Romeo and Juliet

rubrika: Vinárna U Čerta


Název kapely Dire Straits by se dal přeložit jako hrozná, nebo strašlivá či naprostá tíseň. Tahle jejich píseň je svým způsobem něco podobného.

Lucifer


Já si však přitom vzpomenu na něco úplně jiného. Na svoji prababičku, jmenovala se totiž Julie. Když jsem ji zažil jako malý chapec, byla to pro mě stařenka. Jak nerad jsem navštěvoval její komůrku. Po letech jsem si jednou u svých rodičů prohlížel staré rodinné fotky a u jednoho vánočního stolu jsem našel Julii, moji dávnou stařenku. Díval jsem se na fotku a náhle jsem si uvědomil, že musela být velmi krásná a že i v tomto požehnaném věku to zcela nezmizelo. Dozvěděl jsem se, že se vdala se za bohatého statkáře, který si však našel jinou a Julie musela ze statku odejít. Byla to statečná žena, která udržela rodinu v době války, když v ní skoro všichni dospělí muži zmizeli. Někdy si na ni v noci vzpomenu. Možná je to můj strážný anděl.

 


komentářů: 0         Komentáře (0)


Vložení nového příspěvku
Jméno
E-mail  (není povinné)
Název  (není povinné)
Příspěvek 
PlačícíÚžasnýKřičícíMrkajícíNerozhodnýS vyplazeným jazykemPřekvapenýUsmívající seMlčícíJe na prachySmějící seLíbajícíNevinnýZamračenýŠlápnul vedleRozpačitýOspalýAhojZamilovaný
Kontrolní kód_