Instantní karma

rubrika: Vinárna U Čerta


Karma znamená v buddhismu etický přírodní zákon příčiny a následku. Isaac Newton z toho na úrovni klasické mechaniky udělal zákon akce a reakce, což je v podstatě totéž. Nic složitého, elementární logika. Spousta lidí to nedokáže pochopit ani na té elementární úrovni. Nakopávají kolem sebe cokoli a kohokoli s pocitem, že si to mohou dovolit. V dané chvíli si totiž připadají mnohem silnější. A tak si úspěšně podřezávají větev pod sebou. Jiní to ale pochopili správně, Ví, že dobrá akce má za následek dobrou reakci. Říká se tomu strategie win-win.

 

Lucifer


Dnes večer mi bylo na společenské akci firmy, u které už skoro měsíc pracuji, řečeno, že vypadám jako John Lennon. Nebudu zatloukat, potěšilo mě to. Nehodlám se však poměřovat s Johnem Lennonem – trvám na tom, že jsem Lucifer, světlonoš. John Lennon byl však též svébytným světlonošem, takže něco společného bychom spolu mohli mít. Ale to není důležité.

 

Instantní karma je něco jako špagety v prášku, nebo víno v granulích či úsměv v řehtacím pytlíku. A také píseň od Johna Lennona.

 

 


komentářů: 8         Komentáře (8)


Vložení nového příspěvku
Jméno
E-mail  (není povinné)
Název  (není povinné)
Příspěvek 
PlačícíÚžasnýKřičícíMrkajícíNerozhodnýS vyplazeným jazykemPřekvapenýUsmívající seMlčícíJe na prachySmějící seLíbajícíNevinnýZamračenýŠlápnul vedleRozpačitýOspalýAhojZamilovaný
Kontrolní kód_   

« strana 1 »Lucifer
6
Lucifer * 15.05.2020, 17:06:22
Mind Games - John Lennon and The Plastic U.F.Ono Band

https://www.youtube.com/watch?v=bVYXWVs0Prc

https://www.karaoketexty.cz/texty-pisni/lennon-john/mind-games-82098

Marky
5
Marky * 15.05.2020, 14:29:52
Hudbu "Brouků" mám ráda, ale Lennon sám o sobě není zrovna můj šálek kakaa.

Lili, moje vnučka, tvrdí, že karma je nejlepší kámoška její mámy, a má pravdu Úžasný

Evo
4
Evo 15.05.2020, 12:46:15
Tohle jsem dostala od kamarada v mailu pred par dny (reakce na jeden muj link).

"Karmic laws rule everything and everybody, even psychopats and their followers."

Lucifer
3
Lucifer * 15.05.2020, 06:28:27
Yoko Ono plete roušku s rouškou na očích

https://www.youtube.com/watch?v=xLy2SaSQAtA

Úžasný

Evo
2
Evo * 15.05.2020, 03:15:39
K look-like spolecnosti.
"Lennonu" jsem znala par. Jeden z nich byl muj muz Pavel, zvlast s lennonovskymi okularkami, byl hodne podobny. Dolozim fotodokumentaci.

Zrovna tak jeden mu kamarad, t.c. v Japonsku. Oba zaroven meli taky 'jezisovskou' podobu. Kazdy trochu jinak, ale meli. Pamatuju, ze jsme sli s Pavlem po Merhautove k detske nemocnici, pani, co nas (hlavne Pavla) uvidela, klekla na kolena a zacala se modlit, konecne mezi nas prisel Jezis. ;)


1
K predchozimu: (neregistrovaný) 15.05.2020, 01:46:58
Mne se zdalo, ze ti asiatky rekly, ( dva tisice km od Ulambatoru v jedne jurte ;) ze vypadas jako Paul McCartney..Oni ti Beatles k nim pricupitali s mirnym zpozdenim a pak se to plete..
Tak smysl pro podobnost moc nemely. Ale to se odehralo v lucidnim snu. sam buddha vi, jak o vlastne je...
Pravdu ale ani v tom snu nemely, podoba k Lennonovi je vetsi. Rozhodne pravdepodobnejsi bez podoba k Marlene Ditrichove, jako to tu bylo posledne. Usmev v rehtacim pytliku. Úžasný


«     1     »