Milion

rubrika: Slovo Neviditelného čerta


Tak dobře, převezmu žezlo...

 

Lucifer


Na zdraví

 

 

devil


komentářů: 18         Komentáře (18)


Vložení nového příspěvku
Jméno
E-mail  (není povinné)
Název  (není povinné)
Příspěvek 
PlačícíÚžasnýKřičícíMrkajícíNerozhodnýS vyplazeným jazykemPřekvapenýUsmívající seMlčícíJe na prachySmějící seLíbajícíNevinnýZamračenýŠlápnul vedleRozpačitýOspalýAhojZamilovaný
Kontrolní kód_   

« strana 1 »

Axina
31
Axina * 01.08.2013, 13:38:36
Astro, díky!

Chtěla bych doplnit svůj komentář č.11. Existuje ještě několik situací, kdy na webu NČ mažeme komentáře.
a) Jde o evidentní chybku komentátora. Např. odešle svůj komentář a pak stiskne F5 s cílem obnovit stránku. Jeho komentář se odešle ještě jednou.
b) Komentující nás o smazání komentáře požádá sám.
c) Komentář je nečitelný. Zrovna včera se to stalo "informaci". Chtěla dát komentář v azbuce metodou copy/paste. Na NČ se zobrazila nečitelná změť znaků. Editor tuto znakovou sadu bohužel neumí. Takže jsem komentář smazala a "informaci" o tom informovala.

Když je kolem půlnoci, člověk je už unavený. A znechucený mazáním drzých a sprostých výpadů bývalé přispěvatelky. Ona má na hodinkách o 6 hodin méně. A zřejmě houby co na práci.
Tak se stane, že já zapomenu v rychlé operativní analýze na pár bodů a Lucifer si přestane brát servítky. Nedivím se mu.

Astra
30
Astra 01.08.2013, 13:23:23
Axino, k tomu číslování nebo nečíslování. Mně je to v podstatě fuk a s anarchií to nemá co dělat. Jen si myslím, že tak sterilní pořádek je docela bez invence, že věci mají plynout pohodlně a rozevlátě. A když to jde jinde, proč by to nešlo tady. Nechci rejpat, ale věc čísel jde absolutně mimo mě. A ještě navíc, abych musela užívat speciální závorky. Pro mě to znamená přehodit klávesnici na EN, vyhledat ty lomítka, pracně je nacvakat před a za numero a zase přehodit klávesnici na češtinu. Br. Ve světě internetu jakýstakýs pořádek jistě být musí, ale když je něčeho moc, tak je toho příliš. Například vymakaný formulace, bezchybná interpunkce atp. - to je jako sterilní nevoňavá gáza. Není tady jiný vyjadřovací prostřed než psaní. Musí tedy z toho psaní vylejzat člověk, jeho povaha, nápady a rozmarnost. To je pro mě internet a diskuze na něm S vyplazeným jazykem

Astra
29
Astra 01.08.2013, 13:03:37
Milá Stello, to bys teprve zažila vášně, kdyby se jim nechala a volnost.Jsou totiž vášně a vášně. Jsou vášně zdravý, viz např. líbání štírů a ropuch, ale jsou taky nemocný. Nehledej za tím nic jiného - než že se Lucifer a Axina snaží, aby jejich web měl úroveň, o kterou se zasloužili. Aby zůstal čistý a chytrý. S vyplazeným jazykem Mrkající

Axina
28
Axina 01.08.2013, 09:25:02
Stello, a koho považuješ za ty vášnivé osoby? Nás - Lucifera a mne - nebo Miloše a Zuzanu? Mrkající
To víš, ráda bych v tom měla jasno. Řeč je pramenem nedorozumění...
(Mimochodem, z jaké knihy je poslední větička?)

Stella
27 No jo
Stella 01.08.2013, 09:15:31
Večer se mi líbila poklidná diskuse a říkala jsem si: Proč jsem dávno nenarazila na tolik chytrých a vyrovnaných lidí. Leccos bych pochytila a bylo by mi mnohem lépe a byla bych trochu jinde. Neboť - takové divné blátíčko bylo všude kolem...
Ono se totiž pozná, v kom co je, i když se píše v debatě o banalitách.

