Šílenství doby I

rubrika: Pel-mel


In Passione et Morte Domini

 

Lucifer


V moskevském metru se odpálily dvě ženy nejspíš kavkazského původu. Vzaly sebou ne k Alláhovi, ale do Pekla asi čtyřicet lidí, které nikdy předtím neviděly. Jestli v tom měli prsty kavkazští rebelové nebo ruské tajné služby nebo obojí, je venkoncem jedno. V každém případě se jedná o krystalickou ukázku naprostého šílenství.

 

V Sokolově zastřelil za bílého dne chlap mladšího chlapa, když v pracovní době opravoval výtluk na ulici. Mladší přijel k výtluku svým vozem, vystoupil, řekl mu pár ostrých slov a pak ho začal mlátit. Starší se po spršce ran, kterým se sotva dokázal bránit, odebral do služebního náklaďáku, vytáhl pistoli a do mladšího vyprázdnil zásobník. Pak se s ulehčením udal policii. Spekuluje se, že mladší patřil k těm, kteří tráví půlku života v posilovně, byl to vzpěrač, a ve zbytku času si buď organizovanou nezákonnou činností obstarávají prachy a nebo se nudí a mlátí lidi, páč na to mají. Říká se, že starší byl jeho otloukánkem a že už si ho s partou podobných individuí už podal. Proti takovému teroru u nás neexistuje žádná obrana. Pokud nejste Rambo a nemáte pár rambo kamarádů, nezbývají vám než dvě možnosti: nechat se zašlapat do země, nebo se odhodlat k zoufalému činu: buď zbavíte života sebe, nebo svého trýznitele. Starší volil druhou možnost a druhou variantu. Těžko říct, zda se mu to za pár let v kriminále vyplatilo, ale já bych řekl, že jo. A je venkoncem jedno, zda to bylo tak či onak, v každém případě se jedná o krystalickou ukázku naprostého šílenství.

 

V neděli začal platit takzvaný letní čas. Znamená to, že se hodinky posunuly o jednu hodinu dopředu a s tím i všechno ostatní. Mnozí si myslí, že tím získali jednu hodinu k dobru, protože bude déle světlo. Jeden týpek, který se považuje za liberála, kdesi prohlásil, že pokud jde o něj, nechal by letní čas celý rok. To je vynikající nápad. V zimě by byla tma do devíti dopoledne a děti by měly jistě radost. Někde jsem četl, že jistá střední škola v Anglii posunula začátek vyučování na desátou hodinu a došlo k zjevnému poklesu absencí u studentů. Takže směle do toho! Posouvejme hodinky a posouvejme začátky vyučování, pracovní doby, zkrátka všeho. Ono se to ve skutečnosti už děje nejen v té škole. Přírodě zkrátka neporučíš, i kdybys kroutil hodinkami o čtyřiadvacet hodin dopředu. Možná to bude vzhledem k předchozím případům vypadat banálně, ale tvrdím, že i v tomto případě se jedná o krystalickou ukázku naprostého šílenství.

 

Prvního jarního dne ráno nějaký jiný týpek byl ve svém voze na D1 natolik nadržený, že nesnesl, když před ním automobil řízený jednou mladou dámou předpisově předjížděl náklaďák. Přiřítil se jako pouštní bouře, blikal, troubil, najížděl, a když ten náklaďák konečně předjeli, tak za trest, že musel strpět takové flagrantní narušení své nezadatelné svobody, že si ho někdo dovolil zdržovat, že se vůbec našel někdo, kdo se mu odvážil postavit do cesty, tak zkrátka za trest smetl nenáviděnou překážku s mladou dámou a jejím spolujezdcem nemilosrdně do škarpy. Nevím jak vy, ale já i tento výjev považuji za krystalickou ukázku naprostého šílenství.

 

Klidně bych mohl pokračovat ad nauseam a venkoncem i ad absurdum, ale pro dnešek to stačí. Zítra je Velký pátek, takže si jdu pro kříž a nashledanou na Golgotě.


komentářů: 1         Komentáře (1)


Vložení nového příspěvku
Jméno
E-mail  (není povinné)
Název  (není povinné)
Příspěvek 
PlačícíÚžasnýKřičícíMrkajícíNerozhodnýS vyplazeným jazykemPřekvapenýUsmívající seMlčícíJe na prachySmějící seLíbajícíNevinnýZamračenýŠlápnul vedleRozpačitýOspalýAhojZamilovaný
Kontrolní kód_   

« strana 1 »

1 Já bych také nechal tel letní čas celý rok.
Mgr.Milda (neregistrovaný) 03.04.2010, 20:22:09
V zimě bych jedině posunul třeba vyučování nebo jiné akce podle potřeby, ale odpadlo by to přestavování hodinek. Komplikovanější je to zase s vlaky, letadly atd., machrovat na hodinách přináší jenom problémy.
Mně jednou na dálnici ze zadu oblikával blbec v nějakém nadupaném fáru, tak jsem, když byl asi 2 m za mnou, lehce přibrzdil a ten blbec se měl zbláznit. Vjel jsem do škvíry mezi dva náklaďáky a chlápek mi ukazoval prstem na čelo.

«     1     »