Ten vůz už jel ...

rubrika: Povídání


Dovoluji si přijít s dalším námětem "příběhu" pod názvem - TEN VŮZ UŽ JEL ... Měl by pojednávat o ženě středních let, Boženě, která pracuje jako účetní v malé firmě. Je vdova, bezdětná, má jen málo radostí v životě. Večery tráví s počítačem, což je jediné její rozptýlení...

Astra


rose-car-bontten.jpgI. kapitola

Je neděle, dopoledne. Božena si obléká zástěru, bude vařit. Má chuť na drůbeží játra, k nim trochu rýže, ano, to bude dobré. Božena čistí játra, proplachuje je v cedníku a v kastrole míchá nadrobno nakrájenou slaninu a cibulku. Trochu jí slzí oči, dílem od cibule, ale tím větším dílem ze smutku.Už dlouho je sama, je jí krušno. Pouští si rádio karaoketexty. Hned první slova písničky ji rozplakala. Až tak, že málem připálila cibuli. Přes clonu slz míchá játra a snaží se pobrukovat s Maruškou písničku.

Větrák v notebooku na stole tiše přede. A najednou cink. Božena rychle odstavuje játra z plynu, usedá a čte: Milá Boženko. Velice mne dojal Váš příběh a tak nelením a hned odepisuju. Rád bych si s Vámi vyprávěl dodal vám trochu energie do života a sílu. Jsem též středního věku, sám jak ten kůl, děti už se rozprchli. Máte-li zájem odpovězte. Zatím ještě ne váš, ale to může být brzičko jinak. Váš Bedřich.


komentářů: 89         Komentáře (89)


Vložení nového příspěvku
Jméno
E-mail  (není povinné)
Název  (není povinné)
Příspěvek 
PlačícíÚžasnýKřičícíMrkajícíNerozhodnýS vyplazeným jazykemPřekvapenýUsmívající seMlčícíJe na prachySmějící seLíbajícíNevinnýZamračenýŠlápnul vedleRozpačitýOspalýAhojZamilovaný
Kontrolní kód_   

« strana 3 »

Axina
59
Axina 16.11.2011, 20:22:08
Astro, znáte termín "občanská neposlušnost"? Tak já teď vyhlašuji autorskou neposlušnost. Doufala jsem, že jsem dostatečně naznačila možné pokračování. Kde je vaše empatie??? Doufala jsem, že jedna z vás popíše jak Jana zjistila, kde Božena leží a jak jí navštívila a přiznala se k tomu, že se beznadějně zamilovala do Bedřicha. A druhá že popíše návštěvu kina. Pak bych si dala záležet a napsala avizovaný happy end. Oko by nezůstalo suché. Mimojiné by vyšlo najevo, proč se to celé jmenuje "Ten vůz už jel".

58
Angioletto (neregistrovaný) 16.11.2011, 20:04:23
Děvčata, pokud do jednoho příběhu zasahuje více "autorů", musí zákonitě vzniknout guláš. Každý z nás má jiné představy a fantazii a to je právě nejzajímavější. I mě napadla jedna verze šťastného konce, ale jsem moc zvědavá na vás, zbývající milá Áčka.

57
Astra (neregistrovaný) 16.11.2011, 19:55:52
( Technická. Omlouvám se, ale bylo mi líto to už zapíchnout. Tak si myslím, že ještě aspoň tři pokračování by to sneslo.Angioletta to určitě geniálně poposune, Axina to rozplete a škodolibě mi naservíruje happy end, pokud ho nenapíše sama. Což bych byla radši).Mnoho úspěchů Usmívající se) )

56
Astra (neregistrovaný) 16.11.2011, 19:49:33
Z pondělního ranního snění vytrhla Janu melodie jejího mobilu. Myslela, že se už konečně ozývá Boženka, ale číslo jí bylo neznámé. Není to Bedřich? Usmála se a svůdně řekla "Já jsem tady!" - "Tady je nemocnice, sestra Hrabánková.To je paní Jana Procházková?" "Ano", vydechla Jana ustrašeně. "Něco se stalo?" - "Je mi líto, ale musím vám oznámit , že paní Božena Jílková v noci zemřela. Na plicní embolii. A protože uděla vás, jako jedinou její blízkou osobu, prosím, abyste sem přišla.
Musíme dojednat všechny podrobnosti ".

Jana ztuhla. Z očí jí tekly slzy, a potom se usadavě rozplakala. Co bude dělat? Chudák Boženka. Zmatek ji zavalil, jako těžký balvan.Po chvíli, když chytila druhý dech, uvědomila si, že jediný, kdo jí může v téhle situaci pomoct, je Bedřich. Musí se mu ke všemu přiznat, všechno vysvětlit. Snad to pochopí...

