Archiv - Listopad 2019


« strana 1 »

Strana kontemplativní defekace

rubrika: Vinárna U Čerta


Právě jsem založil nové politické uskupení, které se jmenuje Strana kontemplativní defekace. SKD má momentálně jednoho člena. Tím jsem já, a na první schůzi bylo jednohlasně odsouhlaseno, že jsem jejím předsedou.

 

Lucifer


Elementárním zájmem SKD je uspět v nejbližších volbách zhruba se sedmi až deseti procenty voličských hlasů. Možná by stačilo i pět, ale na mnohé zatím ještě neexistující členy SKD by se křeslo v parlamentu nedostalo.

 

Naším hlavním cílem je zaujmout v parlamentu pozici opozice. Je to v podstatě naprostá flákárna. Občas vypustíte nějakou jízlivou poznámku na adresu vlády či jiných členů vítězného politického uskupení, což neodpovídá ani průměrnému verbálnímu či močovému výkonu pravidelného návštěvníka restaurace páté cenové skupiny.

 

Za tento komický výkon na úrovni lenochoda po pátém jointu máte základní plat kolem 80 000 Kč. Když k tomu přidáte další benefity, kupříkladu jízdné či letecké na pravidelné zahraniční extempore, kupóny do masážního salónu či bezplatnou návštěvu zoologické zahrady, tak se hravě přehoupnete přes 100 000 Kč.

 

Za tento příjem se dá už jakžtakž žít, aniž byste museli neustále řešit nějaké nedoplatky či dluhy. A navíc, pokud nebudete až tak leniví, můžete si přivydělat vedlejšími brigádami v podobě kustoda na Pražském hradě, popřípadě v podobě zdravotního pracovníka v kterémkoli bordelu v podhradí.

 

Takže, pokud se vám vize SKD zalíbila, neváhejte a přidejte se. Nemáte co ztratit, pouze získat. Například lístky do defekačního arboreta za stoprocentní slevu. Anebo balíček toaletního papíru na zkoušku zadarmo, při jehož dalším odběru za mírnou cenu již nebudete platit poštovné ani balné.

 

SKD bude bezpochyby představovat čerstvý vítr do plachet kosteleckých uzenin či bonmotových kalhot čínského krtečka na PH. Abychom mohli tento bohulibý záměr dokonat, potřebujeme přinejmenším nějakého webmastera, který stvoří internetové stránky SKD. A navíc nějakého profesionálního hackera, který defekačním způsobem naruší internetové stránky konkurenčních politických uskupení. Popřípadě oba v jednom balení zadarmo na zkoušku.

 

 


komentářů: 3         


Feuilleton o fejetonech

rubrika: Pel-mel


Mám chřipku, ne jen tak ledajakou, prolezla mě odborně od pat k hlavě a teď slézá, kam se jí to momentálně šikne. V tuto chvíli při každém zakašlání zacvrliká na pozdrav v levém uchu, na které, když řve televize, neslyším ani Ň, zato hejno ptactva v uchu slyším dokonale. Je tam hodně mladých ptáčků, mají vysoké hlásky. Docela půvabné, mohlo by i zůstat, jiní lidé totiž říkají, že jim v uších syčí třeba papiňák, to by mě iritovalo, chtěla bych ho vypnout, měla bych pořád hlad. (Říká se tomu tinitus, ale v podstatě je to obtěžující mrcha.)

 

Astra


Celý článek »

komentářů: 2         


Zpráva z Mauricia

rubrika: Pel-mel


Minulý měsíc jsem se řízením osudu ocitla na malém ostrově pod rovníkem. Díky losování a následné výhře jsem si s rodinou, čítající mě a manžela plus jednoho čtrnáctiletého puberťáka, užila úžasných sedm dní luxusu v přepychovém rezortu na východní straně Mauricia. (No, ale taková bomba to zase nebyla, platili jsme si letenky….)

 

Marky


Celý článek »

komentářů: 3         


Blahoslavení pokorní

rubrika: Poetický koutek


Za svítání

 

Lucifer


Už je to hodně let

Když jsem znal jednu ženu

Možná jsme se měli i trochu rádi

Jezdili jsme na výlety

A pozorovali život kolem sebe

I sami sebe

 

Něco se samozřejmě zhatilo

Dřív či později se tak stává

Já ještě chtěl

Ale ona už ne

A tak jsme se rozloučili

Už nikdy více jsem ji nepotkal

 

 

V pokoře naleznete studnici moudrosti

V ní se skrývají všechny vaše lásky

Stejně jako i nelásky

Vše můžete uchopit či pochopit

Jak chcete

Blahoslavení pokorní

 

Pokora není odevzdání tužeb

Do Morfeova spánku

Je to jen tiché rozjímání zpovzdálí

Pochopení všech nabízených služeb

A neustálé díkůvzdání

Poklona skutečnému životu

 

 

Láska je drahokam

V dívčí dlani

Svítí nám na cestu do neznáma

A pokora lásky

Za svítání

Je jeho hlavní brána

 

...

 


komentářů: 2         


Nechat se unášet proudem života

rubrika: Pel-mel


Před nedávným časem, jenž mi však připadá díky strmému proudu života dávný, jsem vás zde seznámil s knížkou Andrease Knufa zbývající se efektivním zklidněním splašené mysli. Tím druhým a do této chvíle posledním vstupem z tohoto zdroje byl „Rámus v hlavě (stádo opic a kravské přežvykování myšlenek)“. Včera pozdě večer, když jsem začal u svého notebooku resuscitovat z náročného pracovního dne, sáhl jsem do sloupce knih nalevo od monitoru a namátkou vylovil tento brožovaný výtisk. Letmo jsem jím zalistoval a můj zrak nakonec zakotvil na podkapitole „Nechat dít“. Po krátkém čtení jsem dospěl k závěru, že něco takového je nejen nanejvýš potřebné, ale že se myšlence nechat se spontánně unášet proudem života čím dál tím víc podvoluji. Že se s touto adaptací na reálnou skutečnost nejen smiřuji, ale dokonce v ní nalézám podnětné zklidnění své mysli, aniž bych upadl do pasivní nehybnosti.

 

Lucifer


Celý článek »

komentářů: 11         


Pravdivé neznamená skutečné (Zvíře ve středověku)

rubrika: Pel-mel


Roku 1386 se v normandském městě Falaise konala velká podívaná. Davy měšťanů, vesničanů a stádo prasat přihlížely neobvyklé popravě. Na základě vikomtova rozsudku byla pověšena svině „oblečená do vesty, krátkých kalhot, nohavic na zadních nohou, bílých rukavicích na předních“. Svině, obžalovaná z vraždy kojence, byla předtím řádně vězněna i mučena. Poprava byla drastická, ostatně jako byla tehdy drastická i mnohá jiná. Procesy s obviněnými zvířaty byly velmi drahé. Platil se žalářník, obhájce, kat. A zachované dokumenty přinášejí důkazy např. i o tom, že jiné prase se na mučení přiznalo…

 

Stella


Celý článek »

komentářů: 2         


«     1     »