Brixen nadohled

rubrika: Vinárna U Čerta


Už se to blíží. Za třináct dní nasednu někdy v pět hodin ráno do vlaku a zamířím do Brixenu.

 

Lucifer


Když jsem se pozdního pátečního večera dokomíhal do své vlajkové kavárny Satori, začínal jsem se ladit do svého již citelně se blížícího konferenčního vyhnanství v Brixenu.

 

Kavárna byla téměř prázdná, ale i při větším obsahu na mě povětšinou čeká rožní kulatý stoleček. V této řadě, u výkladu, byl obsazen jenom jeden stoleček. Též kulatý a hned vedle mého. U něho seděl vyspělý pár, a když jsem usedal ke svému stolečku, jeho mužská polovička začala své opačné polovičce demonstrovat čerta s ručními prstíky na hlavě. Velmi roztomilé přivítání.

 

Když roztomilý páreček odešel, zbyl už jenom jeden další obsazený stoleček, kousek dál u barového pultu. Asi bych měl spíš říct u kavárenského, jenže jeho barová vizáž je neoddiskutovatelná.

 

Trojice u toho stolečku, hranatého, diskutovala s dvojicí za bar-pultem a já jsem diskutoval sám se sebou, kulatě a bezhlesně. O vyhnanství, na které se nesmírně těším, jelikož se do něho vyháním sám od sebe. Nikomu jinému bych to nedovolil. Bezpochyby se tam budu cítit krásně, možná napíšu i básně, anebo nějakou elegii. Možná budu podnícen k něčemu úplně jinému.

 

Až se vrátím – i z vyhnanství je možno se vrátit – budu nejspíš někým úplně jiným. Na tom ale nic tak zvláštního není. Dělám to pravidelně.

 

I pravidla se mohou odebrat do vyhnanství. I Brixen.

 

A tak dopíjím poslední kapku vína ze satoriho poháru, něco se ve mně myká postaru, možná už nejsem mladší, ale až se z Brixenu vrátím, pokud se mi bude vůbec chtít, budu ještě sladší.

 


komentářů: 2         Komentáře (2)


Vložení nového příspěvku
Jméno
E-mail  (není povinné)
Název  (není povinné)
Příspěvek 
PlačícíÚžasnýKřičícíMrkajícíNerozhodnýS vyplazeným jazykemPřekvapenýUsmívající seMlčícíJe na prachySmějící seLíbajícíNevinnýZamračenýŠlápnul vedleRozpačitýOspalýAhojZamilovaný
Kontrolní kód_   

« strana 1 »


Haaross
2
Haaross 25.08.2015, 16:58:55
Jo v Satori je dobře, mají tam super klimatizaci, což se tohle léto dost hodilo Usmívající se

«     1     »