55
Astra (neregistrovaný) 16.11.2011, 10:00:27
Hihi, happy to bude v každém případě, nebojte. Já mám totiž v hlavě při zadávání tématu vždycky nějakou kostru příběhu a snažím se ji dovést k "vysněnému konci", i když vy obě mi vždycky v tom naděláte guláš. Ale o to víc mě to baví.Uvidíte sama, Axino, až téma bude vaše. Nenechte se otrávit. Přeci je to jenom hra ! (Teď mažu ven. Pokračování bude asi až odpoledne nebo zítra. Doufám, že některá z vás poté vyhlásí nové téma).

Axina
54
Axina 16.11.2011, 07:49:35
[54] Já mám v hlavě happy end. Neničte mi mé kruhy... Usmívající se)

53
Astra (neregistrovaný) 16.11.2011, 07:25:38
Teda ženy, přečetla jsem si to jedním dechem, jen co jsem vylítla z pelíšku. Překonaly jste všechna moje očekávání. Nechám si to jít chvíli hlavou, ale je mi líto, cítím, že to dobře nedopadne. Osud tomu chce, a osudu se vzdorovat nedá! Usmívající se)

Axina
52
Axina 16.11.2011, 05:56:19
[50] Už to jde do finále. Ale všichni musí přežít! Usmívající se

Axina
51
Axina 16.11.2011, 05:53:32
Metro přijelo. Bedřich nastoupil a usedl na jedno z mála volných sedadel. Bylo proti směru jízdy. Dnes mu to nevadilo. Za okny se míhaly stěny tunelu, ale on je neviděl. Před očima měl pořád tu štíhlou ženu s prošedivělými vlasy a teplýma hnědýma očima. Stále viděl její pozorný pohled, kterým ho sledovala, když jí vyprávěl o svém koníčku, fotografování. Stále slyšel její smích, když jí líčil svůj neslavný pokus upéct jablkový závin. Pohlédl do vagónu. Zřejmě se musel před chvílí nevědomky usmívat a nepatrně gestikulovat, protože se na něj pobaveně dívalo hned několik párů očí. Domů dojel, ani nevěděl jak. U srdce mu bylo lehko, jak už dávno ne.

Jana seděla na posteli. Ještě měla rozsvícenou lampičku a vtírala si do rukou zvláčňující krém. V myšlenkách byla pořád v restauraci s Bedřichem. Jak krásně dovede vyprávět. A jaký má krásný hlas, jako nějaký herec. Najednou si vzpomněla, že má v kapsách bundy kaštany, které jí dal. Přinesla si je. Odpoledne hřály jí, teď zahřívala v dlaních ona je. Nakonec je vyrovnala na noční stolek. Hned ráno jí připomenou tu dnešní krásnou neděli s Bedřichem. A také to, že pozítří jdou spolu do kina. Před tím ale musí zjistit, kde leží Božena a zajít ji navštívit. Řekne jí pravdu...

Božena se probudila. Byla noc. Cítila hroznou žízeň. Zapátrala očima kolem sebe. Objevila tlačítko zvonku a stiskla ho. Po chvilce se ve dveřích objevila sestra. "Potřebujete něco? Je vám dobře?" "Jsem v pořádku, jenom mám hroznou žízeň." "Pít nemůžete, ale přinesu vám pár kostek ledu. Necháte je rozpustit v ústech." Božena se opatrně pohnula. Šlo to, žádná palčivá bolest. Tak má operaci šťastně za sebou. Nebylo třeba se tolik bát. Původně měla strach i z narkózy. Asi to na ní bylo hodně vidět. Vzpomněla si, že než usnula, sklonil se nad ní lékař s rouškou. Viděla jen jeho oči za obroučky brýlí a slyšela veselý hlas: "Ničeho se nebojte. Teď se půjdete jen na chvilku prospat. Počítejte dolů od deseti, prosím..."

