Každý příběh je třeba posuzovat z obou stran

rubrika: Slovo Neviditelného čerta


Často se stává, že dva lidé, kteří k sobě až dosud měli velmi blízký vztah, se dostanou do konfliktu. Jsou tady dva lidé, první a druhá strana, a pak se ještě objevují lidé třetích stran. A každý z nich tomu příběhu nějak naslouchá. Nejhorší je naslouchat jenom jedním uchem, vnímat argumentaci pouze jedné konfliktní strany.

 

Lucifer


To platí i pro obě strany konfliktu. Jedna či druhá strana shromažďuje pouze svá pozitiva a negativa toho druhého. Žádná z obou nepřipustí, že se mohla mýlit, že udělala něco špatné, zatímco ta druhá zase něco dobré. Náhle jsou obě strany ve svých očích vzájemnými zločinci, a mnozí z diváků se pak stejným způsobem rozdělí do dvou nesmiřitelných táborů.

 

A přitom je to tak jednoduché – stačí si vzájemně s objektivním nadhledem naslouchat. Skutečných zločinců není až tak mnoho a zpravidla je jim úplně jedno, co si o nich kdokoli myslí. Proč tedy jejich řady zbytečně rozšiřovat nebetyčnou pitomostí neumět se zcela lidsky vžít do toho druhého?!

 

Rozumní lidé mohou vždy v rámci vzájemného soužití najít nějaké styčné porozumění, kompromis, pochopení příběhu z obou stran, což samozřejmě nemusí znamenat, že jejich blízký vztah bude pokračovat. Onen rozchod by však neměl graduovat vzájemnou nenávistí, ponižujícím znectěním, potupným opovržením atp. Ti lidé, tedy pokud jsou skutečně rozumní, mohou spolu i nadále udržovat vztah, který už nemusí být až tak blízký, nicméně stále ještě pln vzájemného respektu.

 


komentářů: 2         Komentáře (2)


Vložení nového příspěvku
Jméno
E-mail  (není povinné)
Název  (není povinné)
Příspěvek 
PlačícíÚžasnýKřičícíMrkajícíNerozhodnýS vyplazeným jazykemPřekvapenýUsmívající seMlčícíJe na prachySmějící seLíbajícíNevinnýZamračenýŠlápnul vedleRozpačitýOspalýAhojZamilovaný
Kontrolní kód_   

« strana 1 »

Lucifer
2
Lucifer * 17.06.2019, 22:01:06
Andělé jsou s námi

https://www.youtube.com/watch?v=terMBT2CuDA

Nevinný

Axa
1
Axa * 17.06.2019, 11:44:07
Když někdo ublíží druhému činem, slovem nebo obojím a upřímně se neomluví a nepokusí se svou chybu napravit, pak může těžko očekávat od druhé strany respekt. Respekt je to první, o co přijde.
Druhá strana přitom může být ve své podstatě velmi rozumná a tolerantní. Ovšem vůči lidem, kteří si to zaslouží, kteří jsou toho hodni. Kdyby tolerovala nepřijatelné činy a chování vůči své osobě, nevážila by si sama sebe. Časem může odpustit, ale nikdy na křivdu nezapomene.

«     1     »