Malá tropická

rubrika: Pel-mel


Začínají se prázdniny, leccos se tedy vyprázdní a Neviditelný čert nemůže zůstat pozadu. Takže tu budou prázdniny. Ani ťuk. Až do konce srpna budete číst tento první a poslední prázdninový ťukanec. STOP. Dělám si legraci. Mé mozkové závity se začínají temperovat do tropického stavu, a tak není vyloučeno, že občas budu blouznit. Meteorologové předpovídají na neděli až 36 stupňů podle Celsiovy stupnice, samozřejmě že nad nulou. Kdyby to bylo pod nulou, tak bych psal Malou arktickou, ale já píši Malou tropickou. Na úvod prázdnin si tak trochu zatropím.

 

Lucifer


Po mnoha letech jsem se loni nezúčastnil žádné vědecké konference. Nepočítám do toho rok 2010, kdy jsem se zotavoval z paranormálního pádu do kolejí metra. Letos se po tom jednoročním oddechu opět vydávám všanc konferenčnímu šumotu. Tahle konferenční výprava však bude pro mne zcela netypická. Drtivou většinu všech předchozích konferencí zhruba od počátku tohoto století jsem absolvoval v letním prázdninovém období a rozhodně ne na horách. Tentokrát jsem se přihlásil na konferenci, která se odehraje v první polovině září na horách. A nebudou to lecjaké hory, ale Alpy. Ano, pojedu diskutovat nejen své odborné výsledky, nápady, názory atp. do Alp. Jenže to není všechno.

 

Místo, kde se bude konference konat, je v Itálii a jmenuje se Bressanone. Ještě se nechytáte? Použil jsem italský název, jelikož ono městečko je v Itálii, ale v jednu dobu se nacházelo v Rakousko-Uhersku a jeho název v němčině zní Brixen. Ano, pojedu navštívit místo, kam byl do vyhnanství deportován Karel Havlíček Borovský. Prý si to tam moc neužíval, přesto však doufám, že mé vyhnanství nebude až tak neuspokojivé.

 

Moje prázdniny budou tedy opět ušetřeny konferenčních radovánek, ale jenom odtud až potud. Jakmile padnou, vyrážím dobývat Alpy a kochat se Havlíčkovým Brixenem. 72 % obyvatel zde mluví Německy, já s nimi budu mluvit anglicky, ale základní fráze, jako „Guten Tag“ či „Gute Nacht“ a samozřejmě „Danke schön“ nevynechám.

 

Když jsem se koukal na seznam dosud registrovaných účastníků, zaujal mě značný přísun kolegů z brněnské Masarykovy univerzity, ale ještě více jeden účastník z Kataru, jehož jméno však zní česky. Nebudu ho zde uvádět, jelikož k tomu od něj nemám povolení, ale možná že mi ho v Brixenu dá.

 

Nepředbíhejme však. Nyní se na talíři servírují prázdniny s tropickým předkrmem. Ten předkrm budu zřejmě trávit v hlubokém zadumání uskladněn v nějaké ledničce. Pokusím se tam vydumat, co budu dělat zbytek prázdnin. Pokud nic nevydumám, nebudu dělat nic, ačkoli ke konci tohoto vyprázdněného procesu si budu muset přichystat přinejmenším pohorky.

 

Auf Wiedersehen in Brixen.

 

 

Asi se ptáte, proč jsem smíchal tropický úvod prázdnin se zářijovým Brixenem a skladbou Musica Universalis od Mika Oldfielda. Odpověď naleznete na konci perexu (úvodního odstavce v proloženém písmu).


komentářů: 4         Komentáře (4)


Vložení nového příspěvku
Jméno
E-mail  (není povinné)
Název  (není povinné)
Příspěvek 
PlačícíÚžasnýKřičícíMrkajícíNerozhodnýS vyplazeným jazykemPřekvapenýUsmívající seMlčícíJe na prachySmějící seLíbajícíNevinnýZamračenýŠlápnul vedleRozpačitýOspalýAhojZamilovaný
Kontrolní kód_   

« strana 1 »

Lucifer
5
Lucifer * 03.07.2015, 16:32:42
Ein kleiner Spaziergang durch Brixen:

https://www.youtube.com/watch?v=AhexU66FvHs

Úžasný

Lucifer
4
Lucifer * 01.07.2015, 19:55:57
Začíná mi z toho horka hrabat. Tohle jsem vyhrabal ve svém památníčku:

Znám divukrásnou krajinu
kde šumící je les
a v tom lese rostou stromy
téměř do nebes
V penzionu Na šukačce
v svitu bledé luny
každou noc si dávaj rande
jezevci a kuny

Překvapený

Lucifer
2
Lucifer * 01.07.2015, 01:19:27
Dík za upozornění, Anno, budu si toho muset našprtat ještě mnohem více. Ale těším se. Salve!

1
Anna Kopecký (neregistrovaný) 01.07.2015, 01:16:00
Do Brixenu našprtejte si něco frází ladinštiny.
Co vala je Jak se máte. Víc moje děravá paměť neuchovala. Salve!

«     1     »