Sanitární Pozorovatelna

rubrika: Pel-mel


Právě mi skončil sanitární den a dnešní den jsem se rozhodl nazvat Sanitární Pozorovatelna. Na úvod bych zrekapituloval úspěchy svých minulých pozorování.

 

Lucifer


sanitarni_pozorovatelna.jpgZačnu pozorováním Azbuků v naší zemi. Azbuk není nadávka, ale přezdívka odvozená z jejich písemného projevu a nevymyslel jsem si ji, ale převzal z Karla Kryla, například písnička na albu Jedůfky. Když jsem s tím vyrukoval před několika lety, byl jsem málem ukamenován a obviněn z xenofobie, ba dokonce i z rasismu. Jaká xenofobie? Ve svém oboru se běžně setkávám s kolegy z nejrůznějších končin světa a jednou z mých nejoblíbenějších restaurací je čínská restaurace Dong-Hai a o víkendu si někdy zajdu do nedaleké Da Fu Hao. Mohl bych zde uvést celou řadu příkladů své xenofilie, včetně obdivu k mimozemšťanům, ale nechám si to zase na někdy jindy. A rasismus? Vždyť Azbuci jsou stejná rasa jako my. Tedy úplně stejná ne, poněvadž v sobě mají i trochu asiatskými genů, což by však mohlo být z mého hlediska jenom jejich plusem, neboť mám k Asiatům docela dobrý vztah.

A jak je to s naším genetickým vztahem k východnímu panslovanskému dubisku, jak nám bylo vštěpováno za minulého režimu? Podle nedávných výzkumů DNA máme v sobě polovinu slovanských genů. Zbytek je směs ostatních evropských národů, přičemž s Kelty, k nimž se dnes tak nadšeně mnozí hlásí, máme společného jen velmi málo. Kelti byli z České kotliny téměř dokonale vytlačeni Germány ještě před příchodem Slovanů. Řekl bych, že pokud se u nějakého Čecha najde pár keltských genů, tak se tam spíš dostaly od jiných Evropanů mnohem později. Možná vás ale ještě víc udiví, že ani Angličané nemají s Kelty skoro nic společného. Když přišly do Anglie anglosaské kmeny, skoro vůbec se s původními Kelty nemísily, ale pěstovaly něco jako téměř dokonalý apartheid.

Moderní doba však už stačila zamíchat všechny genetické karty. Jistá Britka si nechala udělat test DNA, aby se dozvěděla, odkud pocházejí její předkové a jak se dostali do Británie. Přirozeně očekávala, že má čistý anglosaský původ. Ke svému údivu se dozvěděla, že někteří její předkové pocházejí odněkud z Kavkazu, nedostali se však do Británie z východu ale kupodivu ze Západu. Migrovali nejdříve na Sibiř, pak přešli Beringovu úžinu, stali se z nich Indiáni, jak je dnes moderní a politicky korektní říkat původní národové, a jednoho z nich si na počátku dobývání Ameriky přivezl jeden Brit domů jako suvenýr. Takže pokud někdo skutečně trpí xenofobií, tak mu spíš šplouchá na maják.

Nejde o genetický materiál, ale o kulturu. Dneska se už i Internet hemží postřehy nejrůznějších pozorovatelů, kteří mnohdy oprašují to, s čím jsem již vyrukoval před lety. Vrhačů kamení ubývá a přibývají diskutéři, kteří s podobnými analýzami souhlasí a doplňují je svými zkušenostmi. Podrobný článek k tomuto tématu nedávno vyšel v Šamanově doupěti: Ruský živel v Českých zemích aneb co bude dál? Podobně je tomu s náruživou módou chovat v městských obytných čtvrtích psa. Nejen jednoho, ale často i dva nebo tři, někdy celou smečku. Většinou ne proto, že by chovatelé měli náruživou lásku ke zvířatům, natožpak aby jim rozuměli, ale protože je to módní hračka. Když je přestane bavit, tak se jí bez mrknutí oka lehce zbaví. Městská sídliště se doslova hemží často volně pobíhajícími psy, z nichž někteří do takového prostředí vůbec nepatří, protože potřebují úplně jiný výběh.

Praha se nejen hemží volně pobíhajícími psy, ale je doslova vydlážděna psími výkaly. I na to jsem už kdysi upozorňoval a tentokrát jsem byl označen za pejskofoba. A dnes se touto tématikou hemží Internet a příslušným pozorovatelům jen velmi málo jedinců nadává do pejskofobů. Například v jednom blogu na bloguje.cz se před pár dny objevil článek Nebojte se, on je na děti zvyklý... Problém s psími výkaly byl vyřešen na webu Fakta Kix. Pokud máte pocit, že vás dnešní Sanitární Pozorovatelna moc nepobavila, začtěte se do dalších článků na Fakta Kix. Já jsem se tedy docela pobavil.


komentářů: 0         Komentáře (0)


Vložení nového příspěvku
Jméno
E-mail  (není povinné)
Název  (není povinné)
Příspěvek 
PlačícíÚžasnýKřičícíMrkajícíNerozhodnýS vyplazeným jazykemPřekvapenýUsmívající seMlčícíJe na prachySmějící seLíbajícíNevinnýZamračenýŠlápnul vedleRozpačitýOspalýAhojZamilovaný
Kontrolní kód_