Poslední srpnový víkend roku 2017

rubrika: Slovo Neviditelného čerta


Přesně za týden bude zase pátek, jenže už v září. Ve čtvrtek se s námi srpen rozloučí, jmeniny bude zrovna slavit Pavlína, alespoň dle českého kalendáře. Zajímavé je, že prvního září jsou v tomto kalendáři uvedena hned tři jména: Linda, Samuel a Jiljí. Linda je jasná, Samuel… no dejme tomu, ale Jiljí? Tož brknul jsem klávesnicí strejdovi Googleovi a hned na prvních dvou místech v seznamu jeho bleskových odkazů jsem se dozvěděl, že Jiljí byl mnich a poustevník a zároveň i jeden z nejoblíbenějších středověkých světců, za což byl vyznamenán svatým řádem a v Praze mu pak vystavěli kostel. Tak jsem se zase poučil. Jinak v kalendáři tohoto týdne dominují ženská jména. Před Lindou (se Samuelem a Jiljím (ihned mě napadlo něco jako švédská trojka)) je kromě Pavlíny Vladěna a Evelína, za ní pak Adéla, která možná ještě nevečeřela. Muži, kromě již zmíněného Samuela a Jiljího s Lindou, jsou zastoupeni pondělním Augustýnem a nedělním Bronislavem, přičemž tomu poslednímu byla kalendářníky přifařena Bronislava. Příští týden je kromě emancipačního kalendáře české provenience zajímavý také tím, že se budu vyskytovat na jedné z mnoha svých dalších mimopražských výprav.

 

Lucifer


Bude to takový pozdně letní výlet, ne však ještě baboletní. Babí léto nastupuje koncem září, někdy po zakončení astronomického léta, a může se protáhnout až do první třetiny října. V těchto časech bývá většinou velmi klidno a slunečno, pavouci pletou svoje sítě, které ne vždy slouží k chytání much, ale hlavně k transportu malých pavoučků do jiných končin…

 

Nikdo však nemůže vyloučit, že zrovna tenhle rok tomu tak bude. Meteorologické předpovědi se však často tváří, že už to mají alespoň týden dopředu naprosto jasné. Hned za dva či tři dny pak otočí o sto osmdesát stupňů, jak tomu bylo zrovna teď, když byl nejdříve ohlášen předčasný konec léta a v těsném závěsu pak vyhlášen příchod dalších tropických veder. Předčasnému konci léta jsem absolutně nevěřil, ale ani s blížícími tropickými vedry bych si nedovolil jen tak namátkou žonglovat. Čím víc se snažíte počasí diktovat, co má dělat, tím víc si s vámi počasí hraje jako kočka s myší. Takže to sleduji s patřičným odstupem na podkladě dlouhodobých zkušeností.

 

Kde se budu v první části příštího týdne vyskytovat, vám neprozradím. Chci si totiž připadat jako svatý Jiljí, tedy něco jako mnich či poustevník, ačkoli ne až tak úplně. Člověk si může odpočinout v ústraní, aniž by zcela osamoceně jedl kořínky v nějakém pustém lese. Jsem člověkem společenským, ne však davovým. Prahu miluji, ale její davy už mi (zase) lezou krkem. Doprovod bude jednočetný a Samuel jím nebude.

 

Můj pozdně letní dovolenkový odpočinek bude takříkajíc hlemýždí. Žádný spěch. Pokud mě zrovna něco úchvatného nenapadne, tak v klidu bude odpočívat i Neviditelný čert. Něco jako pozdně letní odstávka, která se skončí nejdříve příští víkend. A to už bude září, což evidentně vede k závěru, že tohle je patrně můj poslední srpnový příspěvek.

 

Dva hermafroditně kopulující šneci


komentářů: 12         Komentáře (12)


Vložení nového příspěvku
Jméno
E-mail  (není povinné)
Název  (není povinné)
Příspěvek 
PlačícíÚžasnýKřičícíMrkajícíNerozhodnýS vyplazeným jazykemPřekvapenýUsmívající seMlčícíJe na prachySmějící seLíbajícíNevinnýZamračenýŠlápnul vedleRozpačitýOspalýAhojZamilovaný
Kontrolní kód_   

« strana 1 »

Lucifer
13
Lucifer * 26.08.2017, 23:27:49
Jo, a ještě jsem zapomněl pozdravit astrální Tahiti. Dnes jsem měl takový šnečí den doprovázen narůstající cestovní horečkou. Vzhledem k tomu, že jsem už vyrazil na nesmírný počet cest, takříkajíc vlastně vesmírný, je tento můj neustále se opakující předcestovní horečnatý stav naprosto neuvěřitelný. Ale je to tak. Vždycky mám pocit, že vyrážím na svou úplně první cestu. A místo abych se jako profláknutě profesionální cestovatel v klidu zabalil a uložil ke spánku, tak pokaždé opakuji tutéž šaškárnu a vyrážím jako totálně vyždímaný ručník. Úžasný

