Půlkulaté výročí narození Neviditelného čerta

rubrika: Slovo Neviditelného čerta


S jednodenním předstihem přicházím s jedním velmi závažným oznámením. Ano, už je to tak. Neviditelný čert oslaví zítra, kdy to zde ještě bude viset stále na prvním místě, první půlkulatiny. Jak se to vše seběhlo či skoro spíš semlelo, jsem procítěně popisoval u příležitosti čtvrtých čertích narozenin. Opakovat se neubudu, nejsem kolovrátek, ačkoli juchání na adresu některých výročí se stále ještě nedokážu zbavit. I k tomu však jednoho dne bude muset dojít. Ten den pak budu každý rok slavit jako své finální výročí. Ad ultimum, ad absurdum, ad nihilum.

 

Lucifer


Začátky bývají povětšinou velmi těžké. V případě NČ to však bylo tak lehké, lehounké, že se až skoro stydím. V návalu nezřízené rozpustilosti jsem poklepal do klávesnice, asi jako když odháníte mouchu, a už to běželo jako na drátkách. A tak si říkám, že když je začátek tak neskonale lehký, o co v zájmu přírodní rovnováhy bude těžší konec. Neříkám, že se k tomu chystám, ale do hlavy se mi ta představa už několikrát vloudila. Dokonce mě i napadlo, že bych si začal připadat jako bezdomovec. Virtuální bezdomovec. No považte!

 

Zajímavé je, že se tak stalo v lednu, v jeho druhé půli. I když se to v posledních letech nemusí zdát, ale druhá půle ledna a první půle února obvykle patřily k nejmrazivějším ročním obdobím. No a v tuto dobu mě obvykle napadají podivné věci, z nichž jedna se prokousala až k čertí neviditelnosti, která je už pátým rokem přiměřeně viditelná. Možná je to tím, že v těsném závěsu, v první polovině února slavím ještě jedno narození, totiž to svoje. A to není všechno. Na konci ledna se narodil můj druhý syn, první rodilý Pražák našeho rodu. Vzpomínám si na ten den, když jsem to lehce oslavil se svými kolegy a pak se vracel mrazivou nocí domů. Vzpomínám si, jak téměř po celý únor jsem sundával z lodžie na plech zmrzlé textilní plínky.

 

Trochu jsem se zamotal do svých niterních vzpomínek, takže šlus. Už to stačilo. Jestli čekáte, že teď už konečně přistoupím k nějaké oslavné ódě na adresu první čertí půlkulatiny, tak vás zklamu. NČ jsem založil a bezpochyby jsem jeho vůdčím provozovatelem. Kromě mě se však tady vyskytla i celá řada jiných přispěvatelů (spoluautorů, ale i komentátorů), v poslední době především Stella. Všichni jsou součástí těchto prvních čertích půlkulatin. Víc už k tomu nemám co dodat.

 

Vlastně ještě něco. Letošní zima se opět tváří tak trochu jako nezima. Možná se to ještě změní, k čemuž by mohla dopomoci Mrazulenka, což je královna z jedné mé dávné pohádky, o níž jsem se tady s vámi ještě nepodělil, takže to napravuji:

 

Mrazulenka

 

Byla jednou jedna dívka, studená jako led, a tak jí říkali Mrazulenka. V létě žila Mrazulenka hluboko v ledové jeskyni a převážně spala v jezírku zastíněném závojem rampouchů, stalaktitů a stalagmitů. S první vločkou se probouzela a s poslední usínala. Celé jaro, léto a podzim snila ve svém ledovém jezírku stále stejný sen. Sen o ledovém zámku.

 

Ve svém snu byla královnou. Za krále měla manžela ledního medvěda a v podzámčí plno poddaných sněhuláků. Ledová královna žila se svým medvědem šťastně a sněhuláci je milovali. Každý den se pořádala hostina, na které byly podávány nejrůznější ledové pamlsky včetně její oblíbené speciality, zmrzliny ala bažant. Mrazulenka milovala zmrzlinu. Po dobré zmrzlině se mohla utlouct.

 

Ve svém ledovém království měla kopce zmrzliny.

 

S první vločkou se Mrazulenka probudila. Na chvíli, v polospánku, v onom slastném momentu, kdy noc přechází v den, kdy přetahujeme peřinu plnou vloček přes hlavu, kdy sen se rozplyne jako kopec zmrzliny na rozžhavené plotně, se Mrazulenka rozloučila s ledovým královstvím, s medvědem a sněhuláky. Pak se konečně probudila, protáhla si ztuhlé údy, posnídala pár rampouchů, vyšla z jeskyně a začala zima.

 

Paní zima.

 

A země byla náhle plná Mrazulenky, sněhuláků, zmrzliny, … jen ti medvědi šli spát…

 

Tož tak.

