Archiv - Červen 2012


« strana 1 »

Návrat neviditelného Lucifera z Bologne

rubrika: Slovo Neviditelného čerta


Jak se tak koukám, tak vidím, že nový Neviditelný čert skomírá na úbytě, což mě uvádí do téměř truchlivého stavu.

Lucifer


Celý článek »

komentářů: 7         


Obelisky

rubrika: Pel-mel


Nadešel čas, abych se z Bologne přesunul zpět do Prahy. V Bologni to bylo zajímavé, na konferenci jsem potkal pár starých známých z nejrůznějších končin světa, hezky jsem si popovídal, málem jsem se v tom vedru vypařil, no a teď se chystám vyrazit letecky přes Mnichov do své pražské ubikace. Na předchozí informaci o Bologni doufám ještě navážu, ale dnes bych se s pomocí knížky od Simona Coxe zase přesunul do Říma. Zaujaly mě tam totiž staroegyptské obelisky, protože mi přišly tak nějak podobné věžím, které se nacházejí v Bologni, a o nichž jsem se tady zmínil posledně. Obrázek u předchozího uvítání z Bologne představuje její nejznámější symbol - dvě věže, nižší (41 m) se jmenuje Garisenda, vyšší (98 m) se jmenuje Asinelli. A teď si tedy povězme něco o staroegyptských obeliscích.

Lucifer


Celý článek »

komentářů: 0         


Bologna

rubrika: Pel-mel


Vyzkouším si na novém NČ první příspěvek. Bude krátký a vzhledem k mé současné lokalizaci bude o Bologni. Nečekejte nic světoborného, ještě na žádné konferenci, a byla jich pěkná řádka, jsem se necítil tak znavený.

Lucifer


Celý článek »

komentářů: 7         


Rozlučková

rubrika: Slovo Neviditelného čerta


Nadešel čas, abych se se starým Neviditelným čertem rozloučil.

 

Lucifer


Celý článek »

komentářů: 3         


Santa Maria del Popolo

rubrika: Pel-mel


Můj odlet do Bologne (Boloně) se blíží kvapným krokem. Co ještě stihnu na starém NČ, to zatím netuším, ale moc už toho nebude. Vrátím se posledního dne v červnu, kdy je ohlášen konec bloguje. Nový NČ se zdá být ještě ne zcela dokončen a nevím, kdy bude zprovozněn. V nejbližší době mohou nastat výpadky, ale až se vrátím z Bologne, vše napravím, už jenom proto, že budu mít víc času. Dnes však budu pokračovat v exkurzi do Itálie. Stejně jako posledně však nezamíříme do Bologne, ale do Říma.

Lucifer


Celý článek »

komentářů: 8         


Prvorození

rubrika: Povídání


Toto povídání povětšinou nebude moje, podstatnou část jsem totiž převzal z románu Arthura Charlese Clarka 3001: Poslední vesmírná odysea, který, jak už název praví, je závěrečným dílem série zabývající se vesmírnou odyseou. Činím tak proto, že to náramně zapadá do série o postbiologické inteligenci v Astronomickém koutku, a berte to jako intermezzo této série, dříve než na řadu přijdou poslední dvě její části, které budou působit ještě děsivěji.

Lucifer


Celý článek »

komentářů: 4         


Gian Lorenzo Bernini

rubrika: Pel-mel


Na úvod exkurze do Itálie (viz Proměna) jsem si z knížky Simona Coxe vybral minikapitolu, která se zaobírá Gian Lorenzo Berninim, který v románu Andělé a démoni představuje velmi důležitou historickou postavu. Gian Lorenzo Bernini (též Giovanni Lorenzo nebo Gianlorenzo) byl vynikajícím sochařem, malířem a architektem, jemuž Řím děkuje za mnohé z vrcholných uměleckých pokladů. Bernini je také autorem pamětihodností, mezi nimiž Robert Langdon s Vittorií Vetrovou putuje městem, pátraje po zmizelých kardinálech.

Lucifer


Celý článek »

komentářů: 0         


Proměna

rubrika: Slovo Neviditelného čerta


Započíná se týden, na jehož konci se přemístím do Bologne, abych se věnoval jedné z našich nejdůležitějších konferencí. Zároveň se započíná definitivní skon starého Neviditelného čerta...

Lucifer


Celý článek »

komentářů: 1         


«     1    2  3  4   »