Už vím, jak bude zhruba vypadat poslední příspěvek na NČ 20. prosince 2012

rubrika: Slovo Neviditelného čerta


V úterý ke mně díky Axině po internetu doputovala výzkumná zpráva Už víme, proč Mayové předpověděli konec světa, publikovaná prvního dubna tohoto roku na stránkách VTM (čemuž jsem porozuměl tak, že se jedná o Vědecko-technický magazín). Zpráva se navíc nachází v rubrice Vesmír, což mi připadá velmi trefné, neboť po jejím zevrubném prostudování jsem pochopil, že konec světa, který tak brilantně předpověděli Mayové, přijde z vesmíru.

Lucifer


neviditelny_certik.gifNa základě tohoto vědecko-technického poznatku jsem se rozhodl, že již s notným předstihem zahájím přípravu závěrečného příspěvku na NČ, který, jak jste již jistě vydedukovali, vyjde o půlnoci z 19. na 20. prosince tohoto velmi významného roku. Vzhledem k tomu, že to bude Závěrečné slovo Neviditelného čerta, poslední pozdrav z pekelné říše jurodivě padlého anděla z rodu Serafínů, tak je zcela evidentní, že si na tom nechám velmi záležet. Již dnes však mohu říci, jak bude tento vzkaz vypuštěný do vesmíru v elektronické láhvi vypadat. Tedy nevím to zcela přesně, poněvadž, jak jistě také víte, jsem fundamentalistickým vyznavačem kvantové fyziky, ale také kvantové chemie, biologie a filosofie, vím to jenom zhruba, totiž v podobě celé řady nejrůznějších vzájemně entanglovaných stavů mé mysli.

Ještě než se k tomuto hrubému nástinu Závěrečného slova Neviditelného čerta dostanu, dovolím si zauvažovat o smyslu celého tohoto gesta. Především je třeba si uvědomit, že není vyloučeno, že se stanu jediným čtenářem tohoto navždy posledního příspěvku na NČ, pokud konec našeho světa nastane minutu, neřkuli sekundu po půlnoci z 19. na 20. prosince 2012 a nikdo jiný ho nestihne přečíst. Tuto variantu považuji za extrémní kvantový stav, konec světa totiž může proběhnout v kterýkoli jiný okamžik následujících 24 hodin. Ale ani v případě, že tento extrém nenastane a řada čtenářů NČ to stihne, neznamená nic jiného, než že nepozději do půlnoci z 20. na 21. 2012 už žádný čtenář nebude existovat. A pokud bude ještě existovat, tak ho bude zajímat úplně něco jiného.

Proč tedy investovat svou neskonale intelektuální kapacitu do něčeho, co ihned či velmi rychle vzápětí po publikováni zmizí někam do ztracena, ba přímo do zapomnění? Toť otázka velmi dobře položená. Odpověď na ni jsem však již naznačil v první odstavci, když nepočítám perex (perex je část textu, která se nachází nad nickem autora, v tomto případě mé maličkosti, a je vyvedená kurzívou). Ano, pochopili jste to správně, Závěrečné slovo Neviditelného čerta je určeno především příslušníkům jakékoli mimozemské civilizace, kteří po mnoha staletích či tisíciletích dorazí do naší Sluneční soustavy a rozhodnou se prozkoumat, co že se to tady na Zemi semlelo, že tak skvělá civilizace ve vědecko-technickém rozpuku své pouti ke hvězdám zanikla. Až na to díky Závěrečnému slovu Neviditelného čerta přijdou, tak je jistě začne zajímat, jaký odkaz po sobě naše pozemská civilizace zanechala, co se dá z toho použít a z čeho se dá ponaučit.

