V pátek mne na ulici přepadli feťáci

rubrika: Povídání


Bylo mi zde umožněno citovat články z blogu Tomia Okamury. Vzhledem k tomu, že mi jsou jeho názory dost blízké, vypouštím první zkušební balónek.

 

Lucifer


V pátek večer jsem byl přepaden bandou feťáků a opilců přímo v centru na náměstí krásného města Vysoké Mýto kousek od Litomyšle. Rozhodl jsem se napsat starostovi otevřený dopis, který vám také přikládám k přečtení. Bezpečnostní situace na některých místech u nás je opravdu katastrofální. Na dopis již dnes ihned reagovali novináři, takže se doufám s bezpečností v tomto městě alespoň něco pohne k dobrému. Je to ale jen špička ledovce a určitě se podobné excesy dějí i na jiných místech.

Vážený pane starosto, cc.místostarosta, tajemník MÚ Vysoké Mýto
dobrý den,
píši Vám ve velice nepříjemné věci, která mně ve vašem městě potkala tento pátek večer. Byl jsem fyzicky napaden zfetovanými a přiopilými mladíky přímo na vašem hlavním náměstí v centru města. Vaše město je přitom známým krásným historickým městem s rekonstruovaným náměstím. Takových lidí se po náměstí ovšem potulovalo, hlasitě hulákalo či posedávalo více, takže lze usuzovat, že se rozhodně nejdná o ojedinělý jev.

Šokující na celé události je to, že jsem ani nestačil vystoupit z auta. Po příjezdu na náměstí se k mému autu, aniž jsem zastavil, okamžitě se sprostými nadávkami vydala jedna ze skupinek mladíků, evidentně zfetovaných a opilých ( měli v ruce plastovou lahev s jakousi tekutinou) a křičeli, ať "táhneme pryč z jejich města nebo nám rozbijou držku". Bylo to tento pátek v půl dvanácté večer, tedy v dobu, kdy by si turisté jistě rádi na tak pěkném náměstí poseděli či se prošli po ulicích starého města.
Nestačil jsem tedy ani vystoupit z auta, stáhnul jsem okénko a řekl jsem, že si chci jen krátce prohlédnout jejich hezké náměstí a pak že hned pojedeme. Jako odpověď mi prosvištěla kolem hlavy rána pěstí. Zachránil mne jen reflex, díky němuž jsem uhnul. Stačil jsem ještě říci, že asi zavolám policii, odpovědí mi ale byl smích a mladíci na celé kolo křičeli, že "ve Vysokém Mýtě policie nic nezmůže".
To je tedy opravdu síla ! Šlápl jsem tedy na plyn a jel pryč. Byla to dohromady asi 3 minutová návštěva vašeho města bez vystoupení z auta.

O kráse vašeho náměstí a starého města jsem slyšel již mnohokrát, proto jsem se rozhodl cestou zpátky do Prahy ze zahajovacího koncertu festivalu Smetanova Litomyšl v Litomyšli, což je kousek od Vysokého Mýta, zajet se krátce podívat na historické centrum vašeho města včetně krásného náměstí. Máte na náměstí i hezké Infocentrum, to jsem stačil zaregistrovat, město je pěkně zrekonstruované, takže určitě máte zájem i o turisty, jak tuzemské, tak i zahraniční.

Snažím se každodenně pracovat na tom, aby turisté jezdili také do mimopražských regionů, každodenně se snažím cestovní ruch a regiony propagovat v médiích, ale takto to tedy opravdu dělat nelze.
Kde je vaše policie ? Proč večer neprojdou centrem města a nezajistí bezpečnost, pořádek a klid ? Děláte vůbec něco pro bezpečnost turistů ve vašem městě ?

Je to opravdu škoda, že tak krásné město nabízí takto šokující a odrazující zážitky a přímo v neužším centru.

Přeji hezký den,

Tomio Okamura

Zdroj: Blog pana Okamury


komentářů: 0         



Komentáře (0)


Vložení nového příspěvku
Jméno
E-mail  (není povinné)
Název  (není povinné)
Příspěvek 
PlačícíÚžasnýKřičícíMrkajícíNerozhodnýS vyplazeným jazykemPřekvapenýUsmívající seMlčícíJe na prachySmějící seLíbajícíNevinnýZamračenýŠlápnul vedleRozpačitýOspalýAhojZamilovaný
Kontrolní kód_