Zpověď pozemského mimozemšťana

rubrika: Povídání


Blíží se výročí mého samospádu do kolejí, po kterém následovala má dvouměsíční pauza na Neviditelném čertovi, a tak jsem se rozhodl zde na základě tehdy posledního úvodníku Islám zopakovat s jistým předstihem něco, co není jako tenkrát nic jiného než "evidentní provokačka, což jest mi začasté rádo činiti a čehož jest občas zapotřebí jako praseti drbání".

Lucifer


mimozemstanlucifer.jpgJestli jsem pozemšťan nebo mimozemšťan, to vážně netuším. Žiju však na planetě Zemi, podle všech dokumentů jsem se tady narodil a neexistují žádné doložitelné důkazy, že bych mohl pocházet odněkud jinde. Stejně tak nejsou žádné alespoň mediálně včetně odborně mediálně doložitelné důkazy, že by se na Zemi, popřípadě kdekoli jinde mohli vyskytovat nějací mimozemš'tané. Přesto se cítím být pozemským mimozemšťanem a zde je má zpověď, ve které vyložím, proč je tomu tak.

Je tomu tak, protože si tady čím dál tím víc připadám, jako bych spadl ne z višně, ale přinejmenším z nějaké úplně jiné planety. Moc mi toho má původní planeta do vínku nedala, ale pozorovací talent mám, a to vínko si taky někdy dám. A v tom je zakopaný ten čert. Ať pozoruji zleva, zprava, zdola či shora, poslepu či bez chutě a zápachu, zezadu či zepředu, zkrátka ať to pozoruji, jak chci či venkoncem ani nechci, výsledky mého pozorování praví zcela bez skrupulí to, že pozemšťani jsou přinejmenším úplně padlí na hlavu. Vzhledem k tomu, že já se padání na hlavu vyhýbám jako čert kříži - tedy jednou se mi podařilo padnout hlavou na koleje metra, ale výjimka potvrzuje pravidlo - tak nemohu než z toho vyvodit jediný závěr: musím být mimozemšťanem.

Teď se jistě zeptáte: cože mi tak na těch pozemšťanech safra vadí? No tak se safra rozhlídněte kolem! Mlátíte prázdnou slámu, futrujete tím všechna média, která pro vás vymysleli myslící bytosti, kterým se tak akorát pochechtáváte jako nějakým bláznům, mydlíte se navzájem hlava nehlava o každý pytlík peněz, za který si koupíte tak akorát konzumní paskvily, a když se vám povede nahrabat dostatečně velkou hromadu prašulí, tak vám z toho začne tak akorát šplouchat na maják.

Neříkám, že to děláte všichni. Naštěstí se stále ještě tu a tam vyskytuje normální jedinec, který nežije proto, aby si nahrabal hromadu konzumních oblbovaček a mohl se idiotsky vyvyšovat nad ty, co mají tu hromádku menší. Jenže tihle jedinci žijí stále na čím dál vzdálenější periferii, kde by správně měli vegetovat konzumní managoři, kteří však zcela naopak nyní ovládají celý svět. Tak je to. Ať se dívám, jak dívám, ať pozoruji, jak pozoruji, tak zjišťuji stále a čím dál tím více pouze to, že konzumní managoři v zájmu své jakési imbecilně ukájecí úchylky degenerují všechny pozemšťany. Až na takové jako jsem třeba já, a těm nezbývá nic jiného, než si na své planetě připadat, jako by spadli z úplně jiné planety.

Aby nedošlo k náhodně vygenerovanému nedorozumění: rozhodně si nepřipadám jako mistr světa. Tahle planeta jistě nosí řadu úžasných jedinců, kterým se mohu tak akorát pokorně poklonit. Jak jsem však již uvedl: vcelku až tak mnoho toho v sobě nemám, ale jsem dobrý alespoň v něčem. Jsem dobrým pozorovatelem. A proto považuji téměř za svoji povinnost výsledek svého pozorování, byť sebepochmurnějšího, sdělit alespoň na čertím blogu.

Přeberte si to, jak chcete, zprava či zleva, zdola či shora, zepředu či pozadu, zkrátka z jakékoli možné strany či stránky. A pokud mě na základě toho rozboru budete považovat za blázna, tak jsem svojí zpovědí dosáhl více, než jsem čekal.

Váš neviditelný pozorovatel cool


komentářů: 0         Komentáře (0)


Vložení nového příspěvku
Jméno
E-mail  (není povinné)
Název  (není povinné)
Příspěvek 
PlačícíÚžasnýKřičícíMrkajícíNerozhodnýS vyplazeným jazykemPřekvapenýUsmívající seMlčícíJe na prachySmějící seLíbajícíNevinnýZamračenýŠlápnul vedleRozpačitýOspalýAhojZamilovaný
Kontrolní kód_