Hromadění

rubrika: Povídání


Někdy loni dávali v televizi pro mě dost neobvyklou šou o tom, že jsou mezi námi jedinci, kteří mají chorobu, jíž se česky říká hromadění – jak je to latinsky, to nevím, ale určitě to má nějakou zvučnou diagnózu. Seriál to byl z Emeriky, z Kalifornie a z různých městeček tamtéž. Dvě elegantní "hospodyňky" – jedna štíhlá domina a druhá tlustá mamina – navštívily postiženou osobu, promluvily jí do duše, vysvětlily, jak se žije normálně, a udělaly všechno pro to, aby nešťastníkovo obydlí zase dostalo lidský vzhled. A jaká to byla fuška, umí si asi málokdo představit. Tenkrát jsem netušila, že i mě potká podobný zážitek. Stalo s e dnes dopoledne…

 

Astra (Tahiti)


Musím ale začít od Adama, aby nakonec bylo jasno. Když jsem se přistěhovala do tohoto domu (je to činžák na Vinohradech, cca z roku dvacet minulého století), byla jsem otřesena osudem – až tak, že mi bylo všechno fuk. Sedím v jeden zimní večer na gauči, hlavu v rukách a běduju. Zazvoní zvonek. Jdu otevřít. Stojí tam ženština divé tváře, vyzáblá, planoucí oči, volá: Vy jste mě vytopila! Já na to: Kdeže, žádnou vodu jsem nepouštěla. Ženština vtrhla do mé koupelny, poté na WC, poté do kuchyně a rozhlížela se ostřížím pohledem. Pak se usadila v pokoji a seznámila mě s tím, že je moje sousedka zezdola.

 

Chtěla jsem se podívat do jejího bytu, jakáže škoda nastala, ale to m i nedovolila. Pohodlně se usadila na mojí válendě, nakonec se i rozmarně položila, hodila nožku přes nožku a řekla: To nevadí, to uschne. To už jsem byla úplně štajf. Pochopila jsem, že není svéprávná, že je jen zvědavá a neomalená – prostě blbá a drzá. Že nikde voda netekla, že to byla jen její výzkumná cesta za mnou.

Seznámení tedy bylo za námi. Potom plynuly dny, měsíce a roky. Bylo jich celkem sedm. Těch let. A ze spodního bytu se denně – a to nejen ve dne, ale i v noci – linuly podivné zvuky. Škrabání po zdech, rány do těles ústředního topení, bouchání kladiva, vrtání vrtačky. Jednou jsem takhle prožila celé Vánoce včetně Silvestra. O svátcích byla celkem milosrdná, končívala tak ve dvě v noci. Ta madam se rozhodla, že omlátí veškerou omítku ze zdí a udělá novou a z těles ústředního topení seškrabe lak, aby je mohla znovu nalakovat. Úžasná záliba. Diagnózy na několik doktorátů. Byla to taková hromadící škrabka.

Tuto odyseu zkrátím – ale že mi krátila život, je nabíledni. Nakonec musela zasáhnout až paní domácí – pohnala ji před soud, protože moje sousedka zdola odmítala pustit do bytu kohokoliv.

 
A až dnes nastal ten slavný den. Jdu s nákupem domů – před barákem obrovský náklaďák a velký pán, exekutor, dohlíží na to, co chlapi vynášejí, jestli z toho bude nějaký zisk. Nebude. Kluci, co to nosí ven, mi říkali, že když se otevřely dveře, vyvalila se na ně hora krámů – a v bytě to bylo jako v těch amerických filmech, herberk až do stropu, ani ulička pro chození tam nebyla. Tu museli pracně vybudovat. Už odjela dvě nákladní auta a právě se plní třetí. Vypadá to, že si to užijeme až do večera.

