Kuřáci, zpět na zastávky MHD!

rubrika: Pel-mel


Až teprve včera jsem objevil, že na zastávkách městské hromadné dopravy se může opět kouřit.

Lucifer


orgasmus-a-kurak.jpgStalo se to zcela náhodně. Vyrazil jsem v polední pauze na oběd a zvolil si restauraci, kam mohu dojít pěšky, nebo se svézt dvě krátké zastávky tramvají. Protentokrát jsem si vybral pohodlnější jízdu městskou hromadnou dopravou. Předem upozorňuji, že na refýži této zastávky se nenachází žádná budka. Chvíli po mně dorazila nějaká paní a jako lokomotiva dýmala z cigára. Velmi zdvořile jsem ji upozornil, že to tady není dovoleno. Blahosklonně se usmála, zadýmala a odvětila, že už to dovoleno je, že prý už vyšel nový zákon. Poněkud mě to zmátlo, a tak jsem na ústupu do předem připravené pozice zamumlal, že jsem také kuřák, ale že bych si to zde nedovolil, ani kdyby to bylo dovoleno.

Během konzumace poledního pokrmu jsem dumal, jestli si ze mě ta lokomotiva nedělala šoufky, a nebo je to vážně výsledek našeho progresivního zákonodárství. Po dokončení svého pracovního úsilí jsem to nakonec nevydržel a začal googlit. A tu máš čerte kropáč! Našel jsem to na první poklikání. Již prvního července minulého roku vešla v platnost protikuřácká novela, ve které se praví, že na zastávkách MHD (s výjimkou metra, ale to jsem už vyřešil ve svém návrhu rekultivace pražské hromadné dopravy) si můžete zakouřit, jak je vám libo, ale nelezte do budky - ta je vyhrazena jako pro cigaretovým kouřem zdravotně postižené cestující. Klidně se postavte dva či jeden centimetr od budky a hulte jak fabrika: Na zastávkách MHD se může zase kouřit.

Jsem rád, že mě na to ta lokomotiva upozornila, a tímto jí (tedy pokud Čerta vůbec čte) posílám velmi srdečné poděkování. Mohlo by se totiž stát, že bych při podobném upozornění narazil na nějakého bijce a v následující fyzické konfrontaci by za mnou nestál ani zákon, který je v naší krajině nicméně akorát tak dobrý k obveselení našeho podnikavého lidu.

Jak jsem již uvedl, taky jsem kuřák, už po mnoho let tímto způsobem však neopruzuji na veřejnosti. Ba co více, domnívám se, že je to hloupá ptákovina, nejen zdravotní, ale i díky tomu, že v poslední době utrácím dost peněz za něco, co už má se skutečným tabákem zřejmě velmi málo společného. Existují však okamžiky, kdy jsem zvyklý na jistý rituál a zatím jsem nenašel jiný způsob, jak z toho vypustit ten cigaretový kouř. Na ulici nekouřím a v hospodách jenom, když sedím v kuřáckém koutku sám nebo s jiným či jinými kuřáky. Pokud je přítomen nekuřák, tak si to klidně odpustím, což se mi běžně stává na konferencích. V pohodě si v příjemné společnosti užiji celý večer a na cigáro si ani nevzpomenu. Mám jenom své vlastní a soukromé rituály, kterými nehodlám nikoho obtěžovat. Jak prosté.

Současná novela však jistě není dokonalá, ale bude potřebovat pravidelné aktualizace, stejně jako Windows nebo Rekultivace pražské hromadné dopravy v podzemí. Přicházím tudíž s první aktualizací: Na zastávkách MHD je dovoleno kouřit všude, včetně budky. To je velmi progresivní aktualizace protikuřáckého zákonu, neboť v současné verzi si může kuřák stoupnout jeden či dva centimetry od budky a s pomocí vhodného vánku z ní vykouřit všechny cigaretovým kouřem zdravotně postižené cestující. Aktualizace totiž obsahuje ještě jednu velmi důležitou vložku: Cestujícím cigaretovým kouřem zdravotně postiženým je vyhrazena bezpečně izolovaná čekárna v dostatečně bezpečné vzdálenosti od zastávky, kde mohou ve zdraví posečkat, než přijede jejich speciální spoj pro cigaretovým kouřem zdravotně postižené cestující.

K tomuto protikuřáckému efektu by docházelo nejdříve jednou za půl hodiny a nejpozději jednou za hodinu. Cigaretovým kouřem zdravotně postiženým cestujícím by to bylo oznámeno přiměřeným zvukovým signálem nebo gongem a ve stejnou chvíli by do prostoru zastávky byl vypuštěn plyn, který by zdravotně postihnul a ze zastávky vypudil kuřáky, avšak na cigaretovým kouřem zdravotně postižené by působil zcela neškodně. Každý ze zastávky vypuzený kuřák by měl samozřejmě možnost zažádat dopravní podnik městské hromadné transportace o příslušné odškodnění v dostatečně uspokojivé finanční výši, k čemuž by přispěli cigaretovým kouřem zdravotně postižení cestující zvýšeným jízdným.

