Páteční preludium

rubrika: Pel-mel


Končí se druhý týden poslední fáze mého vzkříšení, je pátek třináctého, tak si zrekapitulujme, kterak pokračuje bitva mezi Dobrem a Zlem. Započal bych to citací:

 

Lucifer


V pokračující bitvě mezi Dobrem a Zlem je každý člověk jen trochu víc než potravou pro děla. Jediné, co můžeme udělat, je rozhodnout, do kterých děl se necháme naládovat. Toto rozhodnutí není žádnou neměnnou záležitostí; věř tomu, rozhodovat se musíš každý den.


(Brian W. Aldiss, Malacijská tapisérie)

 

Do kterého děla jste se nechali naládovat? V poklábosení jsem byl označen váženou spoluautorkou - mimochodem, na víkend se chystá její zajímavý úvodník o naládování Zla na Internetu - že jsem se naládoval sám do sebe. Beru to s nadhledem a humorem, jak praví motto čertího blogu, a ta představa mě venkoncem fascinuje. Takže já jsem svým vlastním dělem a teď jde o to, jestli to dělo je Zlo a nebo Dobro. Má spoluautorka nenápadně naznačovala že Zlo, z čehož by logicky plynulo, že ona je granátem vyletujícím z Dobra. Já myslím, že těch děl je víc. Co víc, nekonečně mnoho od Dobra až ke Zlu. Ke kterému konci jsme blíže, to nechť posoudí cíle, do kterých se trefujeme. Kolikrát se trefíme do Dobra a kolikrát do Zla? A kam se sáčkujete vy? V čem vybuchujete? Hned tři otázky na úsvitu víkendu.

 

Takže máte o čem přemýšlet a naládujte se dobrým jídlem, pitím a bytím až na věky, kámen ... ];-)


komentářů: 2         Komentáře (2)


Vložení nového příspěvku
Jméno
E-mail  (není povinné)
Název  (není povinné)
Příspěvek 
PlačícíÚžasnýKřičícíMrkajícíNerozhodnýS vyplazeným jazykemPřekvapenýUsmívající seMlčícíJe na prachySmějící seLíbajícíNevinnýZamračenýŠlápnul vedleRozpačitýOspalýAhojZamilovaný
Kontrolní kód_   

« strana 1 »

2
Honza (neregistrovaný) 13.08.2010, 21:43:38
my, kerý víme, že kdo chce dojít na západ, dojde na východ, že kauzalita je fikce a že bodem mimo přímku prochází nekonečně mnoho rovnoběžek, nemáme s Dobrem a Zlem problém ...

1
linda (neregistrovaný) 13.08.2010, 21:21:20
K tomu snad jen malá úvaha....kdo se nenaučil střílet,by neměl chodit na lov.
Leda snad když chce být sám terčem...

«     1     »