 

Jak jsem abstinent, tak bych si dala panáka. To je vítězství nade vše. Jen doufám, že mi sem nenalezou nějací hmyzíci zdola.


komentářů: 49         Komentáře (49)


Vložení nového příspěvku
Jméno
E-mail  (není povinné)
Název  (není povinné)
Příspěvek 
PlačícíÚžasnýKřičícíMrkajícíNerozhodnýS vyplazeným jazykemPřekvapenýUsmívající seMlčícíJe na prachySmějící seLíbajícíNevinnýZamračenýŠlápnul vedleRozpačitýOspalýAhojZamilovaný
Kontrolní kód_   

« strana 1 »

49
G (neregistrovaný) 15.06.2018, 05:55:02
https://bydleni.idnes.cz/soused-problem-se-sousedem-zapach-z-bytu-agresivni-chovani-zaloba-1co-/dum_osobnosti.aspx?c=A180614_121959_dum_osobnosti_web

Jak vidno, nejedeš ftom, Astří, sama.
Jesti to vlastňe noumáuní, Úďo...
GM do sluncem zalité kotlinky

48
;) (neregistrovaný) 15.06.2018, 01:49:03
No, she doesn't. Úžasný

47
G (neregistrovaný) 15.06.2018, 01:10:41
https://youtu.be/xfX9Cg3Gme8

Pro přecedu.
Škorpík.

46
G (neregistrovaný) 15.06.2018, 01:06:59
https://youtu.be/fw_Codf29Pw

Pro přecedu.
Dolly.

45
G (neregistrovaný) 15.06.2018, 00:50:20
https://youtu.be/_NEQ_MJDLDI

Pro přecedu.
Elvis.

44
ZE (neregistrovaný) 14.06.2018, 22:29:10
Géčku dík za odkazy, k.38 je Usmívající se


Astře (přisp.29) odkazují na můj c. 24, kde píšu totéž co Vy - 'je to cvok'. A 'ženština', jak jinak. Mrkající
Dobrou..

43
G (neregistrovaný) 14.06.2018, 20:18:56
Trocha fotošopu, na noc neublíží»

https://youtu.be/-JwlYfdAvZU

https://youtu.be/fkRMzVepr4o

...a taky něco z Nationale Theatre třeba Kozoroh 2...
Warning: jen pro maratónce»
https://youtu.be/S9HdPi9Ikhk

Ták, milé děti, až ten večerníček dokoukáte, vyčistit chrup, šup s nim do skleničky, žádný noční mlsy z ledničky, vložit pemprs a hajdy na kutě... S vyplazeným jazykem
GN&SwDr

42
G (neregistrovaný) 14.06.2018, 18:15:30
[40]Na mne moc složitý, neorijentuju se kerej je Dag Badmen.
To my tu žijem prostě a jasně, fše nalajnovaný...

https://www.newsbomb.gr/kosmos

Du krmit, nerušit mé kruhy!
GE

41
G (neregistrovaný) 14.06.2018, 17:51:01
[39] No, sláva, čekal jsem sprdunk, a vona dokonce pochvala...
Tak to Ti věnuju jadnu oslavnou, z mého alternativního bydliště »

https://youtu.be/YU88Awrb0fE

...a odvolávám, já písmejkřík amatuer, co jsem odvolal, a omlouvám neomluvitelné, s každým vypuštěným»

https://youtu.be/YnRHrXz9PhU

Přeju příjemnou poo sijestu na 94,1street.


39
ZE (neregistrovaný) 14.06.2018, 15:17:28
No moc krátký to není, GG (géčko geniální).
Stačilo, že komunisti rozkradli, co jim přišlo…:)

Zbytek krátkého alternativního vesmíru: jo, tak to bylo, přesně. ;) Dobře, žes nemlčel. ;))

38
G (neregistrovaný) 14.06.2018, 15:04:09
Kratké slovo ke Z-E, páč je to silnější než má amygdála, už nechci mlčet a přecházet ten více než roční kafemlejnek...
Ano, komunisti rozkradli, co jim pod ruku přišlo, to je známá a ověřená věc.
Ále-můžeš nastínit, jak bysis představovala dění po tvé(vaší) emigraci...?
V alternativním vesmíru by to mohlo proběhnout následovně:
Z-E v den D balí haky i paky, pod rouškou tmy mizí v nichsonstánu.
Další den ráno přijíždí k vile dodávka, z ní vystupují 4 komobodygardi, staví se k rohům domu a dalších 94,1 dní na směny střeží na účet státu svěřený prostor.
Poté je dům vyklizen za přítomnosti státního komozástupce, jež eviduje každou položku odváženou do depozitu > kniha o konceptuálním umění, a pod cenou je prodáno švagrovi místopředsedy OV Kčs, za 941 tisíc Ksč. Po 9,41 roce užívání nemovitosti švagrem, je tato přeprodána, formou aukce dalšímu majiteli za cenu 9,41mil. českejch na prkno. Švagr obesílá na zjištěnou NYC adress původní vlastníky, s nabídkou rozdělení utržené částky cca půl na půl, tj.4,19 mil. kotlinkofských, se započítáním předešlé počáteční investice před lety...současně posílá 41,9 let netknutou a ochraňovanou před zneužitím, zdravotní dokumentaci a knihu C of A. Při vzájemném setkání na tajmsqóru si s pláčem padají do náruče...

