Jede, jede mašinka

rubrika: Pel-mel


V naší instituci máme v rámci psychoterapie jednoho člověka na úklidové práce.

 

Lucifer


Má jistou mentální poruchu, snad lehká forma schizofrenie či autismus. Je to asi dvoumetrový mladší muž s brejlema a my mu říkáme Otík, podle filmu Vesničko má středisková, ačkoli se filmovému Otíkovi podobá akorát vzrůstem. Je to docela šikovný chlapík, ale každá práce se mu musí nejdříve velmi pomalu a názorně předvést.

 

Je poměrně málomluvný, ale pozdraví a tu a tam si něco povídá, občas i vykřikne a zatleská. Jednou mě pozdravil: „dobrý den", já na to: „dobrý den" a on na to: „celý den" a já na to: „bába leze komínem". Říkají, že je velkým hokejovým fandou a nevynechá jediný zápas své oblíbené Slávie. Možná proto to tleskání a skandování.

 

Jednou jsem ho potkal, když tlačil sekačku na trávu a k tomu si zpíval: „Jede, jede mašinka, kouří se jí z komínka". Roztomilé. Jindy jsme ho s mašinkou potkali při cestě na oběd. Když spustil „jede, jede mašinka...", jeden kolega si neodpustil poznámku, že se jí z toho komínka nekouří. Mávl rukou, jako by odháněl obří mouchu a pravil: „To nevadí!"

 

Nedávno jsem šel do práce, mrzlo až v komínech praštělo, a už jsem byl v areálu, když jsem uviděl blížit se Otíka s kyblíčkem a lopatkou. Musel jsem přejít na druhý chodník, ale před tím druhým chodníkem bylo kus ledu a já jsem na něm lehce zabaletil. V té chvíli Otík zvolal: „Já to posypu" a už se hrnul s kyblíčkem plným soli. Za normálních okolností bych si jistě neodpustil štiplavou poznámku o devastujícím vlivu tohoto posypového materiálu, ale v dané situaci mi bylo líto kazit Otíkovi radost. Tak jsem ho pozdravil a uháněl k vrátnici. V duchu jsem si zpíval...

 

... jede, jede do dáli, veze samý...


komentářů: 3         Komentáře (3)


Vložení nového příspěvku
Jméno
E-mail  (není povinné)
Název  (není povinné)
Příspěvek 
PlačícíÚžasnýKřičícíMrkajícíNerozhodnýS vyplazeným jazykemPřekvapenýUsmívající seMlčícíJe na prachySmějící seLíbajícíNevinnýZamračenýŠlápnul vedleRozpačitýOspalýAhojZamilovaný
Kontrolní kód_   

« strana 1 »

3
Zuzana (neregistrovaný) 10.02.2010, 05:09:33
PS: K predchozimu. Just kidding..Mrkající

2
Zuzana (neregistrovaný) 09.02.2010, 23:40:16
No jasne, teleli se radosti, ze je jeste nekdo hloupejsi nez VON. Mrkající

1
Honza (neregistrovaný) 09.02.2010, 19:27:10
tak to sis naběh...:). Tenhle článek je krásná nahrávka na smeč. Já tu hru ale nehraju :)

«     1     »