Zimní příběh

rubrika: Pel-mel


Zima si dá na chvíli pauzu, ale ve čtvrtek se zase chopí žezla.

 

Lucifer


Alespoň tak praví předpověď meteorologů, ale jak známo, někdy jim to zkrátka nevyjde. Jestli bude pauzírovat i o Vánocích, je evidentně ještě někde ve hvězdách. Někteří meteorologové, chovatelé včel a jiní přírodní znalci už před pár měsíci předpovídali, že se na nás chystá velmi tuhá zima. Zatím se zdá, že jim to vychází, a pokud to skutečně vyjde, budou jistě mít zaříkávači globálního oteplení velmi bohatého Ježíška.

Abych řekl pravdu, neřadím se do žádného šuplíku a jediné, co mě může přesvědčit, jsou experimentálně doložená fakta. To platí o všem, včetně toho, co jsem tady naznačil ve včerejším úvodníku. Pravda je pouze to, co se pravdou ukáže. Vše ostatní jsou hypotézy, přání otce myšlenky, fantasmagorie nebo lži. A naopak. Když se něco experimentálně doloženo ukáže, že to bylo předpovězeno správně, a přesto tomu někdo nevěří, poněvadž si nepřeje, z jakýchkoli roztodivných důvodů, aby tomu tak bylo, tak je to podvodník nebo blázen. V prvním případě patří na pranýř, ve druhém k opatrnému a přívětivému vyjádření soucitu či pokusu o porozumění - a pokud je druhý případ nenapravitelný, tak k Chocholouškovi.

O lidi, kteří jsou skálopevně přesvědčeni o něčem, co jednoznačně a doložitelně neexistuje, je třeba se humanisticky a cituplně postarat. Lidi, kteří se nám snaží s vědomě zlým záměrem nabulíkovat nesmysly, je třeba poslat do nenávratna.

Možná, že se mnou nebudete souhlasit, protože od toho je tady příroda nebo jakýkoli Bůh - a my do toho nemáme humanisticky co šťourat, jelikož se už nesčetněkrát ukázalo, že to nikam nevede. Je to možné - nepatřím do žádného šuplíku. Ale blíží se nám Vánoce, tak se pokusme alespoň na chvíli být k sobě hodní. Tedy až na ty, od nichž se to doložitelně nedá čekat.

Tím bych mohl tohle zimní zamyšlení ukončit a abych naplnil jeho název, zahraji vám jednu z mých nejoblíbenějších písní z počátků Genesis.

 


komentářů: 1         Komentáře (1)


Vložení nového příspěvku
Jméno
E-mail  (není povinné)
Název  (není povinné)
Příspěvek 
PlačícíÚžasnýKřičícíMrkajícíNerozhodnýS vyplazeným jazykemPřekvapenýUsmívající seMlčícíJe na prachySmějící seLíbajícíNevinnýZamračenýŠlápnul vedleRozpačitýOspalýAhojZamilovaný
Kontrolní kód_   

« strana 1 »

1 Nic nového pod sluncem
Mgr.Milda (neregistrovaný) 07.12.2010, 23:14:36
Už v šedesátých letech jsem četl zprávu jednoho anglického klimatologa, dnes už asi nežijícího, nebo umlčeného tou climagatebandou, který došel k závěru, že nás čeká malá doba ledová. Sluneční aktivita se už tenkrát začala měnit a odpovídala vzoru, známému už z dob před 200 lety. Magnetický pól Země se také dal do pohybu, s CO-2 se můžeme jít bodnout, lidstvo vyprodukuje tak 0,9% množství, které vyprodukuje příroda sama. Významnější by byl metan, ale u toho žádný vývoj není, takhle to běží už tisíce let.

«     1     »