Jak jste si jistě všimli, i tato verze má drobné nedostatky, ale to mají i Windows a ukažte mi na tomhle blahosklonném světě něco, co je dokonalé. Pana prezidenta Propisku z toho vyjímám, neboť výjimka potvrzuje pravidlo. Takže milí zdravotně postižení kuřáci i nekuřáci: zachovejte klid, další aktualizace jsou na cestě směrem k vašemu radostně zářnému zítřku.


komentářů: 10         Komentáře (10)


Vložení nového příspěvku
Jméno
E-mail  (není povinné)
Název  (není povinné)
Příspěvek 
PlačícíÚžasnýKřičícíMrkajícíNerozhodnýS vyplazeným jazykemPřekvapenýUsmívající seMlčícíJe na prachySmějící seLíbajícíNevinnýZamračenýŠlápnul vedleRozpačitýOspalýAhojZamilovaný
Kontrolní kód_   

« strana 1 »

10 Kdepak jsem to já jenom byla?
Marie (neregistrovaný) 02.05.2011, 09:11:34
Jen tak si poletuju jako motýlek, těkám a hekám pod návalem všelijakých strastí a ovšem i radostí. A naopak si myslím, že vy jste nějakou dobu chyběla.Věc se má taky tak, že já se docela vyřádím na svém NP, takže k tématům zde probíraným se nedostávám. Navíc zdejší téměř všechna témata jsou na můj způsob projevu příliš učesaná, tak uznejte, že sem se nacpat jen tak nějak nelze. - Tuhle v noci, když jsem nemohla spát, vzpomněla jsem si na to, kdy jste mě poprvé seznámila s internetovým pojmem Troll. A hlavně jak to seznámení proběhlo. Chci věřit tomu, že si už nemyslíte, že jsem troll. Hezky vás zdravím!

9
Zuzana (neregistrovaný) 29.04.2011, 15:23:45
Nehlede k tomu, ze koureni ma vliv na x dalsich druhu rakovin, vcetne rakoviny kuze. http://lucifer.bloguje.cz/860757-dramaticke-vysledky-v-pokusech-o-leceni-rakoviny-kuze.php

8
Zuzana (neregistrovaný) 29.04.2011, 15:13:58
Nanestesti to mnohym dojde az uz je pozde, nebo skoro pozde..
http://lucifer.bloguje.cz/869895-ct-skeny-snizuji-pocet-umrti-na-rakovinu-plic.php

Marie, kdepak se toulate, vy jste tu nebyla od slavneho ohnostroje. ;)

7 Angioetto
Marie (neregistrovaný) 29.04.2011, 12:29:03
Vřele s vámi souhasím. I já už jsem mnohokrát jsem viděla svoje plíce na RTG snímku, a když jsme si naposled s jednou paní prohlížely svoje vyfocené plíce, povídám jí - paní, koukněte se, takhle to dopadne, když budete kouřit. Plíce té paní byly neposkvrněné, zatímco moje soužené rozedmou byly poseté šedými ostrůvky, no hnus pohledět. Přestala jsem kouřit nejmíň už před sedmnácti lety, ještě za skvělého plicního zdraví, ale potom spadla klec. A je to fakt paráda - život se chcíplými plícemi.

Lucifer
6 A PEKLO, žibřide,
Lucifer 29.04.2011, 01:07:38
jinak jurodivá báseň ]Mrkající

5
žibřid (neregistrovaný) 28.04.2011, 21:06:35
NEBE A ZEMĚ A CIGARETY

Co je to cigareta? Jako slovo je oživující.
Modlitba má k tobě ať stoupá tak, jako kouř cigarety.
Andělích křídel je dráp zaťatý, posel Boha živého,
do cigarety konce. Žhavý Duch líbá tě svými rety
na rety tvé vyhaslé. Kouře záclony dělí dva světy
tradicí nazývané po staletí NEBE a ZEMĚ.

Lucifer
4 Angioetto
Lucifer 27.04.2011, 17:46:15
Souhlasím a začínám pracovat na aktualizaci svých rituálů. A to myslím vážně, nedělám si srandu.

3
Angioletto (neregistrovaný) 27.04.2011, 17:10:27
Ráda bych poskytla kuřákům pohled na zdevastované průdušky při endoskop. vyšetření u dlouhodobých kuřáků,což mám tu čest vidět téměř denně. Vždy si říkám, že jen šílenec musí dobrovolně do sebe vdechovat to svinstvo, které cigareta obsahuje. Vážně nevím, zda mám tyto lidi v ordinaci litovat nebo poděkovat, že díky jim budeme mít stále dostatek práce. Tudíš, kuřáci jsou zlatý důl nejen pro tabákový průmysl, ale i pro zdravotnictví. Jen ty následky si draze zaplatí sami nemalou bolestí. Sama se samozřejmě nenechám omezovat na zastávkách, ani nikde jinde!

Lucifer
2
Lucifer 27.04.2011, 11:47:04
Vidím, že Neviditelného čerta čtou i Maďaři a nejspíš hned po půlnoci. Dnešní příspěvek je zřejmě natolik vyděsil, že už stihli schválit přísný protikuřácký zákon

http://zpravy.idnes.cz/madari-si-od-noveho-roku-nezapali-v-barech-ani-v-podchodech-p34-/zahranicni.asp?c=A110427_105339_zahranicni_ipl

]Mrkající

Lucifer
1
Lucifer 27.04.2011, 11:08:05
Jak jsem vydedukoval z debaty, která proběhla pod výše uvedeným článkem Na zastávkách MHD se může zase kouřit, tak by za dané situace měl dopravní podnik vybavit zastávky MHD popelníky, což tam obvykle nevidím. Kouření je tam povoleno, ale házet nedopalky na zem je zakázáno. Jako první aktualizaci tedy navrhuji: Dopravní podnik je povinen vybavit své zastávky minimálně jedním popelníkem.

«     1     »