Moje Pandořina skřínka

rubrika: Povídání


Když jsem se narodil, nasáčkovaly se k mé kolíbce v době, kdy máma usnula vyčerpáním, tři sudičky s dárečky. První pravila: „Přinesla jsem ti logaritmické pravítko s multiprocesorem sto čtyřicáté deváté generace. Pokud ti nebude stačit deset prstů na rukou, vezmi do levé ruky logaritmické pravítko a pravou rukou ho začni mnout. Výsledky výpočtů, kterých takto dosáhneš oběma rukama, ti zaručí neutuchající slávu plnou bohatých zážitků.“ Druhá pravila: „Přinesla jsem ti tajnou a dosud nepublikovanou verzi Kámasútry. Pokud ji se zájmem prolistuješ, stačí pravou rukou, levou nech zatím v záloze, a její obsah do sebe vstřebáš, nebude na Zemi žena, která by tvému umu neodolala.“ Třetí pravila: „Přinesla jsem ti Pandořinu skřínku vygenerovanou tobě přesně na míru. Pokud pocítíš, že selhalo jak logaritmické pravítko, tak Kámasútra, otevři ji. Najdeš v ní návod, jak se obejít bez všeho a přitom všeho dosáhnout.“

 

Lucifer


V dětských letech jsem si přes den hrával s logaritmickým pravítkem a na noc si dával pod polštář Kámasútru. Když jsem se probouzel, měl jsem takové zvláštní nutkání, ale nechápal jsem k čemu je mi vlastně potřebné. Něco mi však říkalo: vyčkej času jako operní pěvkyně hlasu. A tak v těchto nevinných dětských letech, kdy jsem často nedokázal ani na sobě rozeznat, co je muž a co je žena, jsem se učil ovládat pouze logaritmické pravítko. Už ve třech letech jsem zvládal jak malou, tak velkou násobilku, jelikož i při usazení na nočníku jsem z logaritmického pravítka nespustil ruce. V pěti letech jsem se zhruba ze dne na den naučil číst, ale místo v Kámasútře jsem se přehraboval v matematických tabulkách.

 

V sedmi letech jsem matematické tabulky nahradil tabulkami astronomickými, nad kterými jsem s pomocí logaritmického pravítka čaroval tak úchvatně, že už v deseti letech jsem byl přijat na astronomickou katedru matematicko-fyzikální fakulty University pro geniální děti. Stačil mi pouze jeden semestr, abych obhájil všechny doktorské tituly, načež jsem byl vyzván k půlroční stáži v astronomické observatoři na Mount Pythonu. Spočítal jsem všechny galaxie v našem vesmíru, časový průběh Velkého třesku, předpověděl jsem velký Krach s přesností plus mínus 149 tisícovek let, vyvrátil teorii superstrun ještě dříve, než vznikla, a celou řádku dalších drobností. S čerstvou cenou od kolegy Nobela jsem se pak přemístil do Ústavu pokročilých studií v Princesstonu.

 

V Princesstonu se však moje vědecká kariéra začala hroutit jako domeček z toaletního papíru. Mně bylo jedenáct let, mí kolegové však už přesluhovali v důchodcovském věku. Občas si mě pletli se svým vnukem či vnučkou a kromě sepisování nedešifrovatelných traktátů plných fyzikálních, filosofických, matematicko-dialektických a dialekticko-patologických substrátů, oidipovsko-komplexních čísel a podobných bazmeků, navštěvovali bezplatný kurs štepování ponožek.

 

Když mi bylo dvanáct let, měl jsem toho bezprizorního šaškování plné logaritmické pravítko a v návalu dekompozitní deprese jsem si vzpomněl na dáreček druhé sudičky. „Kdepak je, kurňa, má Kámasútra!“ zařval jsem, a mandatorní senilové pavědeckého povyražení na krátkou chvíli přestali štepovat ponožky. Pobíhal jsem po Princesstonu jako smyslu zbavený a mezi dolními končetinami jsem pociťoval čím dál větší tlak. Když jsem se unavil, zavřel jsem se ve svém pokoji, praštil sebou do postele a okamžitě usnul jako tvrdý špalek.

 

Pronásledovaly mě šílený sny, jejichž obsahu logická část mého mozku ani za fazoli nerozuměla, nicméně ta emotivní se jako ledoborec vehementně prodírala napovrch skrze tlustý, nicméně už narušený ledový bazmek. Bylo už kolem půlnoci, když jsem se probudil zpocený jako dveře od skandinávské sauny. Bolela mě hlava, což jsem zprvu přičítal divokosti snů. Jak jsem se převaloval, tak jsem si uvědomil, že zdroj bolení hlavy pochází odněkud zpod polštáře. Zvedl jsem polštář a… A konečně jsem našel moji Kámasútru. Četl jsem jako smyslností obdařený a do rána jsem tu sexuchtivou učebnici znal nazpaměť. Tam i pozpátku. Zpředu i zezadu. Shora i zdola.

