Lednička

rubrika: Pel-mel


Předběžným výzkumem bylo zjištěno, že lednička našeho oddělení slouží k mumifikaci potravin.

 

Lucifer


Jak a proč? Inu, je to jednoduché. Někdo z týmu si do ledničky uloží potravinu, pak ji zapomene v plánovaném čase zkonzumovat a když ji tam posléze objeví, není si jist, zda ji skutečně zkonzumoval a příslušný vzorek potraviny nepatří jinému kolegovi s podobnými stravovacími návyky.

 

I mně se občas stane, že v ledničce objevím dejme tomu jogurt, o němž mám nejasné tušení, že jeho výskyt jde na můj účet. Obcházím potom kolegy a ptám se, zda to není jejich jogurt. Ne každý tak činí. Jistou dobu patřilo mezi mojí nejoblíbenější zábavu pátrat po původu plastikové lahve se zmraženou coca či pepsi colou, kterou jsem si nosil z naší Šlichtárny nedopitou a za účelem bleskového ochlazení ukrýval do mrazáku. Mimochodem, když už jsem zmínil akademickou restauraci, fajnšmekry familiérně zvanou Šlichtárna, podotýkám, že už mě tam nikdy neuvidí. K tomu rozhodnutí jsem dospěl nedávno a naštěstí krátce poté, kdy si desítky věrných strávníků musely vybrat jednodenní zdravotní dovolenou z důvodu zaneprázdnění vyprazdňováním svých útrob horem i dolem. Ale vraťme se k ledničce.

 

Ukázalo se, že lednička ukrývá potraviny různého stáří a v různém stadiu mumifikace. Kupříkladu borůvkový jogurt z roku 2007, hořčici, která by mohla sloužit jako štěrchátko pro mimina, zkamenělý krajíc chleba ohleduplně zabalený do ubrousku a podobně. Některé z potravin jsou dokonce starší než lednička, k čemuž pochopitelně došlo tak, že když se likvidovala stará lednička, byl její obsah svědomitě sakumprásk zkopírován do ledničky nové.

 

Tím bych pro dnešek skončil a na závěr odbočil do úplně jiného tématu. Všiml jsem si, že se vám zalíbila hudba polské skupiny Maanam, a tak vás před téměř májovým a prosluněným víkendem potěším dalšími dvěma kousky.

 

Poznámka pro ty, kdo tu ještě někdy nejspíš omylem zabloudí (10.7.2012): Dvě níže uvedená videa byla z TouTube odstraněna, linky tady nechám, možná se k tomu ještě vrátím a na YouTube najdu náhradní videa.

 

      

];-)


komentářů: 0         Komentáře (0)


Vložení nového příspěvku
Jméno
E-mail  (není povinné)
Název  (není povinné)
Příspěvek 
PlačícíÚžasnýKřičícíMrkajícíNerozhodnýS vyplazeným jazykemPřekvapenýUsmívající seMlčícíJe na prachySmějící seLíbajícíNevinnýZamračenýŠlápnul vedleRozpačitýOspalýAhojZamilovaný
Kontrolní kód_