Kterak oholit neviditelného čerta

rubrika: Pel-mel


Tak dobře, pokusím se o první úvodník z mého nového narození do skutečné reality. Bude se týkat situace, na kterou bych dříve reagoval úplně jiným způsobem, ale tentokrát naprosto smysluplněji.

 

Lucifer


Když se moje nové velitelské centrum rozhodlo navázat kontakt s realitou, byl konec května. Zhruba tři týdny jsem strávil v naprostém duševním odloučení ve snech, ve kterých jsem jsem díky obnovenému centru řešil podstatu své existence, zatímco se ve mně zcela nezávisle a bez mého vědomí vrtali lékaři a hledali smysl mého zapomnění. Probudil jsem se a začal ohmatávat své okolí, abych vyrazil směrem k svému novému vzkřísení. Je mnoho věcí, které jsem v daném okamžiku začal vnímat, ale vzhledem k tomu, jak jsem řekl, že momentálně mám zhruba na jednu cihhlu ze sklepa, tak budiž zde je.

 

Na uzavřeném oddělení připoután k posteli jsem si všiml, že se kolem pohybuje podivuhodný jedinec, kterého jsem nebyl schopen ohodnotit ani jako pacienta, ani jako personál. Nikdo si ho nevšímal, ale pozoruhodné bylo, že připomínal jednoho známého komunistického politika, jehož jméno z důvodu jasného nehodlám publikovat. Tu a tam se objevil, něco mumlal, nikdo si ho nevšímal, odnesl pár věcí, kupříkladu vynesl plné bažanty a podobně a pak se zase s nepochopitelným mumláním někam vypařil. Připomínal mi člověka zmanipulovaného dřívější ideologií, ke které jsem byl kdykoli ochotný naplivat na hrob. Možná jsem se mýlil, ale zajímavé je, že jsem si v danou chvíli uvědomil, že není vyloučeno, že to svým způsobem byl slušný člověk, který byl neslušně zmanipulován, což je zřejmo, že to evidentně odporuje mým dřívějším názorům, ve kterých bych tyto jedince kdykoli radostně nakopal.

 

Zajímavé bylo, že tento člověk zřejmě pochopil, že mu rozumím, a tak se stalo, že se jednoho dne s mumláním objevil před mojí postelí se štětkou, pěnou na holení a žiletkou, poněvadž jak říkám pochopil, že nemám nic na to, abych ty vousy vyrostlé po iks tejdnech ze sebe odendal, a pochopil, že bez nich budu vypadat líp. Holil mě asi půl hodiny, páč to šílený strniště líp nešlo, něco si mumlal, já jsem poklidně nastavoval tvář, tu a tam mě kapku řízl a nakonec vše ošetřil vodou po holení, radostně zamumlal, zabalil náčiní a v poklidu se vytratil.

 

Dodnes nepochopím, jaký smysl měla existence tohoto individua v šíleném oddělení připoutaných ubožáků. Jedno však vím jistě: pokud si čte tento článek, tak mu děkuji za pomoc a jsem už definitivně přesvědčený, že...

 

... že kopat do odjíždějících vagónů nemá smysl.

 

];-)


komentářů: 15         Komentáře (15)


Vložení nového příspěvku
Jméno
E-mail  (není povinné)
Název  (není povinné)
Příspěvek 
PlačícíÚžasnýKřičícíMrkajícíNerozhodnýS vyplazeným jazykemPřekvapenýUsmívající seMlčícíJe na prachySmějící seLíbajícíNevinnýZamračenýŠlápnul vedleRozpačitýOspalýAhojZamilovaný
Kontrolní kód_   

« strana 1 »

Lucifer
15 apropos
Lucifer 07.07.2010, 16:33:16
Doufám, že jsem to trošku psychicky nepřehnal Mrkající No už to mazat nebudu. Chtěl bych ještě oznámit, že jsem si v pondělí zaplaval ve Slapské přehradě v Nové Rabyni a u Nicka Slaughtera bylo želbohu zavřeno a vyhlášeno pronajmutí někomu jinému.

