U Kruhu

rubrika: Povídání


Po delší době jsem se vrátil do restaurace U Kruhu.

Lucifer


mimozemstanlucifer.jpgU Kruhu se nachází nedaleko Václaváku v Palackého ulici. Naproti je něco jako lékařská pohotovost, kam jsem jednou brzy ráno, po dlouhé probdělé noci dorazil s bolavým, velmi zaníceným zubem. Celou noc jsem seděl u televize, dopoval se jedním nurofenem za druhým a po ruce jsem měl skleničku studené vody, kterou jsem doplňoval s přidružené láhve. Musel jsem totiž zub neustále chladit. Občas jsem přitom usnul, voda mi vytekla z úst a bolest mě probudila.

Co hráli v televizi, to už si vážně nepamatuji - jen to chlazení a zajímavý efekt, že jsem mohl spořádat tolik nurofenů, kolik bylo na skladě a ještě si třeba dojít do jiného skladu, a přesto jsem nebyl vůbec zfetovaný včetně toho zubu. Kdyby mě zub nebolel, tak bych zřejmě již po pár takových prášcích upadl do komatu. Jenže zub to spotřeboval kompletně a non plus ultra.

Za kuropění jsem se pak s lahví vody nastoupil do metra a zamířil k výše zmíněné pohotovosti. Do ordinace jsem vstoupil s vodou v puse a lahví v ruce, kterou jsem odložil na nějaký nejbližší stoleček, polkl vodu a řekl, že ten zub musím pořád chladit. Příjemná zubařka s velmi altruistickým pochopením pokývala hlavou a za pár minut bylo po všem.

A co to má společného s Kruhem? V této zvláštní restauraci jsem zažil několik hezkých chvil ve společnosti milovníků a spisovatelů vědecké i nevědecké fantastiky. Zúčastnil jsem se dokonce i jednoho z jejich conů - Trpasliconu. Odehrál se na pražském Jižním městě v jedné škole a přispěl jsem k němu překladem vyřazených scén z Červeného trpaslíka. Byla to příjemná a zajímavá doba, ale mně před dvěma lety někam zmizela.

Sedím teď U Kruhu, kdy se tady nikdo s těchto jedinců nevyskytuje, neboť se scházejí ve čtvrtek, a píšu krátkou vzpomínkovou zprávu. Až ji dopíšu, dám ji do láhve, kterou hodím do prostoročasové řeky a budu doufat, že snad někam či k někomu někdy dopluje.

A proč jsem zmínil zubařskou pohotovost?

Jedné z těch bytostí z Kruhu jsem tenkrát poslal prostoročasovou zprávu, že tam jedu. Tenkrát ji dostala a přijela za mnou na pohotovost ve správném čase. Po nějakém čase jsme si to zopakovali v opačných rolích.

Život se zkrátka někdy otáčí v kruhu a já teď sedím U Kruhu, abych zakončil jeden z těchto oběhů. Právě před rokem a dnem jsem na Čertovi napsal Kterak oholit neviditelného čerta, čímž jsem také uzavřel jeden kruh. Teď se pro změnu pokusím vyrazit někam po spirále.


komentářů: 0         Komentáře (0)


Vložení nového příspěvku
Jméno
E-mail  (není povinné)
Název  (není povinné)
Příspěvek 
PlačícíÚžasnýKřičícíMrkajícíNerozhodnýS vyplazeným jazykemPřekvapenýUsmívající seMlčícíJe na prachySmějící seLíbajícíNevinnýZamračenýŠlápnul vedleRozpačitýOspalýAhojZamilovaný
Kontrolní kód_