Prezentační koutek


« strana 1 »

Něco o zdravém způsobu života


Někdy v první polovině června doputovala do mé ústavní emailové schránky prezentace, která vrhá poněkud jiné, ba přímo zcela opačné světlo na záležitosti týkající se životosprávy, než jaké jsem tady v Populárně naučném koutku a občas i v Pel-mel vrhal nezřídka s pomocí populárně naučných knížek zdravovědných odborníků. Autor této prezentace mi není znám a není vyloučeno, že už nežije. V každém případě si myslím, že i tento zcela protichůdný úhel pohledu na náš životodárný proces je třeba vzít v úvahu a pokusit se mezi oběma extrémy najít tu správnou střední cestu.

 

Prezentaci spustíte kliknutím dole na Celý článek anebo nahoře na název článku. Přeji příjemnou zábavu.devil

 

Lucifer


Celý článek »

komentářů: 5         


Jacek Yerka, malíř snů


Tato prezentace je určena všem milovníkům surrealismu. Autorem obrazů je Jacek Yerka, polský surrealista, který je znám jako malíř fantastických krajin, jako malíř snů! Jacek Yerka se narodil v roce 1952 v malém městečku v severním Polsku. Vystudoval fakultu výtvarného umění na univerzitě Mikuláše Koperníka v Toruni se specializací na grafiku. Maluje krajiny, místa svého dětství, každodenní předměty a fantastické bytosti. Přivádí nás ke snění, k přemýšlení, k fascinaci imaginárními ostrovy Země. Barvy kombinuje jako kouzelník. Jeho práce byly vystavovány v Polsku, Německu, Monaku, Francii a Spojených státech.

Lucifer


Celý článek »

komentářů: 2         


Podmořský život u Eilatu


Přístav Eilat je nejjižnější město Izraele. Nachází se u Rudého moře v Akabském zálivu. Z pláže Eilatu je možné sledovat čtyři země najednou: Izrael, Jordánsko, Egypt a Saudskou Arábii. My se však v prezentaci podíváme na život pod hladinou moře poblíže tohoto města.

Josef Š.


Celý článek »

komentářů: 3         


Vídeňské muzeum voskových figurín


Světoznámé muzeum voskových figurín Madame Tussaud sídlí v Londýně. Pobočky má po celém světě. V Evropě v Blackpoolu, Londýně, Amsterdamu, Berlíně a od roku 2011 také ve Vídni.

Astra


Celý článek »

komentářů: 0         


Kouzelné hory a jezera


Prezentace obsahuje na 40 snímků kouzelně krásných hor a jezer, ležících většinou na území Kanady a Spojených států amerických.

Josef K.


Celý článek »

komentářů: 3         


Nejlidnatější města světa


Prezentace Nejlidnatější města světa byla vytvořena v roce 2004. Od té doby se pořadí měst změnilo. Japonské Tokio je stále nejlidnatějším městem světa, má však již 40 000 000 obyvatel. Na druhém místě je čínské město Čchung-Čching s 29 000 000 obyvatel. Na prahu 21. století žije v městských útvarech až 70 procent světové populace. Dnešní města a městské aglomerace čelí mnoha problémům - poškození životního prostředí, zejména znečištění ovzduší, kriminalitě, sociálním a kulturním konfliktům. Existují studie, z nichž vyplývá, že město zůstává snesitelným místem k životu, pokud počet jeho obyvatel nepřesáhne 500 000.

EvaO


Celý článek »

komentářů: 0         


Fraktály


Fraktál je geometrický objekt. Termín pochází z latinského fractus - rozbitý.

 

Astra


Celý článek »

komentářů: 10         


«     1    2  3  4   »