Lucifer
14 Anna a Zuzana
Lucifer 07.07.2010, 16:24:58
Anno, nerad se s vámi chci přít, ale moje ponaučení se víceméně vrátilo k mé podstatě zhruba patnáct či dvacet let zpět. Takže nic zásadního se ve mně nezměnilo, jen jsem zkrátka na některé věci začal koukat pozorněji. Nesouhlasím tedy, že jsem se před tím na svět díval úzkým průzorem a domnívám se, že jako důkaz stačí přečíst některé starší články na tomto blogu. To podstatné, co se změnilo, je dáno dospěním k jednoznačnému přesvědčení, ke kterému jsem tak jako tam mířil, akorát tahle situace to urychlila. Správně si to přečetla Zuzana ]Mrkající

Nijak podstatně jsem nezměnil svůj postoj k minulosti, ke zločineckým ideologiím a k člověku, pouze jsem si uvědomil, že se lze s těmi problémy mnohem efektivněji vyrovnat psychologicky než fyzicky. Myslím, že tohle tak či jinak podobně ví spousta rozumných lidí a já zde musím podotknout, že mnohými z nich, obzvláště díky literatuře, jsem byl vychován.

Jinými slovy: Cítil jsem potřebu vás seznámit s podivuhodnými psychologickými střety díky nečekanému idiotského pádu do odjíždějící soustavy. Chtěl jsem ukázat, že i při totálně stupidním pádu do vlastního bláta je možné se vzchopit ve stavu lepším než před tím pádem. A vše záleží jen na vaší síle. Souhlasím s tím, že část té síly mohla přijít od někoho jiného. Jsem připraven se s touto silou podělit komukoli, kdo se dostane do podného stavu jako já.

13
Anna Kopecký (neregistrovaný) 06.07.2010, 07:20:02
Ano. Použila jsem špatně slovo rozšířit. Měla jsem v hlavě něco konkrétního, odjinud... to sem nepatří. Zrovna se kolem 21:14 přihodil takovej stav mysli a poloprázdná láhev vína k tomu.

12
Zuzana (neregistrovaný) 06.07.2010, 02:18:36
Ja to ctu takto: nema smysl kopat do nikoho a do niceho.

11
Anna Kopecký (neregistrovaný) 05.07.2010, 21:14:15
Zdá se, že vám těch iks tejdnů mimo realitu pomohlo... dřívávějc se mi jevilo, že na svět koukáte jen úzkým průzorem...
Můžu to rozšířit? Nemá smysl kopat do minulosti... Salve

Lucifer
10 a ještě k Islámu
Lucifer 04.07.2010, 17:40:00
Uznávám, že tohle byla také velmi silná provokace, která dokonce vyprovokovala i poklidně smýšlejícího Honzu ke klíčové výhružce. Zkuste se někdy nad těmi provokacemi zamyslet v klidu. Já kupříkladu bych ani náhodou nevyznával Islám atd. Šlo o něco jiného. Šlo především o provokatuvní náznak, že se něco děje špatně. a věřte tomu, že jsou toho hromady. Konečně slavné dvacáté století přineslo dvě šílené světové války, ve kterých spolu milióny pozemských obyvatel jednaly jako s divokými prasaty. a mezi těmi byly i národy s úžasnou kulturní minulostí atd.

Lucifer
9 Mimochodem
Lucifer 04.07.2010, 17:33:03
Pokud někomu nedošlo, že na mě silně emocinonálně zapůsobilo, že se mezi okolními lidmi našel zrovna tento jedinec, který pochopil, že potřebuju oholit, tak to vskutku musí být dost těžká deprese a doufám, že jim to už konečně došlo. Pochopitelně že vzhledem k dalším kontaktům, které jsem posléze navázal s lékaři a nemocničním personálem a které vedly k neuvěřitelně rychlé transformaci z téměř mrtvého ležáka v aktivního a téměř zdravého jedince, je tenhle příběh jen nepodstatná nicméně zajímavě rozverná historka.

Lucifer
8 Zuzano a Roso
Lucifer 04.07.2010, 17:14:27
Dík za vaše reakce. Jsem rád, že jste alespoň vy pochopily, co jsem chtěl říci. Z prvních reakcí jsem nabyl pocitu, že se mi ta "provokace" (nebo lépe řečeno výzva k zdánlivě absurdní úvaze) nepovedla. Teprve při druhém přečteni jsem však dospěl k závěru, že se mi naopak povedla víc než dost ]-;)

Brouček s utrženou nožičkou je rád, že žiju a váží si mě, takže mě docela mrzí, že mu unikla podstata mé žertovné vzpomínky z nemocničního oddělení. Možná jsem to měl důkladněji rozepsat, ale zase bych vypustil provokaci k zdánlivě absurdnímu zamyšlení. De facto mě ta příhoda sama k tomu zamyšlení vyprovokovala, a tak jsem se chtěl podělit.

