Někdo přikládá pod kotel?

rubrika: Pel-mel


Z papírových, televizních či internetových zpráv můžeme snadno podlehnout dojmu, že se katastrofy dějí častěji než v minulosti.

 

Lucifer


Svůj díl na tom jistě mají globální informační technologie dříve nevídané. Informovanost o dění ve světě se však posledních dvacet let zásadně nezměnila a přesto mám neodbytný pocit, že některé katastrofy skutečně nastávají častěji. Jmenovitě mám na mysli zemětřesení a podobné skopičiny zemské kůry.

 

Poslední dobou se zdá, že katastrofální zemětřesení tu či onde nastává častěji, než to zpravodajská média stačí patřičně zpracovat. Ještě se neuklidilo na Haiti a už se země třásla v Chile, a ještě než se stačily přepsat geografické mapy, už se třese v Číně. Jakoby někdo tam dole přikládal pod kotlem. I v tomto případě můžeme vyfabulovat různě fantastické hypotézy, včetně té, že se jedná o následky tajných experimentů. Jistý odborník mě přesvědčil, že kupříkladu tajné podzemní atomové výbuchy se dnes dají snadno seizmograficky detekovat. Věřím i nevěřím. Vím prd a pochybuji, že většina mainstreamových občanů této planety ví víc.

 

Na Islandu jako s udělání vybuchla sopka. Mračno sopečného popela se zvolna šíří Evropou a ve Velké Británii či Skandinávii zastavily veškerý letecký provoz, což v soudobých dějinách takřka nemá obdoby. Zítra by ten popílek mohl dosáhnout až nad Česko, což by způsobilo, kromě problémů v letecké dopravě, zajímavě zabarvené východy a západy Slunce. Avšak kdo a nebo co přikládá pod kotel, to se samozřejmě nedovíme.


komentářů: 1         Komentáře (1)


Vložení nového příspěvku
Jméno
E-mail  (není povinné)
Název  (není povinné)
Příspěvek 
PlačícíÚžasnýKřičícíMrkajícíNerozhodnýS vyplazeným jazykemPřekvapenýUsmívající seMlčícíJe na prachySmějící seLíbajícíNevinnýZamračenýŠlápnul vedleRozpačitýOspalýAhojZamilovaný
Kontrolní kód_   

« strana 1 »

1
Bertille (neregistrovaný) 16.04.2010, 14:55:41
"kdo nebo co přikládá" - to "co" působí strašidelněji, než "kdo" Usmívající se. Co by to tak mohlo být...

«     1     »