Lucifer
11
Lucifer * 26.08.2017, 23:00:14
Padaly hvězdy

https://www.youtube.com/watch?v=yB3Yv-Jd128

A já též padám... ne do hvězd, ale na výlet. Nejdřív však padnu do spánku, abych se ráno probudil a stihl ten autobus... Nevinný

10
Tahiti (neregistrovaný) 26.08.2017, 19:47:59
Zcela jsem zaopomněla pochválit foto na konci. Ano, šneci to tak rozkošně dělají! Usmívající se

9
Oprava (neregistrovaný) 26.08.2017, 12:37:48
rehabilitacnim

8
Zuzana (neregistrovaný) 26.08.2017, 12:36:05
A vratila se zpet moznost pracovat na svem, pocatku mi napr. i kresleni (a ostatni)delalo problem, oproti puvodnim obavam, ze to nezvladnu.

Stella
7
Stella 26.08.2017, 11:39:55
No konečně komplet.
Astro, ty píšeš teď, jako já stále!
Jenomže já píšu prostředníčkem!

Držím palce pro zdařilý návrat do civilu! Vím, co to s člověkem udělá. Prostředí nás dokáže semlít, natož, nejsme-li zrovna fit.
Bude líp! Usmívající se

Akorát zde: bude čertí odstávka, Lucifer se bude opravovat, asi v rámci příprav na zimmní sezónu.

6
Zuzana (neregistrovaný) 26.08.2017, 11:39:47
Byla jsem taky skoro tri mesice v nemocnici a v rehabiliticnim centru. Kdyz jsem se vratila domu, musela jsem se nejen znovu naucit normalne chodit bez pocitu, ze slabosti upadnu, ale znovu se ucit psat na klavesnici. Ja, pro kterou byla prave ta klavesnice mnoho let soucast profese.

Cvicila jsem denne, nejen tady, ale na anglicky pisicim webu. A dennim cvicenim jsem se dost rychle vratila zpet. Chodim a beham a delam veci stejne jako driv. Brala jsem to vsechno usili jako terapii a ucinkovalo to. Nakonec i ted tady tukam do klabosnice ze stejneho duvodu. Mela jsem po tom tezkem urazu problem s levou casti ruky, hlavne s malickem. I to se poddalo. Jedine s cim jeste zapolim, je obcasna nespavost, ale i tu casem zvladnu. Vcetne preklepu, kterych se dopoustim vic nez driv, ale min, nez na zacatku.

Kdyz jsem s tim cvicenim zacala, bylo vsechno jinak. Uvedomila jsem si, kolik se toho za relativne kratkou donu tri mesicu zmenilo. I lidi, ktere jsem dlouho znala, najednou byli jini. I ja jsem vratila zpet do zivota trochu jina.

Astra je \'survival\' a hned tak se neda. Jsem si jista, ze za kratky cas bude zpet.


Je treba datlovat, St. Kocour ma PRAVDU! :) Astra Ma jistou vyhodu v tom, ze tady bude vitana. Zdejsi blogar ma podobne zkusenosti, takze by tomu mel rozumet.

Nebat se nedat se.

5 To Tahiti...
Starý kocour (neregistrovaný) 26.08.2017, 08:59:15
Jen cvik dělá mistra! Je třeba datlovat!
Jsou na světě i jiné věci než nemoci!
Úžasný

4
Tahiti (neregistrovaný) 26.08.2017, 08:13:14
HEZKÝ!!! Mám ráda podobné úvažky.Takže nashledání zase po několika měsících. Též jsem měla za ru dobu co promýšlet.Tři měsíce v nemocnici. Beznadějné dno.Ani ještě po pár dnech mi nejde klábosit, levou rukou se držím stolu a pravým ukazovákem klovu písmenka.TAK SNAD PŘÍŠŘĚ...ALOHA

Stella
3
Stella 25.08.2017, 17:29:45
To je řád přírody...
Nebo na tvůrce kalendáře dohlížela rozumná bytost.

Linda: https://cs.wikipedia.org/wiki/H%C5%99ib_sametov%C3%BD

Lucifer
2
Lucifer * 25.08.2017, 16:27:01
Stello, to bude asi tím, že SNP není v českém kalendáři, ale, jak se dá očekávat, v kalendáři slovenském. Mimochodem, jména ve slovenském kalendáři v pořadí od 28.8. do 3.9. jsou tato: Augustýn; Nikolaj + Nikola (+ SNP); Ružena; Nora; Drahoslava; Linda; Belo. Ženský mají navrch i u našich východních bratří a sester. Mrkající

Stella
1
Stella 25.08.2017, 09:27:34
No tak mi tady v tom výčtu nějak schází Slovenské národní povstání: námět k zamyšlení!

Tak tedy - Jiljí, Světlonoši? Ať se tam někde máte krásně!


«     1     »