 

Bylo mi třináct let, logaritmické pravítko jsem odevzdal na vrátnici, což vrátný přijal s povděkem a své kuličkové počítadlo vyhodil do kamen, a jen tak naboso s Kámasútrou v podpaždí jsem se vydal vybudovat armádu svých nových obdivovatelů – přesněji řečeno obdivovatelek. Hned za bránou jsem potkal skromně se tvářící děvče v krátké sukénce dole a nahoře s hlubokým výstřihem. Slovo dalo slovo a po krátké přednášce z obecné teorie relativity jsme bezodkladně přešli k praktickému cvičení dle Kámasútry. Pochopil jsem, že vědecké znalosti dosažené pomocí logaritmického pravítka mohu využít mnohem příjemnějším a duchovnu i tělesnu mnohem přijatelnějším způsobem. Stačilo jen místo triviální předehry v podobě otřepaných hlášek a ručních gest zarecitovat hluboce sugestivním hlasem pár bazmeků z vědeckého arzenálu, a s pomocí knížky v podpaždí, kterou jsem deklaroval jako bestseller kvantově asymetrická gravitace, hypnotizovat oběť mého sexuálního umu do patřičné polohy. Jak tělesné, tak duševní.

 

Ženy se na mě lepily jak mucholapky na čmeláka, a pokud měly nějakého vlastního čmeláka, tak mu za mé peníze od kolegy Nobela koupily mucholapku, která ho definitivně a bez jakéhokoli zpětného rázu od nich odlepila. Ve vzácných chvílích, když jsem neměl do čeho píchnout, jsem sepisoval Speciální teorii Kundaliní, a po jejím dokončení Obecnou teorii Kundalini.

 

Ve věku těsně před třicítkou mi došly jak dotace od Nobela, tak i zásoby spermií, a moje tělesná schránka připomínala mumii na Rudém náměstí. Stalo se tak v Las Vegas, když jsem se místo do aktuální partnerky pokoušel nacpat své zvadlé přirození do hracího automatu. Výsledkem sice bylo, že hrací automat v šoku ze sebe vysypal sociální dávku, ale též to, že moje poslední erotomanka vzala roha s nějakým úplně jiným čertem.

 

Několik dní jsem se v hotelovém pokoji a pod peřinou pokoušel oživit svůj přirozený hrací automat, avšak bezvýsledně a ještě mi při tom zdřevěněla pravá ruka. V tu chvíli jsem použil záložní levou ruku a zpod postele vytáhl svoji Pandořinu skřínku. Vypadala jako jednolitý sarkofág z cejlonského ebenu a můj skelnatý pohled marně pátral po způsobu, kterak ji otevřít. V naprosté vyčerpanosti jsem nakonec usnul jako měkký špalek z borovicové limby.

 

Když jsem se probudil, na dveře klepali exekutoři a přede mnou se skvěla otevřená Pandořina skřínka vygenerovaná přesně na mou míru. Za čepobití exekutorů jsem se došoural ke své skřínce poslední záchrany a upustil zrak do jejích vnitřností. Na dně ležel již trochu zažloutlý papírek vyzdobený úhledným písmem. Ze zadní kapsy trenýrek jsem vytáhl tlusté brýle, nasadil si je na zčervenalé oči a opřel o fialový nos, abych si ten text mohl přečíst. Stálo tam:

 

Moje milé dítě, ten papír je ze zlata. Dej ho exekutorům a bosou nohou se vrať zpět ke svým kořenům. Tam nalezneš vše, co potřebuješ, bez všeho, co nepotřebuješ.

 

K Tvým dvojnásobným třicetinám Ti přeji všechno nejlepší.

 

Tvoje třetí sudička

 


komentářů: 52         Komentáře (52)


Vložení nového příspěvku
Jméno
E-mail  (není povinné)
Název  (není povinné)
Příspěvek 
PlačícíÚžasnýKřičícíMrkajícíNerozhodnýS vyplazeným jazykemPřekvapenýUsmívající seMlčícíJe na prachySmějící seLíbajícíNevinnýZamračenýŠlápnul vedleRozpačitýOspalýAhojZamilovaný
Kontrolní kód_   

« strana 1 »

53
Gogo (neregistrovaný) 08.02.2019, 19:04:12
Abys netápal >

https://www.novinky.cz/clanek/saturejka-silne-afrodiziakum-s-radou-zdravotnich-benefitu-40270400?seq-no=38&dop-ab-variant=6&source=clanky-home

Je toho víc i jinde, toto na mne vybaflo zefčerejška...

