Nedělní sanitarium

rubrika: Pel-mel


Od svého znovuzrození po pádu do kolejí metra jsem přečetl kvanta podivuhodných knížek, narazil na spoustu úžasných až téměř neuvěřitelných interpretací naší reality a ...

Lucifer


the-gods-must-be-crazy.jpg... a každý den s neutuchající pravidelností jsem kolem sebe pozoroval děsivou transformaci Homo sapiens v Homo stupidus na kvadrát.

Když sleduji chování lidí kolem sebe, musím konstatovat, že s něčím tak absurdním jsem se ani náhodou nesetkal v normalizačním absurdistánu, kde jsem zvolna a bez jeho pomoci dospíval. Upřímně řečeno ani teď nemám pocit, že jsem konečně dospěl, ale tehdy to byla první a základní fáze. Absurdistán byl v principu stupidní, ale kromě ideologické manipulace a jejího takového či makového, většího či menšího dopadu na mentální stav téměř každého jedince, většina lidí se chovala vcelku přirozeně. Tohle by se zřejmě dalo říct i o obyvatelích na druhé straně železné opony. Ačkoli byli uchráněni před totalitní ideologickou masáží, ani oni se nějakému brainwashingu nevyhnuli.

Co sleduji dnes, mi připadá jako nechutná parodie na zařízení psychiatrického velmistra Chocholouška. Upozorňuji každého z náhodných či pravidelných čtenářů, že od přírody jsem nenapravitelný optimista a snílek zahleděný do úžasné budoucnosti lidstva, který před těmito jevy, jimž jako profesionální pozorovatel nemůže uniknout, s oblibou strká hlavu do písku (převzato z lidového rčení o pštrosech, jež je však, jak se píše v Knize všeobecné nevědomosti, zcela mimo mísu). Jenže co je moc, to je příliš a i v tom písku to začíná být nesnesitelné.

A tak se tedy ptám: Co a proč se tady děje? Kdo z toho má prospěch a jak dlouho? Je to organizovaná nebo přirozená degenerace? Až kam to povede?

Těch příčin zřejmě bude víc. Kupříkladu v pátek zde zmíněna permisivní výchova, jejíž ideologické nástroje v jistém smyslu nezaostávají za příslušnými nástroji předchozího absurdistánu. Výsledkem tohoto výchovného braiwashingu je kompletní vygumování kultury a reality z mozku dospívajících jedinců. Přesto se však i nadále domnívám, že tou hlavní a ústřední příčinou je obrovské zrychlení vědeckotechnického vývoje v posledních zhruba sto letech. Problém je v tom, že mentální vývoj většiny lidí za tím nejen výrazně zaostává, ale neustále se zvětšující propast mezi oběma procesy má na to zápornou zpětnou vazbu. Mentální vývoj většiny lidí je tedy nejen zpožděný, ale dokonce obrácený směrem zpět.

Průměrný rolník z první poloviny minulého století se základním vzděláním, ale i bez něho, a bez automobilu, mobilu a internetu, měl evidentně mnohem kultivovanější mentalitu a projevoval mnohem větší inteligenci než současný průměrný jedinec se základním vzděláním, někdy však i středním či vysokoškolským, a s automobilem, mobilem a internetem či narvanými hypermarkety. I průměrný Křovák v poušti Kalahari by proti němu měl značný náskok v imaginární soutěži o Nobelovu cenu v oboru, jak bez jakýchkoli civilizačních vymožeností ve zdraví přežít v poušti. Velmi sofistikovaně je to popsáno ve filmu Bohové musejí být šílení.

A tak kladu ještě jednu otázku: Jsou bohové vážně tak šílení?


komentářů: 25         Komentáře (25)


Vložení nového příspěvku
Jméno
E-mail  (není povinné)
Název  (není povinné)
Příspěvek 
PlačícíÚžasnýKřičícíMrkajícíNerozhodnýS vyplazeným jazykemPřekvapenýUsmívající seMlčícíJe na prachySmějící seLíbajícíNevinnýZamračenýŠlápnul vedleRozpačitýOspalýAhojZamilovaný
Kontrolní kód_   

« strana 1 »

Axina
25 Další Murphyho zákon
Axina 23.01.2012, 21:31:31
Jakmile hledáte věc, kterou nutně potřebujete, najdete jen věci, které jste nutně potřebovali včera. Ale nebojte se. Co potřebujete dnes, najdete zítra Usmívající se)

24
Laura (neregistrovaný) 23.01.2012, 19:00:30
Tak jsem se to konečně dozvěděla, jak to je s tou náplastí. Raději jsem se měla kousnout do jazyka, než jsem se na to zeptala. Řeknu vám Lucifere padlý, že by jste měl občas vymazat i sám sebe. Ty urážky jsou fakt nevkusný. Někdo tu práci, kterou opovrhujete dělat musí. Strhávám tu náplast, aby jsme vás neobtěžovaly a jdem to raději někam zapít.
Na tohle nám ale nebude stačit ani 70%.

23
Laura (neregistrovaný) 23.01.2012, 12:43:37
22 - Chlape, co je to s vámi?
Na čtrnáctce jste jasně napsal, že Lucifer je padlý anděl a popis padlých andělů je X krát popsán takto:

Padlí Andělé aneb Démoni

Původně Bůh stvořil všechny anděly jako laskavé, nebeské bytosti. Nicméně, tak jako lidé byli obdařeni svobodnou vůlí, mohli si vybrat cestu boží, nebo jít proti ní a vybrat si mezi dobrem a zlem. Někteří andělé, vedeni Luciferem, nesprávně využívali darů svobody a bouřili se proti Stvořiteli. Tyto bytosti, kvůli své domýšlivosti, se odvrátili od božské lásky. Bůh je ale nezničil, ponechal jim pouze omezené možnosti a vyhnal je pryč.
Stále zlomyslní, padlí andělé se pokouší člověka svést na cestu hříchů a zatracení. Kupodivu, samotní padlí andělé pociťují strach z království, které stvořili.
Dle Písma Svatého, měli bychom si uvědomit, že náš život je neustálý boj o záchranu našich duší. Ať chce či nechce, každá lidská bytost, od ranného dětství, je vtažena do boje a musí volit mezi dobrem a zlem, mezi vůlí Boha a démonů. Boj mezi dobrem a zlem začal ještě před stvořením světa a bude trvat až do soudného dne..........