Teď se tu objevily vášně a já si podezíravě myslím: Je za nimi vždycky skryto něco jiného. Asi takto: Když to nejde z jedné strany, zkusíme to z druhé. Mrkající Klid!


Axina
26
Axina 01.08.2013, 08:58:37
Astro, číslování (či jiné jednoznačné označení) každého komentáře je nezbytné. Já vím, že jsi založením "anarchistka" Usmívající se ale bez pořádku to ve světě IT prostě nejde. Komentáře se díky číslům jednoznačně ukládají a zajištěno i jejich správné chronologické pořadí. Šlo by potlačit zobrazování tohoto čísla. Tak je to zřejmě na webu NPND. Ale bylo by to škoda. Číslování komentářů je i praktické z hlediska uživatele (na komentář se dá odvolat). Tolik k věcné stránce.
Jinou otázkou je: Co je komu do toho??? Teď mám na mysli Miloše. Jak by se tvářil on, kdybychom mu chodili říkat na jeho web, co by měl a neměl dělat? Zřejmě je chudák zcela pod vlivem Zuzany a dělá, k čemu by se normálně vůbec nesnížil.
Začínám ztrácet trpělivost.

Astra
25
Astra * 01.08.2013, 07:47:24
A proč se tedy musí reakce číslovat? Na webu u Patrika to tak není a nikomu to nevadí. Když někomu odpovídám, tak ho prostě oslovím. Technicky tomu nerozumím, ale snad je to řešení. Potom nebude nikoho zajímat, proč chybí nějaké číslo. To, že "chybí nějaké číslo" je v tomhle kontextu docela trefený S vyplazeným jazykem Mrkající

Lucifer
23
Lucifer * 01.08.2013, 00:21:31
Pro boha živého, Miloši, udělej něco se svým psychopatickým exemplářem, jinak tě půjdu stejným stylem navštívit na tvůj mišmaš. Tohle už je na oznámení u nějaké policie. Je na prachy

Lucifer
15 Ano, odpovím
Lucifer * 31.07.2013, 23:55:18
Miloši, pláčeš sice hezky, ale na špatném hrobě. Na rozdíl od drtivé většiny webů, jak veřejných, natožpak soukromých (což Neviditelný čert teď je) se maže non plus ultra, někde je možno napsat komentář jenom po registraci a navíc jenom po schválení. Tady se to neděje. U tohoto příspěvku jsem smazal především svůj a Axinin komentář, protože se to sem nehodilo, což jsme si vysvětlili. Každý tady může psát, co chce. Mojí jedinou podmínkou už od začátku bylo, že nestrpím, aby se tady děly zkurwené osobní útoky, což dělá non plus ultra tvoje virtuální kamarádka Zuzana.Tomu hodlám i nadále zabránit. Nikoho jiného, kromě svých nepovedených komentářů, tady nemažu. A mohl bych, ale není to můj styl a ani mě to nezajímá.

Takže si na svým mišmaši dělej, co chceš, já ti tam nelezu, ale pokud se ti tady nelíbí, tak sem nelez. Po vzoru tvé virtuální kamarádky bych mohl napsat: A kdo se tě na to ptal, ty debile?

Úžasný Úžasný Úžasný

Axina
13
Axina 31.07.2013, 23:17:39
Stello, přidám ještě jeden údaj: Aktuálně je na webu 1405 článků. Web existuje od 21.1.2010. Těší mne, když mohu čas od času nějaký článek publikovat, ale to, co zvládá Lucifer (denně nový článek), by mne odrovnalo Usmívající se

Stella
12 Obdivuhodné!
Stella 31.07.2013, 23:07:29
Počty jsou neuvěřitelné.

Gratuluji!

Technickou poznámku, č. 8, bych se nechtěla učit zpaměti.

Všechno nejlepší a díky za trpělivost a za tvůrčí přístup! Líbající


Axina
11
Axina 31.07.2013, 22:51:46
Miloši, Lucifer vám zřejmě na váš komentář odpoví. Za sebe bych vám chtěla říct následující:
Na webu NČ jsou tři lidé s administrátorským oprávněním: technický admin (autor webových stránek), Lucifer a já. Admin zásadně bez naší žádosti žádné mazání ani obnovu smazaných komentářů neprovádí. Lucifer a já mažeme komentáře ve třech případech:

1) Sami po sobě, dopustíme-li se nějakého překlepu (několikrát denně to oba využíváme).

