Muchomůrky bílé z Mejlovy Garáže

rubrika: Vinárna U Čerta


Venku je strašně krásně, a tak jsem opět zabrousil do Vinárny U Čerta hned poté, co jsem se vrátil z lesa. Je to takový lesopark na území Košíř a Motola (kde se narodil můj mladší syn), který má na jedné straně pod sebou Nové Butovice. Tam bydlím, takže jsem až tak daleko nemusel jít…

 

Lucifer


Šel jsem se tam projít, protože jsem si potřeboval provětrat hlavu. Nehledal jsem houby, ale když jsem se prodral divočinou a našel lavičku, na které jsem mohl usednout a odpočinout si, tak jsem usnul. Probudil mě zvuk kočárku. Kolem po stezičce šla mladá maminka a v tom kočárku měla dítě. A vtom jsem si vzpomenul na píseň od Mejly (Milana) Hlavsy, která se jmenuje Muchomůrky bílé.

 

Ta píseň je skvělá a má asi dvě verze. Mně se líbí pouze ta od Garáže, protože takhle jsem ji poznal a takhle ji už nedokážu vymontovat z hlavy. Kousek dole si ji můžete pustit a všimněte si komentářů. Třeba tohohle:

 

Tuhle píseň jsem miloval, a tak když jednou kdysi dávno začala hrát v jednom vinném sklípku, vyburcovalo mě to, abych vyzval jednu dívku k tanci. Pak to byla ústřední píseň na naší svatbě a vlastně díky ní mám teď krásnou dnes již osmnáctiletou dceru.

 


komentářů: 0         Komentáře (0)


Vložení nového příspěvku
Jméno
E-mail  (není povinné)
Název  (není povinné)
Příspěvek 
PlačícíÚžasnýKřičícíMrkajícíNerozhodnýS vyplazeným jazykemPřekvapenýUsmívající seMlčícíJe na prachySmějící seLíbajícíNevinnýZamračenýŠlápnul vedleRozpačitýOspalýAhojZamilovaný
Kontrolní kód_