát jeho pacienty.

 

Netrvalo dlouho a na Vidouli se začal tyčit neskonale obrodný komplex budov sanatoria PERPLEX ve stylu postmoderního baroka, rokoka a prenatálního rozkroka. Teď bylo už jenom třeba vytýčit základní náplň pracovního procesu v sanatoriu, na trhu práce vydolovat dostatečný počet dostatečně psychicky a fyzicky vytůněných léčitelských kapacit, přetáhnout Ferdu Mravence z jedné neziskovky za účelem obsazení mravokárného správce a nejméně tři patřičně fyzicky obdařené sekretářky do ředitelny, podatelny a šukatelny, v nichž se Rouper de Clotrimazol chystal natrvalo usídlit, aniž by měl dojem, že se musí přihlásit k trvalému pobytu.

 

Sanatorium PERPLEX si okamžitě získalo nevídaný ohlas, a to především proto, že jakýsi Brouk Pytlík se antagonisticky vyblinkal do nejčtenějšího internetového bulváru, takže všichni jeho čtenáři byli doslova, dopísmene a dopytlíku či doškvíry na škváru. Rouper de Clotrimazol nabídl Brouku Pytlíkovi lukrativní místo šéfa reklamního oddělení s ručením neomezeným, čemuž Brouk Pytlík nedokázal odolat, ačkoli krátce předtím ho lanařili z Bílého domu. Brouk Pytlík si zkrátka řekl, že lepší je mít perplex trumfu v kapse než trumf perplexu na střeše jakéhosi baráku.

 

Rouper de Clotrimazol se s neskonalou ukrutností stal v neuvěřitelně krátké době nejdokonalejší celebritou, až to někdy hraničilo se šílenstvím. Kdo tuto hranici překročil, měl dvě možnosti. Buď si hodit mašli, nebo si objednat léčbu v PERPLEXu. Záleželo na tom, kolik měl dotyčný prachů ve své bance či ve své peřině. Rouper de Clotrimazol nehodlal léčit chudé, jelikož u nich nemohl očekávat žádný efekt, ale bohaté, jelikož z nich kromě cíleného efektu mohl vyždímat i dost prachů. Řídil se známým věroučným rčením: prach jsi a v prach se obrátíš. Vlastně se z něho stal takový postmoderní baron Prášil.

 

V sanatoriu PERPLEX na Vidouli bylo neustále veselo. Kupříkladu když léčebnou proceduru Třesky Plesky absolvovali vůdcové dvou světových mocností v masážním salonu Elektrický šok, kde kromě elektriky do nich umakartovou vidličkou dloubal jako námezdní kašpárek šéf světové banky. Kuchaři v suterénu se chlámali tak vysoce, že z cíděných špaget politých vyžvejkaným parmezánem vycedili uhlíkaté špony. Anebo partička generálních šiditelů nadnárodních korporací v průběhu léčebné procedury Kdo rychleji zvrací. Toaletářky a plazmochemičtí deratizátoři se smíchy vrhali do kanalizačního vedení.

 

Největší radost však měl Rouper de Clotrimazol. Jeho tři sekretářky vykazovaly nedoceněnou snahu uspokojovat jeho cenné tvůrčí potřeby, v mrazáku byly zase nové a ještě neuleželé ryby, erotický magazín nepotřeboval, kuličkové pero pracovalo s nadšením a vše, co se kolem něj dělo, mu říkalo Bože – Můj Bože.

 


komentářů: 7         Komentáře (7)


Vložení nového příspěvku
Jméno
E-mail  (není povinné)
Název  (není povinné)
Příspěvek 
PlačícíÚžasnýKřičícíMrkajícíNerozhodnýS vyplazeným jazykemPřekvapenýUsmívající seMlčícíJe na prachySmějící seLíbajícíNevinnýZamračenýŠlápnul vedleRozpačitýOspalýAhojZamilovaný
Kontrolní kód_   

« strana 1 »

7
Tahiti (neregistrovaný) 28.01.2017, 09:03:17
Ty filuto! Naznačuješ snad, že už máme šetřit na kytku? Či spíš na flašku? Nebo na obé?

Lucifer
6
Lucifer * 27.01.2017, 17:27:15
Mimochodem, Tahiti, Clotrimazol slyší na přezdívku Clotrimazel pouze jediný den v roce. Ten den se už blíží. Nastane na konci první čtvrtiny příštího měsíce. Úžasný

Lucifer
5
Lucifer * 27.01.2017, 15:17:29
Tahiti, pokud nám chceš naznačit, že Clotrimazol se nedá namazat na chleba, tak s tebou nemohu než souhlasit. Mrkající

4
Tahiti (neregistrovaný) 27.01.2017, 14:14:46


https://www.lekarna.cz/clotrimazol-al-1-crm-1x50gm-1/

3
Tahiti (neregistrovaný) 27.01.2017, 14:08:25
Prosím! Prosím! Nemohl by se Clorimazol přejmenovat na Clotrimazla? Jako mazel by byl taknějak lidem blíž..... Překvapený

2
Tahiti (neregistrovaný) 27.01.2017, 14:05:21
Ach, ta krása. Můj oblíbený Clotrimazol znovu povstal jak ten Fíniks. Jsem radostí bez sebe- Je sice na moji něhyplnou duši poněkud výstřední, ale já jsem chápavá osoba a nenechám se snadno zastrašit. Každý máme tuatam mušku. já například jednu pod okem a druhou v oku. S těmi dvěmi si vystačím. Clotrimazol ovšem vidí dál, není to přízemní tvor. Jen jedno mě srdečně bolí. Ubohá, ubohá Rouser!(Mezi námi děvčaty, tusím ale jistě dobře, že mu těžce zahýbá. Navenek hraje jisté zoufalství, a uvnitř s ní mydlí deset čertů). Nevadí, máme testy DNA, ty vždycky všechno vyřeší k nespokojenosti. S vyplazeným jazykem

Stella
1
Stella 27.01.2017, 12:06:38
https://www.youtube.com/watch?v=z0glOYQBlSA

Úúúúúúúúúúúú!

Smějící se

«     1     »