2) Sami po sobě, dospějeme-li k názoru, že komentování nějakého dílčího problému byl omyl (to je případ mazání u tohoto článku, Lucifer si neuvědomil, že v osobním profilu autora se uvádí počet publikovaných článků, nikoli článků napsaných, já jsem mu to vysvětlovala, pak jsme uznali, že taková diskuse zrovna u oslavného článku není vhodná).

3) Komentáře cizích lidí, pokud naplňují skutkovou podstatu trestného činu (hanobení národa, rasy, přesvědčení a apod.) nebo narušují právo na ochranu osobnosti.

Zatímco k pokusům o hanobení národa na NČ nikdy nedošlo, tak komentáře Zuzany, o které vám jde patrně především, byly hrubými osobními útoky na majitele blogu. Je s podivem, že člověk vašeho věku a vzdělání to přes očividné důkazy (u článku Granadské postřehy ze dne 25.7.2013 jsme Zuzaniny komentáře na ukázku ponechali) stále nemůže pochopit.
Nepleťte si soukromý prostor s veřejným. Zatímco např. u soudu máte zaručenu svobodu projevu a obě strany sporu jsou vyslyšeny, za dehonestaci firmy vás každá ochranka bez milosti vyvede a vykáže a jako nežádoucí osobě vám zamezí v opakovaném přístupu.
Chováme se stejně. Je to naše právo.

10
Miloš (neregistrovaný) 31.07.2013, 21:53:11
Lucifere, milion návštěv, jak dole Axina zmiňuje, napsal jsi téměř 1.300 článků a přes 4.000 komentářů, to všechno je obdivu a gratulace hodné.

Jenže kolik těch komentářů jsi také smazal? Tím už se nechlubíš. Jen tady jich polovina chybí.

Lucifer
9
Lucifer * 31.07.2013, 19:40:06
Konec oslavy, bude zabalena, mnohem důležitějším příspěvkem pro dnešní den je povídání od Stelly...

Na závěr přidávám jednou z mých nejoblíbenějších písní od Jarka Nohavici, loučím se s oslavou kometou

http://www.youtube.com/watch?v=eIct9dw65cY

Nevinný

Lucifer
8
Lucifer * 31.07.2013, 16:08:03
Nejdříve technická:

Jsou tady tři počítadla. To největší, Počet přístupů, počítá každý klik na kteroukoli stránku NČ, je tady od samotného počátku na bloguje.cz, tedy od 21.1.2010, a loni někdy v červnu bylo za aktuálního stavu přeneseno na nového Neviditelného čerta. Toto počítadlo je vnitřní, tj. veškeré počítání se odehrává přímo na NČ. Ostatní dvě jsou vnější. Podobně jako hlavní počítadlo byl zde přenesen Revolver Maps, který byl umístěn na starém Neviditelném čertovi na počátku března loňského roku. Třetí počítadlo bylo umístěno až při zprovoznění nového NČ. Obě vnější počítadla zobrazují počet návštěv, každá návštěva představuje nový přístup z kterékoli IP adresy, přičemž každý přístup se počítá jako nový až po nějakém čase (na RM to dělá asi deset minut) od předchozího přístupu. To znamená, že když sem někdo přijde a nakliká třeba dvacet přístupů, aniž by přitom udělal dostatečně dlouhou mezeru, bude se mu to počítat jako jedna návštěva (na velkém počítadle 20 přístupů). Na samotném RM, kam se dostanete po kliknutí na sedmé tlačítko dole vlevo, se dá zkontrolovat počet přístupů za posledních 24 hodin. Nevím jak to třetí počítadlo, ale RM není evidentně zcela spolehlivý. O půl jedné ráno naskočil na hlavním počítadle 1 milion přístupů, do teď jich tam přibylo již přes 2100, zatímco na RM je zhruba 1600 přístupů za posledních 24 hodin. Problém bude zřejmě v tom, že ta dvě počítadla jsou vnější a jejich komunikace s NČ může váznout na spojení a kdoví ještě na čem.


A teď společenská:

Aby to nevypadalo, že zde oslavuji jedním milionem sám sebe, musím podotknout, že slaví především Neviditelný čert, a tudíž všichni, kdo se jeho provozu aktivně účastní.

Usmívající se

«     1    2   »