A o tom bude Závěrečné slovo Neviditelného čerta. Bude to takový stručný přehled všeho možného i nemožného, čeho naše civilizace dosáhla, něco jako pozemský životopis. Jinými slovy: bude informovat inteligentní návštěvníky z vesmírných hlubin, proč už tady nejsme a čeho jsme dosáhli, když jsme tady ještě byli. A to dle mého názoru (anglicky IMHO) nelze brát na lehkou váhu. Zcela logicky si teď jistě kladete ústřední technickou otázku: Jak si mohu být jist, že do příchodu potulných mimozemšťanů nezaniknou všechna média, na kterých bude tato pozemská závěť uložena, a pokud nezaniknou, že je budou schopni dekódovat, dešifrovat a analyzovat?

Tak tím bych se netrápil, dost na tom, že se blíží náš konec. Pokud však jde o anihilaci Závěrečného slova Neviditelného čerta, nedělá mi to žádné vrásky na čele i kolem očí. Když uvážíte, že NČ bez úhony přestál nedávné likvidační nájezdy, tak bez téhož vydrží i anihilaci naší civilizace. Neříkám, že zbytky úlomků této závěti zaniklých pozemšťanů dokáže vypreparovat hned první mimozemská návštěva, a neříkám že druhá, třetí či patnáctá, říkám, že dřív či později se najde natolik vyvinutá, že bude schopna celý obsah zrestaurovat i z toho nejdrobnějšího úlomku. Vědecko-technické možnosti nemají žádné krajní meze (anglicky se tomu říká Neither of The outer limits).

Závěrečné slovo k nástinu Závěrečného slova Neviditelného čerta tudíž zní: Když dojde k nejhoršímu, tak i Neviditelný čert se dokáže natolik zviditelnit, že ani sebevětší anihilace všeho, čeho jsme kdy byli schopni, jeho světelnému poselství nedokáže zabránit. Jak se říká v pozemském latinském dialektu „ex nihilo nihil fit“ (z ničeho nic nevzniká), tak v tomto případě lze deklarovat "ex maximus maximum fit". A jak děl jistý starořecký kvantově filosofický myslitel Hérakleitos z Efesu "panta rhei" (vše plyne), tak já dím, že plouti je nutno, i kdyby se loď začala potápět.

P.S.: Pokud zde ještě uvedu další hlášku z antického světa "Et tu, Brute?" (I ty, Brute?), tak se neděste, dělám si tím tak říkajíc alibi, poněvadž kdo nemá alibi, ten je na první pohled zločincem z povolání.

P.P.S.: A to by tak asi bylo zhruba všechno angel


komentářů: 11         Komentáře (11)


Vložení nového příspěvku
Jméno
E-mail  (není povinné)
Název  (není povinné)
Příspěvek 
PlačícíÚžasnýKřičícíMrkajícíNerozhodnýS vyplazeným jazykemPřekvapenýUsmívající seMlčícíJe na prachySmějící seLíbajícíNevinnýZamračenýŠlápnul vedleRozpačitýOspalýAhojZamilovaný
Kontrolní kód_   

« strana 1 »

11
EvaO (neregistrovaný) 11.04.2012, 20:32:26
(10)Axino, krásně jsi to řekla: ty nejlepší věci na světě se nedají koupit... Jenom kdyby si to mnozí dokázali uvědomit a nezpřevraceli tyto hodnoty pouze na mamon.

Axina
10
Axina 11.04.2012, 17:59:22
[8] Řada lidí se podílí na tom, aby na NČ byly ke shlédnutí stále další a další zajímavé prezentace. Někdo nafotil snímky, někdo vytvořil prezentaci, někdo prezentaci rozeslal, někdo ji poslal na NČ, někdo z ní vytvořil video a dal je na YouTube, někdo video a průvodní text publikoval na webu NČ. Prostě lidé lidem. A všichni to dělají zadarmo. Jen pro dobrý pocit. Svůj i jiných lidí. Ty nejlepší věci na světě se nedají koupit.

