O broucích

rubrika: Povídání


Kdysi, když jsem byl ještě malý kluk, bydlel jsem v jednom menším městě.

 

Lucifer


Přímo ve středu města. Město bylo za války téměř úplně zdemolováno, a tak většina domů musela být postavena znovu. Bydlel jsem v novém bloku, který vytvářel něco jako rondel, známý z dnešních sídlišť, a uvnitř toho rondelu byla poměrně velká rekreační plocha.

 

Na tom dvorku bylo hřiště, pískoviště a trávník, ve které lezli brouci. Bylo tam hodně "zlaťáků", jak jsme říkali broukům, kteří měli lesklé krovky a nejspíš patřili mezi střevlíky. Jednou jsem pojal budovatelskou myšlenku, že na pískovišti pro ně postavím město. Něco jako SimCity, akorát že tehdy ještě nebyl Internet. Nachytal jsem větší množství zlaťáků do krabice a vyrazil na pískoviště.

 

Vybudoval jsem úžasné město z písku. Byly tam ulice, domy, věže, jezírka, tunely, mimoúrovňové křižovatky atd. A pak jsem brouky vypustil na jednu ulici na kraji města. Těšil jsem se, že budu pozorovat, jak brouci postupně osídlují město, chodí po ulicích, lezou tunely, přelézají mimoúrovňovou lávku nad jezírkem atd.

 

Někteří brouci se začali zahrabávat do písku, jiní se vydali přímo do svahu ulice ve snaze opustit město pryč... zkrátka žádný z brouků se nevydal po ulici, nevlezl do domu, neprolezl tunelem, nepřešel onu rozkošnou lávku nad jezírkem... Brouky moje město absolutně nezajímalo.

 

Z toho může plynout ponaučení, že brouky nelze organizovat. Vidím však i jiná. Kupříkladu každému, na co má, nebo když nerozumíš broukům, nehraj si na jejich šéfa atd. A nebo taky, když ti dají nalinkovaný papír (to už jsme tady měli, že), piš napříč. No a venkoncem tohle taky není špatné: Když máš Blue Monday, nestavěj broukům hrady z písku.

 

Hezký pondělní večer, noc a úterní ráno.


komentářů: 1         Komentáře (1)


Vložení nového příspěvku
Jméno
E-mail  (není povinné)
Název  (není povinné)
Příspěvek 
PlačícíÚžasnýKřičícíMrkajícíNerozhodnýS vyplazeným jazykemPřekvapenýUsmívající seMlčícíJe na prachySmějící seLíbajícíNevinnýZamračenýŠlápnul vedleRozpačitýOspalýAhojZamilovaný
Kontrolní kód_   

« strana 1 »

1
zcr (neregistrovaný) 23.02.2010, 15:34:09
Ve školce jsme pořádávali závody mnohonožek - v takovém meziválcí vyhrabaném v písku, se strmými stěnami...

«     1     »