Matrix reloaded

rubrika: Pel-mel


Následující řádky berte s nadsázkou.

 

Lucifer


Rozhodně nejsem propagátorem parapsychologie, paranormálních jevů, šamanismu, okultismu a obecně jakékoli alternativní vědy. Nejsem ani jejich fundamentalistickým popíračem. Pro pořádek bych ještě zmínil, že některé okultistické pořady v českých televizních kanálech (kanálech i v původním slova smyslu), které se zhusta objevují v pozdních nočních hodinách a které jsou často vedeny obskurní, zpravidla obtloustlou vykladačkou karet, ve mně vzbuzují nekonečný údiv a kapitulantské pocity. Na druhou stranu však ctím Shakespearovo: There are more things in heaven and earth, Horatio, Than are dreamt of in your philosophy. Ctím, ale ve smyslu, jak již bylo na Čertovi referováno v souvislosti s francouzským astronomem Camille Flammarionem.

 

Řeč bude o morfogenetických polích. Narazil jsem na ně nedávno při četbě záhadologické literatury. Teorii morfogenetických polí má na svědomí významný představitel New Age biolog Rupert Sheldrake. Tu řeč nepovedu já, pouze ji zprostředkuji formou několika odkazů. První z nich je skrytý pod jménem Ruperta Sheldraka a odkazuje na jeho domovskou stránku. Zde můžete nalézt mnoho informací o této problematice přímo od pramene. Populárně řečeno slovy autora mnou přečtené záhadologické knížky lze tuto teorii vyjádřit tvrzením, že každá událost vytváří ve vesmíru jakousi matrici, neviditelnou formu, podle níž se následující události snaží řídit. Teorie nabízí přímočaré vysvětlení takových jevů jako telepatie, zjevení panny Marie v Lourdech, zázračné znalosti níže jmenovaného Karla Nováka či deja vu.

 

Započnu odkazem na Jasnozřivost a dálkové ovládání člověka. Je zde několik zajímavých návodů, kterak tyto schopnosti ovládnout. Termíny jako biotronické či bioplasmické jistě vyvolají u pragmaticky uvažujících sisyfovců posměšný úšklebek a já se nebudu tajit tím, že já se tím textem částečně bavím, nicméně buďme objektivní: člověka lze dálkově ovládat, a to tak že dokonale, jak lze snadno experimentálně dokázat.

 

Zajímavý je také článek jistého esoterického časopisu Astrál a astrální vzorec - jazyk hermetismu. Pozoruhodná je informace, že vědecký obraz světa, jak ho nabízí přírodověda a především fyzika, se dostal do slepé uličky. Do té uličky ho evidentně nahnala kvantová fyzika, která si dle laických a pohříchu někdy i nelaických interpretů nedokáže poradit s dualismem toho či onoho. Zajímavé je, že matematická stránka kvantové fyziky funguje bezchybně a přináší na komerční a spotřební stůl jeden technický zázrak za druhým. Filosofie však poněkud tápe mezi paralelními světy, mysticismem a náboženskými obřady.

 

Poslední odkaz se týká přímo globálního vědomí a diod s bílým šumem. Nebudu komentovat, jen mě zaujala informace, že globální vědomí bylo totálně rozrušené pohřbem princezny Diany, zatímco při pohřbu matky Terezy diody ani nepíply.

 

Zakončím tím, že každý člověk, který má ještě všech pět pohromadě - a takových je už pohříchu jako šafránu - si z výše uvedených informací vybere podstatné. Koneckonců v každé informaci se skrývá něco podstatného, ať to obrátíte z kterékoli strany. Vědeckotechnická revoluce přinesla neuvěřitelné možnosti, z nichž se nakonec tou nejefektivnější stala možnost ztratit veškeré přirozené, po tisíciletí budované schopnosti chápat realitu.

 

Matrix reloaded.


komentářů: 1         Komentáře (1)


Vložení nového příspěvku
Jméno
E-mail  (není povinné)
Název  (není povinné)
Příspěvek 
PlačícíÚžasnýKřičícíMrkajícíNerozhodnýS vyplazeným jazykemPřekvapenýUsmívající seMlčícíJe na prachySmějící seLíbajícíNevinnýZamračenýŠlápnul vedleRozpačitýOspalýAhojZamilovaný
Kontrolní kód_   

« strana 1 »

1
Zuzana (neregistrovaný) 20.04.2010, 14:21:17
http://skepdic.com/refuge/radin12.html

;)

«     1     »