A.C.C. ty SF ale uměl o chlup líp, R.I.P

37
G (neregistrovaný) 14.06.2018, 13:57:56
Ale my, šlechtici z kavalštejna von banhof, máme nejrači stejně tuto verzi...

https://youtu.be/PJNp5UKRtbQ

Gdybyste večer slyšeli zvoňení, tak to vám určo zvoní v uchu.
Karmína.
S buranem!
Už víte proč. Nevrr haf mór, slibuju.

36
G (neregistrovaný) 14.06.2018, 13:41:17
Sry jako za dabl, to ty neustále v rozmezí ±41sec se měnící hodiny zde, koho to baví, ať klíďo pokračuje, ale znám intelektuálnější zábavu
...
Nj, bylo to bez ochrany, tož dáme tedy lepčejšího buranskýho tripla, a pak ať se dámy divjej...

https://youtu.be/Ct6eZjACOFA

Chrr písk, něco se žene, né žené, wimbledón néééééé, bum, bum, bác a jeto...pic

35
Zuzana (neregistrovaný) 14.06.2018, 13:23:10
Ptala jsem se astry, astra mi na to odpověděla, . Je to astrina story a když v ní něčemu nerozumím, zeptám se autorky. Děkuji za odpověd.
Tu story vidím jako bizarní z důvodů, které jsem už vysvětlila.

Že si na ulici vydělala na několik bytů mně připadalo přehnané, nemám ale takový přehled. ;) proto jsem se astry zeptala.

Jinak je mi to taky fuk, jak si kdo vydělává, prostituce je nejspíš velice riskantní business a nakonec je jejich tělo, to nikomu neukradly.

Lidí žijící v činžáku v rentovaných bytech jí ale klidně i těch pár bytu závidět mohli. Astra ale již napsala, že o tom nevěděli.

V devadesátých lítalo do Česka i plno Američanů, prostitutky tam byly k mání na potkání pro pány za babku.

Mimochodem - několik bytů není žádný velký majetek a při podnikavosti obyvatelstva, které si z cizího majetku dělalo i prádelny a soukromé bordely to mělo plno lidí za chvilku. Bylo zajimave pozorovat, co jsou moji countrymeni za hraboše a podnikavce, v dobe zivota 'doma' jsem si to neuvědomovola i kdyz jsm měla, byli takovi vždycky.
Babiskuv bankovní účet samozřejmě nedohnali. Ale každý je nemá a neměl. Máte je vy? Spousta slušných lidí má s odřenýma ušima jeden dva panelákové a možná pak domek zděděný po rodičích.

Jeden z bytu ukradli ve zlodějově nám v dobře a žádané čtvrti, ti, co to napřed ukradli a pak koupili za pusinku do vlastnictví ho dnes ten byt prodávají za deset miliónů, taky žádný majetek, ale čistý zisk pro ne je nejmíň devět mega. Lidí mě nikdo nemusí učit znát, ale jsou i slušní. Skutečně znám i takové, kteří mají pořád jeden, pokud nezdědili něco navíc.

Komouši po převratu si taky dovedli vybrat, kradli jako diví.

Stello, ona to asi bude práce, otravovat se s každým obejdou a riskovat při tom zdraví a možná i život.

"Dámy budete pracovat nebo se budete bavit?" hádejte v kterém filmu ta pimpova otázka padla, nápověda je krokodýl. ;)

«     1    2  3  4   »