50
Angioletto (neregistrovaný) 16.11.2011, 00:00:50
PS.:Vím, že se to táhne, ale ani já nemám zatím srdce některé aktéry příběhu jakýmkoliv způsobem zlikvidovat. Omlouvám se. Usmívající se

49
Angioletto (neregistrovaný) 15.11.2011, 23:48:13
Bedřich po vzoru gentlemanů nabídl Janě(alias Božence)své rámě a vydali se na svoji první procházku. Ani jeden z nich by nedokázal později popsat, co vše míjeli podél zvolené trasy. Bylo jim naprosto lhostejné, kudy se vydali, protože plně zaujali jeden druhého vyprávěním příběhů ze svých životů a hlavně vzájemným pocitem sympatie.
Jana Bedřichovi nedokázala v tuto chvíli říct, že je pouze "záskokem" za pravou Boženku, i když jí velice mrzelo, že Bedřich nevyslovuje její pravé jméno. Dnes ještě ne.
Odpoledne jim uteklo jak voda, poseděli spolu i v útulné hospůdce, kde si při horkém čaji měli stále co vyprávět, jako by se znali již léta. Ačkoliv se Janě nechtělo rozloučit s Bedřichem, den nebyl nekonečný a musí vyvenčit
ještě Ramba, než v bytě své nezodpovědné paničky zanechá loužičku, či jiné překvapení. Jana po cestě domů ještě dlouho cítila polibek na ruce, kterým se s ní Bedřich rozloučil, na stejném místě, kde se poprvé uviděli. Připadala si znovu jako patnáctiletá dívka, která nemá s muži žádné zkušenosti a jen těžko si dovedla představit, co bude dál a jakým způsobem vylíčí Božence svůj postoj k Bedřichovi. Věděla s jistotou jen to, že ho chce opět vidět. Nezodpovězené otázky se jí honily hlavou, až najednou zjistila, že již stojí před domem, kde jí vítala jen tmavá okna jejího a Boženčina bytu. Při tom pohledu pocítila hrozné prázdno a najednou měla jasno alespoň v jedné věci - že už rozhodně sama zůstat nechce.
Mezitím v jiné části města připravovali Boženku na pondělní operaci. I ona byla zamyšlená, neměla ponětí o tom, zda Jana šla na schůzku a pokud ano.....

Axina
48
Axina 14.11.2011, 13:31:32
[47] Ani intermezzo, ani technická připomínka. Jen kompliment, Astro! Usmívající se

47
Astra (neregistrovaný) 14.11.2011, 12:51:31
"Janičko, prosím tě,za chvíli pro mě přijedou,kudla už mě nemine. Jen abys to věděla... zalej mi kytky a vybírej poštu, teď vypnu telefon, a ozvu se,jen co to půjde. Drž mi palce. Bojím se. Moc! Už pro mě jedou...!" Cvak a telefon vypnutý.
Jana zkoprněla. Tak, a nezeptala jsem se, kde je, v jaké nemocnici - nic nevím, pomyslela si. A co mám říkat na rande s Bedřichem. Žádná instrukce... no tohle mi ještě scházelo.

V neděli ráno se Jana probudila do slunečného,ale mrazivého dne a hned první myšlenka byla na Boženu, která se ještě neozvala, a hned potom na Bedřicha. To teda dneska bude NĚCO... V poledne snědla jen kousek chleba se salámem. Byla tak nervózní, až se jí žaludek svíral strachem. Potom se oblékla, spokojeně zkoukla svoji siluetu ve velkm zrcadle v předsíni, vydýchala stres, a řekla si - Holka, do toho! Zachovej klid, o co jde?...

V metru jí teprve došlo, že vůbec neví, co bude říkat.- Na Chodově vystoupila a kolena se jí klepala. Všechny lidi, kteří vystupovali s ní nechala odejít a potom pomalu vyšla schody. Nahoře ji oslnilo slunce, tak nejdřív trochu mžourala, když ucítila na rameni něčí ruku. Otočila se a před ní stál Bedřich. Měl nádherný úsměv, oči vlídné a hlas...ten hlas ji dostal. Medový, mužný, trochu chraplavý. "Já jsem Bedřich, Boženko. A něco jsem vám přinesl. Ukažte kapsy." Jana se nezmohla na slovo, když jí Bedřich dával do kapes horké kaštany. "To jsem vám přinesl, aby vás nezábly ruce, Boženko."

46
Astra (neregistrovaný) 14.11.2011, 09:30:46
No, to je sice hezký, ale aby nám z toho za chvíli nešíblo. Anna , jak já ji znám, se asi nepřidá. Je to škoda, ale myslím, že Annu hrátky tohoto druhu moc neberou.

Axina
45
Axina 14.11.2011, 09:21:58
[43] Astro, já to tak vidím, že pokud se nepřipojí Anna a nenechá některé z postav zahynout pod koly autobusu, tak máme ještě hooodně dlouho o čem psát a téma nového multipovídání nebude potřeba Usmívající se

«   1  2    3    4  5  6   »