Lucifer
9
Lucifer 11.04.2012, 17:29:07
[8] EvoO, domnívám se, že seriozním podnikem je i DJC, obzvláště pak ZS, který mi připadá jako vědecký konzultant a zkušený pedagod ]Mrkající

8
EvaO (neregistrovaný) 11.04.2012, 17:25:43
(7) Lucifere, nesmíš mou výtku brát tak doslova. Ale je dobře, že jsi komentář přidal, aby bylo jasno všem stálým i náhodným čtenářům, že tento web je seriozní podnik Usmívající se. A díky za prezentaci sultánského paláce, i když si myslím, že se na tom určitě podílela i šikovná Axina.

Lucifer
7
Lucifer 11.04.2012, 11:54:49
EvoO, neověřené poplašné zprávy nešířím ani náhodou. Vzhledem k tomu že tahle zpráva vyšla prvního dubna (anglicky April 1, sometimes referred to as All Fools' Day)

http://en.wikipedia.org/wiki/April_Fools'_Day

tak není nad čím uvažovat ]Mrkající

6
EvaO (neregistrovaný) 11.04.2012, 10:09:53
Lucifere, nešíříš ty tak náhodou neověřené poplašné zprávy? Jako by nestačily ty, co nám denně chrlí "nezávislá" média a to nejen o hypotetickém konci světa, ale třeba o různých Bémech, Bártech atd. M.j. verdikt nad posledně jmenovaným padne v pátek třináctého. Jak bylo avizováno, bude to "krutý" trest. A co se vypralo špinavého prádla ! Zatím co v případě Bém-Janoušek BIS stále šetří a šetří a šetří a jak už to tak v těch našich českých pohádkách bývá, nic nevyšetří. Zlo bude jako již nesčetněkrát po zásluze odměněno a dobru zbudou tradičně oči pro pláč. Jako nám všem, až nám zase zvednou DPH a daně, protože to je nejsnadnější cesta jak lidi oškubat až na kost. Jíst přece musí každý, proto jsou tyto daně nejsnáze dostupné, žádná námaha s jejich vybíráním. Zdálo by se, že jsem se od konce světa dostala na jinou kolej. Omyl, ten bordel jinam nevede. A s tímto optimistickým závěrem přeju hezký dnešní den Usmívající se.
P.S. To drsnější vyjádření neberte prosím hrubě, je to jen příhodnější vyjádření slova "nepořádek". A možná je to i urážka podniku se stejnojmenným názvem, protože tam asi pořádek být musí...

5
EvaO (neregistrovaný) 11.04.2012, 08:29:29
(3) no, já bych to tak optimisticky s těmi dárky neviděla. Raději je pořídim, protož my chceme jet na Silvestra, tedy po 21.12.2012 !!! Opět na hotel Vega, Luhačovice. A to jak račte uznat, si nechci nechat ujít.

Axina
4
Axina 11.04.2012, 08:18:23
[2] Lední brtník skončil už dávno. V letech 2009 a 2010 má na svém blogu po jednom příspěvku v roce. Od té doby se chodí dívat, jak blogují jiní lidé a zkouší cestou něco trousit. Moudro to však není... Usmívající se

3
Astra (neregistrovaný) 11.04.2012, 07:59:58
To je bezva zpráva ! Nemusím aspoň shánět vánoční dárky, věšet záclony, atp. Ještě že tak. Hned se mi rozjasnil den !

Lucifer
2
Lucifer 11.04.2012, 00:45:18
[1] Axina není co, ale kdo, a navíc je to momentálně nejplodnější spoluautor Neviditelného čerta. Takže letní brtníku hoď brzdu, jinak skončíme ještě dříve než dvacátého prosince ]Mrkající

1
lední brtník (neregistrovaný) 11.04.2012, 00:28:36
to axina je co? viděl jsem to v kroužku s debatéry z osla / pardon vlka, kde uvažovali nad tím, že nějaký aštar šeran ddosuje celé bloguje zvláštním způsobem: napadá jejich jedinou php stránku. není to nějaké máklé?
já stejně vím že mayům dojdou 20.12. zásoby ipv4 adres, přestane fungovat internet - a to bude konec světa.

«     1     »