Má godina udeřila, GN Ahoj Ospalý

52
Gogo (neregistrovaný) 08.02.2019, 18:34:08
A co tagle aplikovat saturejku, ty b..ku S vyplazeným jazykem
Zvyšuje potenci...onální klit ve střevech i plících, a vůbec přispívá ke klidu jůzra!
Aš udeří to jaro plnou parou, můžu Ti ji tady pokosit...z širých lánů.
Nebo si vyhotof burgry, dle mého předefč.návodu, ale místo curry tam flákni žlíci ČUBRICI, to budou čumící i bobříci, jak rychle se 100ho mamaroďení vymaníš, a vybjehneš bos do závjejí, kosáci Ti zapjejí(Na radost ódou, zapíjej to ale vodou!)
Dlužíš mi teť nemalou částku za radu Je na prachy , dáš, až přirazíš letos do hradu...
MSF simulante Úžasný

Lucifer
51
Lucifer * 08.02.2019, 13:52:44
Astro, ten recept jsem našel na internetu poté, co jsem se pokoušel rozžvýkat stroužek česneku načisto v ústech. Jakákoli šťáva to pálení či štípání poněkud zmírní. Možná máš pravdu, ale faktem je, že tato očistná kůra mé útroby citelně vylepšila Úžasný

Astra3
50
Astra3 08.02.2019, 13:45:21
Grepová šťáva zcela splehlivě zruší blahodárný účinek česneku. To ví každej malej čert. Pracuje to proti sobě, tak, jako ledaccccos v nás. Zbytečně morduješ útroby, určitě toho mají už dost. Bacha, aby ti z toho neslezly rohy! S vyplazeným jazykem

Lucifer
49
Lucifer * 08.02.2019, 12:49:17
Radši jsem se o to, Astro, nepokoušel. Momentálně totiž podstupuji omlazovací kůru v podobě dvou stroužků česneku rozmačkaných do grepové šťávy Mrkající

Astra3
48
Astra3 08.02.2019, 08:58:38
Doufám, čerte, že ses s nikým šíleně nelíbal. Strašně řádí chřipka A. Je to ta nejhorší...Chceš-li se dožít sta let, nedávej se na balet. A tak je to se vším.

Lucifer
47
Lucifer * 07.02.2019, 23:21:54
Nastal čas, abych třídenní oslavu svých čtyřnásobných patnáctin ukončil. Odkaz na Moji Pandořinu skřínku se už skví v levém sloupci, hned nad Luciferským peklem.

Děkuji všem zúčastněným za milosrdné komentáře a...

... Stand by Me

https://www.youtube.com/watch?v=hwZNL7QVJjE

Nevinný

46 Gogo:
Z. (neregistrovaný) 07.02.2019, 23:18:33
34 Oblečky jsou fajn, nekomu se tady nelibily, ale to uz je davno. Pisen povazuju za jednu z nejlepsich. Jo a je to socha svobody, ta dama...to je verze, ktere verim ja...

45
Zuzana (neregistrovaný) 07.02.2019, 22:43:19
Tak nakonec aby nebyli ti interpreti slováckých písniček na Chocholouska. Mrkající
Mužem-li tedy věřit psychiatrům, tvrdícím, že jedna z hlavních neg. vlastnosti psychouše je svádět všechno na druhé. Usmívající se

A tady to máme: červené jablučko, kyselé hrozny, šidívá galánečka a protože galánečky věšet za to nelze, sveďme to na kyselé víno které jsme ale přesto vyslopali. Smějící se

Jen abyste si ty slovácké modré malované hlinečky nemaloval na růžovo, milý vietnamský příteli. A máte to z první ruky od jihomoraváka. Mrkající Smějící se Zamilovaný44
xxx (neregistrovaný) 07.02.2019, 21:57:26
41
Pro vás!

https://www.youtube.com/watch?v=y8jQCsAoCQA

Lucifer
43
Lucifer * 07.02.2019, 20:10:14
Klíč - Pijácká litanie

https://www.youtube.com/watch?v=EsWiOk0YG20

Úžasný

Lucifer
42
Lucifer * 07.02.2019, 20:06:36
Fleret - Sbohem, galánečko

https://www.youtube.com/watch?v=XpFW9Pdww30

Mrkající

41 Komentar: ;)
Z. (neregistrovaný) 07.02.2019, 19:58:20
Byl jsem v Ostrave - Sverni Morave od 1984 do 1988. I love this song and sing it many times in Vietnam. Prominte nemohu psat vsechny na Cestine.
Mejte se hezky

40
Z. (neregistrovaný) 07.02.2019, 19:51:53
https://www.youtube.com/watch?v=Ge4hZkjph6I

Tu měl rád i můj otec. I s bílým... Usmívající se Zamilovaný

Lucifer
39
Lucifer * 07.02.2019, 19:44:32
UB40 - Red Red Wine

https://www.youtube.com/watch?v=zXt56MB-3vc

Úžasný

«     1    2  3  4   »