Implozní stroje

rubrika: Pel-mel


Rozhodl jsem se, že vás seznámím s jednou myšlenkou z knížky Lidstvo na rozcestí.

 

Lucifer


Pokud nabudete pocitu, že poté, co jsem se tady zabýval teoretickou fyzikou a základními kameny života, mi začalo šplouchat na maják, upozorňuji, že svůj postoj (ne postroj) k závěrům této knížky jsem naznačil už ve včerejším úvodníku. Jestli však v níže uvedeném textu naleznete něco podnětného, podotýkám, že i já se nad tím budu hluboce zamýšlet, obzvláště pak v průběhu silvestrovské veselice. Cituji s drobnými úpravami:

Výjimečnou osobností, která na základě svého velmi bedlivého a nepředpojatého pozorování přírodních dějů dospěla k obdivuhodným poznatkům přírodních zákonitostí, ale také k poznání destruktivity lidského zacházení s přírodou byl Viktor Schauberger (1885-1958). Schauberger vyrůstal jako syn lesníka v hlubokých lesích v okolí Plešného jezera na Šumavě. Postupně pochopil, že principem všech dějů života je dostředivý pohyb a pohyb odstředivý, tedy explozivní, je pohybem procesů smrti, to znamená pohybem neživé hmoty. Zatímco dostředivý pohyb je pohybem konstruktivním, pohybem vnášejícím řád, a tedy pohybem organizujícím, je odstředivý pohyb pohybem destruktivním, přinášejícím chaos. Příroda tento pohyb používá, aby rozpustila opotřebované komplexy a pak z jednotlivých zlomků koncentrujícím pohybem znovu poskládala nové formy, nové celky. To ovšem znamená, že veškerá naše technika, která je založena na výbušných motorech, je technikou smrti, nikoli života. A to nejen v tom smyslu, že je založena na principu smrti, tedy principu expanze, ale i proto, že svou činností tento princip na Zemi dále vytváří a nesmírně posiluje.

Schauberger sám si uvědomoval, že jde o slepou uličku lidského vývoje, která dříve či později povede ke všeobecné zkáze, a usilovně pracoval na vývoji zařízení založených na principu života, tzv. implozních strojů. Tyto stroje by jako pohon používaly vzduch či vodu, místo škodlivých zplodin by jejich odpadním produktem byl plyn srovnatelný s vydechovaným vzduchem a pracovaly by s nesrovnatelně vyšší účinností než technika smrti. Podařilo se mu zkonstruovat stroje, které podle zpráv několika očitých svědků dokázaly bez paliva neustále zvyšovat své otáčky. Problémem bylo jen jejich ovládání. jeden takový stroj se při zkušebním spuštění, které bylo provedeno i přes Schaubergerův zákaz, údajně vznesl a roztříštil se o strop místnosti. Schaubergerovy válečné a poválečné výzkumy a pokusy vzbudily zájem určitých kruhů v USA, které ho vylákaly k cestě do Spojených Států. Tady se jim podařilo pohrůžkami a vydíráním Schaubergera přimět k tomu, aby jim vlastnictví všech svých vynálezů smluvně podstoupil. To jej zcela zlomilo a za několik dnů po návratu z USA umírá. Všechny jeho modely a konstrukce pak byly odvezeny do USA, kde jejich stopa mizí.

Konec citátu, DZP. A kdybyste při čtení těchto řádků pocítili zdravotní potíže, obraťte se na VZP ];-)


komentářů: 2         Komentáře (2)


Vložení nového příspěvku
Jméno
E-mail  (není povinné)
Název  (není povinné)
Příspěvek 
PlačícíÚžasnýKřičícíMrkajícíNerozhodnýS vyplazeným jazykemPřekvapenýUsmívající seMlčícíJe na prachySmějící seLíbajícíNevinnýZamračenýŠlápnul vedleRozpačitýOspalýAhojZamilovaný
Kontrolní kód_   

« strana 1 »

2 Taktak, do středu je to jenom kousek
Mgr.Milda (neregistrovaný) 10.12.2010, 14:59:36
expanze má k dispozici celý vesmír a také tam směřuje. My Češi jsme na perpetuum mobile specialisté, kdysi na to téma vyšla i česká knížka. i Pražském technickém muzeu na to téma před 40 lety bylo bádáno. Teď se tam ovšem bádá, jak ulejt co nejvíc peněz na konta vedoucích osobností.

1
Marie (neregistrovaný) 10.12.2010, 13:37:27
Výklad odstředivého a dostředivého pohybu mě zaujal. Zjednodušeně si to vykládám tak, že si paměť chytře nechává důležité a balast či vyžité problémy likviduje. Zbývá tak nebohé hlavě přece jen něco kapacity, aby chápala nové děje a vlivy.Shauberger to moc prožíval, proto neblaze skončil. VZP nikomu nepomůže, každý si musí pomoci sám. Ve Spojených státech se láme spousta lidí, ale to se děje všude. Pro moje IQ 6O - vyměřeno idolem - to všechno je docela schůdná problematika! Pro nedostatek smajlíků chechtychecht

«     1     »