Archiv - Prosinec 2012


« strana 1 »

2013

rubrika: Slovo Neviditelného čerta


Dnešního dne o půlnoci skončí rok 2012 a započne rok 2013, alespoň podle moderního kalendáře, jemuž předcházela celá řada jiných kalendářů. Rok 2012 skončí posledním dnem dvanáctého měsíce, jemuž se u nás říká prosinec, a zhruba 10 dní po slunovratu přijde první den prvního měsíce roku 2013, jemuž se u nás říká leden.

Lucifer


Celý článek »

komentářů: 39         


Rekapitulace vzpoury deprivantů

rubrika: Pel-mel


Na sklonku roku se opět vracím k tématu, jehož název Vzpoura deprivantů je převzat ze stejnojmenné knížky Františka Koukolíka. Podstatu této vzpoury jsem tady dokumentoval někdy v polovině minulého roku pod názvem (jak jinak) Vzpoura deprivantů a Deprivanti. Na tenhle jev narážím už více jak deset let.

Lucifer


Celý článek »

komentářů: 20         


Přežili jsme konec mayského kalendáře

rubrika: Pel-mel


Konec kalendáře jsme prožili v klidu a v pohodě, protože o tomto konci nikdo nevěděl. Domnělý konec měl nastat dnem 21.12.2012. Jenže letopočet tohoto konce byl stanoven špatně. Správným dnem ukončení 52 letého cyklu byl pátek 14.12.2012.

Ladislav Háva


Celý článek »

komentářů: 21         


Chat a vulgarismy

rubrika: Pel-mel


Vánoce se zvolna blíží ke svému závěru, na druhém konci tunelu se už rýsuje silvestrovské finále, a tak mě napadlo, že bychom mohli započít další rekapitulaci našeho kulturního vývoje podepřeného čím dál tím efektivnějšími vědeckotechnickými nástroji. Pro dnešek jsem se rozhodl nahlédnout přímo takříkajíc do "vlastního hnízda", k čemuž jsem si přizval mikroesej od Františka Koukolíka:

 

Lucifer


Celý článek »

komentářů: 4         


Vánočněnka

rubrika: Pohádky


Vánočněnka nebyla nijak zvlášť hezká princezna, a navíc byla ještě velmi churavá.

Lucifer


Celý článek »

komentářů: 13         


Vzpomínka na hvězdy a Osamělá

rubrika: Poetický koutek


Původně jsem tady na dnešek nechtěl nic dávat. V Už skoro vánoční jsem napsal, že neděli zřejmě prospím, což možná udělám, ale faktem je, že tohle píšu ještě v sobotu. Nic moc však nečekejte. Dávám tady dvě historicky dost vzdálené básničky. První je delší, vybral jsem ji ze složky svých raných výtvorů a pochází někdy z poloviny roku 1989, druhá je kratší a před dvěma dny jsem ji stvořil pozdě večer v jedné restauraci. U první se nemusíte obávat další surrealistické injekce, druhou zase neberte jako nějakou depresivní stížnost na můj osud, prostě mě to tak nějak u sklenky vína napadlo. Zítra to přijdu vylepšit Ježíškem, ačkoli není vyloučeno, že to může dopadnout ještě hůře.devil


Lucifer


Celý článek »

komentářů: 9         


Prášková potravinářská barviva

rubrika: Pel-mel


Dnes se zaměřím na potravinářská barviva cenově přijatelná a nejběžněji dostupná v obchodech s potravinami a drogeriích. Všechna tato barviva jsou v ČR povolená – musí být. Testoval jsem prášková barviva od výrobce Kovandovi s.r.o. Pytlík o váze 5g vyjde na cca 5 až 10 Kč. Jde o pět barev – žlutá, oranžová, červená, modrá a zelená.

 

Haros


Celý článek »

komentářů: 10         


Už asi vánoční

rubrika: Slovo Neviditelného čerta


Přeji všem lidem dobré a čert ví ještě jaké lepší vůle hezké a rozumně prožité Vánoce.

Lucifer


Celý článek »

komentářů: 1         


Hlavně žádná polovičatost

rubrika: Pel-mel


Určitě to dobře znáte: někdo rozkope ulici a položí se nové vedení. Pak se díra zahrabe a přikryje se novým asfaltem. Za krátkou dobu přijde jiná skupina, sbíječky rachotí, asfalt se zase vytrhá, položí se jiné vedení a pak se díra zase zahrabe a ulice se nově vyasfaltuje. Nikdo neví, jak dlouho to bude trvat. Ulice vypadá jako záplatovaná.

Lucifer


Celý článek »

komentářů: 0         


Tulák po hvězdách

rubrika: Povídání


Vánoce jsou téměř na dosah ruky, a tak jsem se rozhodl, že vás v tomto čase už nebudu obtěžovat kulturní rekapitulací. Možná se k tomu vrátím před Novým rokem. To je totiž ten správný čas, kdy se má rekapitulovat. Vánoce jsou svátky určené k duševnímu, třeba i duchovnímu, citovému, člověčímu a podobně ušlechtilému zamyšlení.

Lucifer


Celý článek »

komentářů: 8         


Hatérie - Tříoký posel pravěku

rubrika: Pel-mel


Středa je středobodem pracovního týdne. Jak je známo, třetího dne jakéhokoli soustředění kulminuje únava. Nevím jak vy, ale já svou práci považuji za speciální, téměř sportovní soustředění, a pokud se nevyskytuji v našich laboratořích, tak se jedná především o duševní soustředění, k němuž ovšem patří fyzické soustředění prstů na rukou při náročném spartakiádním vystoupení na klávesnici. Proč to píšu? Inu proto, že vás chci v tomto únavném dni ušetřit od dalšího kulturně rekapitulačního stupně a jako náhražku jsem ze zoologické zahrady Johna Lloyda a Johna Mitchinsona vylovil velmi podivuhodný exemplář.

Lucifer


Celý článek »

komentářů: 2         


«     1    2  3   »