Malá úvodní prosincová

rubrika: Slovo Neviditelného čerta


Tohle by sice mohl být hezký název nějakého mého básnického pokusu či hlubokomyslné filosofické úvahy, ale není.

Lucifer


neviditelny_certik.gifRubriku Úvodníky jsem přejmenoval na Pel-mel, tenhle můj skromný a nijak zvlášť poeticky či filosoficky prolnutý projev berte jako úvodník k poslednímu z dvanácti měsíců tohoto roku. A poněvadž je to můj takříkajíc redakční projev, tak jsem ho po náročném rozjímání zařadil do rubriky Slovo Neviditelného čerta, ačkoli ten obrázek vlevo vypadá, sacré bleu, tak neuvěřitelně viditelně.

Tomuto měsíci se česky říká prosinec a již nesčetněkrát se vedly rozpravy na téma, proč se mu tak česky říká. Zhruba před rokem jsem zde o tom referoval, takže nemá smysl, abych se k tomu recyklovaně vracel. Chtěl bych pouze naznačit, kam se bude Neviditelný čert v prosinci ubírat, přičemž tím samozřejmě nechci slabomyslně konstatovat, že se bude ubírat k silvestrovské veselici.

Třetina prosince je věnována vánočnímu klidu, který se občas může zvrhnout ve značný neklid, plus předvánoční příprava, povánoční relaxace a silvestrovská veselice. Předvánoční příprava však často začíná již v půlce prosince, a teď nechávám stranou konzumní sféru, v níž již započíná někdy na počátku podzimu.

V poslední třetině téhle poslední a relaxační dvanáctiny roku se budu věnovat především svým blízkým. Neviditelný čert však bude stejně jako loni i nadále s předstihem udržován v provozu. Poněkud se však změní skladba jeho příspěvků. V průběhu prosince budou rubriky Populárně naučný koutek a Filosofický koutek utlumovat svoji aktivitu téměř až do vánočního spánku. Ostatní rubriky budou normálně vegetovat, ovšem kolem Vánoc až do Nového roku se i jejich frekvence zpomalí zhruba tak o jednu třetinu.

To zpomalení díky Axině možná nebude až tak výrazné, a kdyby někdo z vás, milá Áčka a ostatní milí čertí pozorovatelé, chtěl v tomto jurodivě kontemplativním období vyslat na Čerta nějakou byť sebeskromnější úvahu, nechť tak učiní s předstihem do redakčního mailboxu Zardanus@seznam.cz.

Tento měsíc bych nazval Měsícem otevřených dveří na Neviditelném čertovi a jsem ochoten publikovat skoro všechno, s výjimkou textů typu: ble, ble, ble; bla, bla, bla; popřípadě: jděte se všichni picnout!  angel


komentářů: 3         Komentáře (3)


Vložení nového příspěvku
Jméno
E-mail  (není povinné)
Název  (není povinné)
Příspěvek 
PlačícíÚžasnýKřičícíMrkajícíNerozhodnýS vyplazeným jazykemPřekvapenýUsmívající seMlčícíJe na prachySmějící seLíbajícíNevinnýZamračenýŠlápnul vedleRozpačitýOspalýAhojZamilovaný
Kontrolní kód_   

« strana 1 »

Axina
3
Axina 01.12.2011, 07:09:59
Astronomický koutek pojede v adventním čase podle nebeského jízdního řádu. Souhvězdím Draka se rozloučíme s cirkumpolárními souhvězdími. O Vánocích se můžeme těšit na Betlémskou hvězdu. A ještě, než přivítáme Nový rok, zazáří nám na obloze nejkrásnější zimní souhvězdí - Orión.

Axina
2
Axina 01.12.2011, 01:31:00
[1] V čase od 24:30

http://www.youtube.com/watch?v=VLyX7dultsM

Lucifer
1
Lucifer 01.12.2011, 00:16:53
A nezapomeňte spasit svoje duše

http://www.youtube.com/watch?v=-X5XDLxKUCw&feature=related

]Mrkající

«     1     »