Enigma

rubrika: Vinárna U Čerta


Enigma byl přenosný šifrovací stroj (mechanismus), používaný k šifrování a dešifrování tajných údajů. Enigma byla používána od počátku dvacátých let dvacátého století, nejdříve pro šifrování civilních zpráv, později ji začaly používat i armády a vlády některých zemí, například Německo ve 2. světové válce… Zbytek si přečtěte na Wikipedii nebo kdekoli jinde.

 

Lucifer


Enigmu vnímám jako dešifrátor všeho kolem sebe, co je nějak nesmyslně či smysluplně zašifrováno do něčeho, co na první pohled vypadá jako úplná blbost. Mám ji uvnitř své hlavy, ukrytou v nejhlubší tůni svého podvědomí. Když už z toho všeho upadám do zašifrovaného zmatku, tak pohlédnu do hluboké tůně své duše a najednou se vše vyjasní. Všechny šifry zmizí a z hloubi mé duše zní tichá melodie Enigmy. Asi jsem něco nalezl, říkám si, kolem mne plynou barevné obláčky, sny se mění ve skutečnost a blbost v moudrost.

 

Tahle se svojí Enigmou promlouvám někdy pozdě v noci, téměř až k ránu. Do očí mi padají poslední střípky hasnoucích hvězd, kohout na pomezí začíná trénovat svoje kokrhání, ještě je ticho, už vím vše… a pak usnu.

 

Když se ráno probudím, Enigma nikde, mlčí, kohout kokrhá a já mám v hlavě zase samé blbosti zašifrované do nesmyslného či smysluplného zmatku.

 

Mea culpa, mea maxima culpa.

 

 


komentářů: 0         Komentáře (0)


Vložení nového příspěvku
Jméno
E-mail  (není povinné)
Název  (není povinné)
Příspěvek 
PlačícíÚžasnýKřičícíMrkajícíNerozhodnýS vyplazeným jazykemPřekvapenýUsmívající seMlčícíJe na prachySmějící seLíbajícíNevinnýZamračenýŠlápnul vedleRozpačitýOspalýAhojZamilovaný
Kontrolní kód_