Listopadová romance

rubrika: Povídání


Pro dnešní odpočinkový den jsem se rozhodl, že vás ušetřím dalšího pojednání o tom, jak se efektivně nasměrovat k dokonalému neštěstí. Je listopad, Evropa smoguje pod poklop(c)em podivuhodné tlakové výše, která se zřejmě rozhodla nad námi spočinout snad až na věčné časy - a tak jsem se rozhodl, že ji trošičku osvěžím listopadovou romancí.

Lucifer


listopadova_romance.gifCo mě k tomu přivedlo: Budete se asi hodně divit, ale má inspirace se povznesla z listopadové nabídky v barové kavárně Satori. V ní se totiž na čtvrtém místě za Sluníčkem, což je svařený jablečný a pomerančový juice plus vanilkový cukr a pomeranč, skvěla Listopadová romance, která sestává ze svařeného vína barvy rudé, marinovaných rozinek a 2 cl Tuzemáku, což je domorodá imitace klasického rumu.

Listopadová romance však není jen horké víno barvy rudé s Tuzemákem posypaným marinovanými (h)rozinkami, ale také skutečná romance v jednom z nejkrásnějších měsíců celé této životodárné roční recyklace. Ostatně stejně jako ostatní měsíce. Všechen čas může být romantický.

Listopad je však nejen jeden z dvanácti romantických měsíců, jež každoročně recyklují, ale má také výsadní postavení. Ostatně jako všechny ostatní. Nejen že v něm dle jeho názvu padá listí, ale je především měsícem předposledním, a z tohoto neskonalého důvodu úvodem k příchodu závěrečné fáze každého ze všech možných roků.

Jestli má někdy kulminovat romance, tak jedině v listopadu. Závěrečná fáze, které se z těžce uchopitelných historických souvislostí říká pro/asinec, je výrazně okupována svátky, v nichž se všechna romance utopí v konzumní přípravě na následující cyklus, jež v samotném závěru kulminuje rozvodněnou řekou lihuplných po/atoků.

A tak všem romantickým lidem připíjím z barové kavárny Satori na romantické zdraví Listopadovou romancí. Pokud z vás opadá listí, tak si ho vylisujte do svého každoročního herbáře a popr(o/a)ste někoho, nejlépe přímo šéfa z horních pater, aby si už konečně ten poklop(ec) strčil někam... devil


komentářů: 4         Komentáře (4)


Vložení nového příspěvku
Jméno
E-mail  (není povinné)
Název  (není povinné)
Příspěvek 
PlačícíÚžasnýKřičícíMrkajícíNerozhodnýS vyplazeným jazykemPřekvapenýUsmívající seMlčícíJe na prachySmějící seLíbajícíNevinnýZamračenýŠlápnul vedleRozpačitýOspalýAhojZamilovaný
Kontrolní kód_   

« strana 1 »

4
Angioletto (neregistrovaný) 20.11.2011, 14:03:51
Listopadová romance je i nádherný film o lidských hodnotách, o tom, jak může člověk člověka obohatit i bez balíku peněz a samozřejmě i o lásce, bez které to tady nestojí za nic.

Lucifer
3
Lucifer 20.11.2011, 00:34:09
Ten
kdo nezná hukot vody
lopatkama vířený
jako já...

http://www.youtube.com/watch?v=YIO7-dro9e0&feature=related

Axina
2 Wabi Daněk
Axina 20.11.2011, 00:25:24
Píseň, co mě učil listopad

http://www.youtube.com/watch?v=ZkEdn5WQLss


«     1     »