 


komentářů: 13         Komentáře (13)


Vložení nového příspěvku
Jméno
E-mail  (není povinné)
Název  (není povinné)
Příspěvek 
PlačícíÚžasnýKřičícíMrkajícíNerozhodnýS vyplazeným jazykemPřekvapenýUsmívající seMlčícíJe na prachySmějící seLíbajícíNevinnýZamračenýŠlápnul vedleRozpačitýOspalýAhojZamilovaný
Kontrolní kód_   

« strana 1 »

Stella
13
Stella 20.01.2015, 14:38:23
A tohle od Lucifera už tu dlouho nebylo.
https://www.youtube.com/watch?v=yB3Yv-Jd128

Lucifer
12
Lucifer * 19.01.2015, 23:06:11
Nějak se ta oslava vytratila do ztracena, a tak ji završuji jednou ze svých nejoblíbenějších písniček od Jarka (a Beethovena):

https://www.youtube.com/watch?v=p-KBH_u0Uao

Nevinný


10 What A Wonderful World...
mefi (neregistrovaný) 19.01.2015, 00:43:32


Jedna hezká, ale tak trochu smutná pro Světlonoše.

Snad jsem se, Světlonoši, trefil do Tvého vkusu.


Louis Armstrong - What A Wonderful World

http://youtu.be/m5TwT69i1lU

Usmívající se

Lucifer
9
Lucifer * 18.01.2015, 23:50:26
Blíží se půlnoc a s ní i onen výroční den. Otevřel jsem si menší láhev sektu a všem čertím souputníkům připíjím na zdraví

http://www.neviditelnycert.cz/blog/slovo-neviditelneho-certa/396-lucifer-firework.html

Mrkající

8 Gratulace k výročí
Starý kocour (neregistrovaný) 18.01.2015, 21:58:43
Světlonošovi, Neviditelnému čertovi či jak se ta talentovaná potvora vlastně jmenuje...

A bis!!! Úžasný

Stella
7
Stella 18.01.2015, 21:34:38
No aspoň něco zapálit...

Lucifer
6
Lucifer * 18.01.2015, 19:42:58
Miloši, s narůstajícím věkem, jak svým tak NČ, se kloním k čím dál tím menším oslavám. Mimochodem, skutečná oslava začíná až zítra, ohňostroj však neslibuji. Neslibuji vlastně vůbec nic. Mrkající

5
Miloš (neregistrovaný) 18.01.2015, 19:37:11
No, na 5 let ta oslava mohla být trochu větší. Třeba ohňostroj nebo tak něco.

Lucifer
4
Lucifer * 18.01.2015, 19:28:21
Zapomněl jsem dodat, že příspěvky mohou být ve slovenštině a popřípadě i v angličtině (English corner de facto upadl v zapomnění).

Lucifer
3
Lucifer * 18.01.2015, 19:14:52
Stello a Astro, Neviditelný čert vám děkuje za přátelské povzbuzení. Usmívající se

Každý nový autor, který cítí nějakou spřízněnost s tématickým obsahem NČ, je vítán. Nejjednodušší způsob, jak zde publikovat příspěvek, je zaslat ho na redakční emailovou adresu

Zardanus@seznam.cz

Ideální je, když se autor registruje, viz Login v levém sloupci. V tomto případě může mít možnost svůj příspěvek sám redigovat. Je třeba, aby mě přes výše zmíněný email upozornil a já mu přidělím přiměřené oprávnění. Podrobnosti vysvětlím přes redakční poštu. V případě, že se spokojí s pouhým zasláním příspěvku přes email, doporučuji formát doc nebo rtf.

Stello, vtip je v tom, že potenciální přispěvatelé mají povětšinou buď své vlastní "hnízdo" a nepotřebují snášet svá "vejce" do cizího "hnízda", nebo své "hnízdo" nemají, nepotřebují žádné "hnízdo", a buď jsou jenom čtenáři, anebo chodí diskutovat na specifická diskusní shromaždiště. Mrkající

astra2
2
astra2 18.01.2015, 10:44:58
Copak to, na pohádky ty jsi machr, Lucifere, spolehlivě mi přivoláš vždycky dobrou náladu. Nebo aspoň lepší.

Tak dovol, abych ti pogratulovala ke všem tvým výročím ze sérdíčka a popřála ti úspěchy všude. A ve všem. V práci, v lásce, ve zdraví, v chuti do života, v obrazotvornosti a vůbec....

Moje dárky se k tobě pozvolna blíží a až si budeš olizovat kopýtko, na které ti ukápne můj skvostný mandarinkový jam, vzpomeň si na mě. Prožila jsem nad jeho tvorbou totální euforii ve smyslu - povede se nebo ne? Snad jde. Rozhodně tedy už jde k tobě.

Do dalších čertovských let další tisíce pekelných zážehů ti vinšuje Astra Ahoj

(PS - tvůj plyšový kamarád nějak šilhá. Zvětšila jsem si ho - ale celkem mu to sluší. Taková nepatrná anomálie je přípustná. Dokonalost zase není až tak přitažlivá S vyplazeným jazykem )

Stella
1
Stella 18.01.2015, 10:23:07
Nejdřív řeknu, že mě velmi pobavila pohádka. Jak to tak vidím, dnes budeme mít taky zmrzlinu a´ la bažant.

Jako jedna z dlouhé řady přispěvatelů blahopřeji Otci Zakladateli k té výdrži, invenci a fantazii!
Ať žije. Čert. Usmívající se

Nebylo by dobré zveřejnit trvalou výzvu do Odkazů nebo kam, aby se přidali další autoři? Vím, že by byli vítáni. Ahoj

«     1     »