Pokud jde o Lindu, tak myslím, že došlo téměř k ukázkové reakci, proti níž jsem právě namířil provokativní hrot svého úvodníku. Takže bych měl vlastně poděkovat.

Podotýkám, že nemám žádnou informaci o tom, k jakému politickému názoru tento muž patřil, avšak vzhledově mi silně někoho připomínal. Chtěl jsem ukázat, že člověka můžou občas i absurdní postřehy dotlačit k nesmyslnému názoru na náhodně potkaného člověka (konečně některé reakce na moje úvodníky to rovněž dokazují) a také že díky mým podivuhodným snům jsem se tomu dokázal v klidu vyhnout.

A to byla podstata mého sdělení. S komunismem či mumlajícími idioty atd. to ve skutečnosti nemělo nic společného. Doufám, že se mi to konečně podařilo vysvětlit ]Mrkající

7
Zuzana (neregistrovaný) 04.07.2010, 15:02:08
Dodavam: Linda (mozna) nepochopila navzdory faktu, ze Lucifer provokativni zamer uvedl hned na zacatku.

6
Zuzana (neregistrovaný) 04.07.2010, 15:00:13
Krom toho uvodnik o islamu - navzdory faktu, ze Lucifer jasne zduraznil, oc se mu jedna - je evidentni provokace a byl minen jinak, nez jak to Linda zrejme pochopila. Verim, ze kdyby porozumela, clanek by v ni negativni emoce tezko vzbudil.
Souhlasim, ze by mel Lucifer personalu podekovat za to, ze zachranuji lidem zivoty, na druhe strane: jak si, mila Lindo, muzete byt jista, ze jim davno osobne nepodekoval?

5
Rosa Kopecká (neregistrovaný) 04.07.2010, 14:29:09
Jak málo asi znáte Lucifera, když vás jeho články (oba) tak rozzlobily. To by se psychologovi - pokud to zde považuje za studijní materiál - stát asi nemělo. Možná nám prozradíte, o čem to vlastně mluvíte.

4
LINDA (neregistrovaný) 04.07.2010, 13:45:45
To že se L.vrátil z druhého světa, možná není tak úplně jeho zásluha,ale mimojiné takových mumlajících idiotů.A to že mu poděkoval na tomto blogu je jak jistě uznáte celkem k ničemu,neb "mumlající idioti"takovéhle duchaplnosti jistě nečtou a L.to při své inteligenci jistě ví.Nezlobte se,že jsem tak rozlobená,ale věřte mi,že vím o čem mluvím.Řeči,řeči,řeči......jestli měl L.šanci si něco uvědomit,tak jí opět promarnil.....alespoň soudím z jeho písemného projevu.Inteligence i povaha zůstala zachována.Bohužel?Bohudík?

3
Rosa Kopecká (neregistrovaný) 04.07.2010, 12:59:28
Za hloupé považuju, když po návratu z téměř druhého světa do reálu se na člověka snese takováhle sprcha. Kdo neprožil to, co Lucifer, asi neví vocojde. A myslím si, že smysl existence mumlajícího individua si L. dobře uvědomil, jinak by mu nepoděkoval.

2 Je to velmi hloupé
LINDA (neregistrovaný) 04.07.2010, 11:23:57
Je to nejen velmi hloupé a skoro se nebojím říct,že ještě o něco hloupější než předchozí článek o islámu a ten jsem již považovala za nepřekonatelný.Inu, podařilo se ho překonat.Já si Vás nevážím,protože jsem měla tu čest Vás poznat,ale začínám si vážit lidí,kteří vynáší bažanty a snaží se obstát v životě i navzdory "individuím" jako jste Vy.Asi je to tvrdě napsané,ale takový příděl arogance už opravdu nešel vydržet.Promiň te.

1
brouček s utrženou nožičkou (neregistrovaný) 03.07.2010, 22:27:36
... že kopat do odjíždějících vagónů nemá smysl.
-on ti vynášel tvého tvého bažanta,on tě holil.Ty ho přirovnáváš k hrúzné ideologii,která se na tobě zjevně podepsala.Proč toho člověka napadáš.

-tvůj monolog je laciný,hloupý.Dokážeš vytvořit obrovský komunikační zátah,ovlivnit myšlení svého okolí.I tak si tě velmi vážím a jsem neskonale rád,že žiješ...hloupý hombre

«     1     »