Jarní

rubrika: Vinárna U Čerta


Vedou se populárně naučné debaty, kdy vlastně začíná jaro - že už to nebude podle skutečného astronomického kalendáře jednadvacátého března, ale krátce po půlnoci.

 

Lucifer


Jsem fyzikálně vycvičený pozorovatel a astronomii mám v malíčku - jen zrovna nevím, na které ruce či noze. To však není podstatné. Podstatné je, že jako pozorovatel, stejně jako ptactvo či podobná pozorovatelská stvoření, vnímám okamžik, kdy se zima loučí a na dvířka našeho pozemského arboreta klepe jaro.

To ovšem neznamená, že se zima odklepe do okamžité neexistence - pouze to, že předává žezlo jaru. Nicméně tu a tam nás přijde ještě mnoho týdnů po jednadvacátém březnu či skutečně astronomicky o pár minut později poškádlit. Ne však jako král - to žezlo už má jaro - ale jako šašek.

Jaro i podzim jsou úžasné v tom, jak se v této době pošťuchují dvě hlavní roční období - zima a léto. A díky tomu je mám rád.

Vánoce byly loni úžasné a letní radovánky... no, loni nic moc, ale zase velmi zvláštní. Jaro a podzim mě však dokáží správně nabudit.

A jaro a podzim přichází tehdy, když přijdou - ne podle kalendáře.

 

A Matahari... devil

 


komentářů: 3         Komentáře (3)


Vložení nového příspěvku
Jméno
E-mail  (není povinné)
Název  (není povinné)
Příspěvek 
PlačícíÚžasnýKřičícíMrkajícíNerozhodnýS vyplazeným jazykemPřekvapenýUsmívající seMlčícíJe na prachySmějící seLíbajícíNevinnýZamračenýŠlápnul vedleRozpačitýOspalýAhojZamilovaný
Kontrolní kód_   

« strana 1 »

Lucifer
3 Mimoschodem
Lucifer 09.03.2011, 00:52:25
Už minulý týden vlítla do mé pracovny včela. Motala se kolem popelníku a bylo náročné ji opět nasměrovat zpět ven. Nakonec se mi to však povedlo. A tak jsem jí na rozloučenou popřál krásné jaro a ať nerezignuje na tvorbu medu, neboť med mám hrozně rád ]Usmívající se

Lucifer
2
Lucifer 09.03.2011, 00:42:39
Do konce tohoto týdne vám tam vletí nejedna moucha ]Mrkající

1
lední brtník (neregistrovaný) 08.03.2011, 22:05:07
jaro přijde, až mi do bytu vletí první moucha.
do té doby je to příprava na jaro, pak nástup na jaro, nakonec odchod na jaro.

«     1     »