Neberte to tak vážně. Jsou to koneckonců jen pohádky a báje.
Jinak nechápu ty telecí příručky pro sestry, ale zeptám se jednoho zoufalce, až přijde domů z práce, jestli mi to vysvětlí.

Lucifer
22
Lucifer 23.01.2012, 12:10:40
"Krutý Anděl bez srdce?", co mi to sakra připomíná...

Murphyho telecí poučka pro zdravotní sestry:

Existují dva druhy náplastí: ta, která nejde přilepit, a ta, která nejde odlepit.

Oprava: Ne Murphyho telecí poučka, ale Teleacova poučka z lékařské Murphologie

]Mrkající

21
Laura (neregistrovaný) 23.01.2012, 11:10:41
To je jen odhad, Axino. Našla jsem to na stránkách PADLÍ ANDĚLÉ. Není tam uveden autor, jinak bych ho předhodila.
Je tam ještě jedna povedená, ovšem nechtěla jsem ji použít, aby se Lucifer neurazil. Teď si dodám odvahu. Ovšem podotýkám, že ta báseň není moje dílo.
Zase se musím dopředu omlouvat, není to smutné?
Jinak jsem ráda, že mi nějakej JAN nepoleze do zelí. Nerada bych přišla o momentální výsostné postavení největšího drsňáka(čku) na NČ.
Tak tedy:

Já viděla padnout anděla,
koupal se v krvi a špíně.
Jeho bílá křídla zčernala,
posel naděje zmizel.
Očima zrůdnýma nicotou,
upřeně na mne hleděl.
Temnota naplněná prázdnotou,
kdo je spatřil zhyne.
Černými křídli zamával
a kolem se bouře zvedla.
Beznaděj a bolest rozdával
- však také bral
má duše se k němu vznesla.
Krutý anděl bez srdce,
jenž padl do stínu.
Teď krade lidem duše
a necítí vinu.

Když to nebudete spojovat se šéfem, je to docela hezký, ne?

Axina
20
Axina 23.01.2012, 09:33:47
[19] Jak to víte, Lauro? Usmívající se
Mimochodem, z čeho jste to citovala? Je to pěkné. Poznámka: "český JAN" je tak hustý, že v čase budoucím neprojde už ani nejřidším sítem.

19
Laura (neregistrovaný) 23.01.2012, 09:23:55
OK, není problém. Zas tady tak často nejsem a i to málo se občas vygumuje, takže jestli jsem kratší nebo delší není až tak důležitý. No a to bych řekla, že "český JAN" byl hustější, než já a prošel. No nic, nevyčítám, mám dnes povznesenou náladu.
Ozaj Axino, jaká verze Lucifera se vám nejvíce líbila? Tipuju to na č.2 ?

Axina
18
Axina 23.01.2012, 08:40:22
[17] Usmívající se
Lauro K., nechtěla byste být jenom "Laura"...? Už tady máme Annu K. A hned dvakrát. Jako variantu na nick Kopecký a podruhé, když někdo napíše komentář o té zpěvačce s vlastním jménem Luciana Krecarová.

17
Laura K. (neregistrovaný) 23.01.2012, 07:41:42
Ještě 3 verze na téma: KDO JE LUCIFER?
Považujte to za humorné pojetí, tak, jak si ho různě lidé představují. Nic jiného v tom nehledejte, prosíííím.

1. DJ LUCIFER

http://youtu.be/fsi9pQjybS8

2. ARCHANDĚL LUCIFER

Lidé, já světlo nesu vám,
proč bojíte se stínů,
já odvahu vám odevzdám,
zač dáváte mi vinu?
Přijměte už dualitu,
pochopte půvab pólů,
já přináším vám stabilitu,
prožijme to spolu.
Vy častěji ptejte se své duše,
ta odpověď vám dá,
co vše v životě zmůže
láska bezpodmínečná.

3. http://youtu.be/00bfe7Ur--U
(Pozor - pouze pro odvážné!)


Axina
15
Axina 23.01.2012, 02:20:02
Shodou okolností jsem zcela nedávno vysvětlovala jednomu z čtenářů NČ význam slova Lucifer. Existují nejméně 4 různé výklady:

1. Slovo Lucifer pochází z latiny (lux=světlo, fero=nesu), kde znamená v překladu "světlonoš", tj. v prvé řadě jitřenka. Římští astrologové tak označovali planetu Venuši.

2. Ve Starém Zákoně, v knize Izajáš se takto hovoří o babylonském králi, který byl pro svou pýchu svržen podobně jako zářící jitřenka. Autoři knihy tak naráželi na starý mýtus, známý např. v řecké podobě jako mýtus o Faethónovi.

3. Plně rozvinutá křesťanská tradice založená na Jeronýmově překladu Izajáše učinila z Lucifera jméno hlavního padlého anděla, který ztratil svoji původní slávu jitřní hvězdy. Tento termín neoznačuje vlastní jméno Satana, používá se pro stav, ze kterého byl svržen a který ztratil.

4. Nový zákon pokud hovoří o Luciferovi, označuje tímto termínem dokonce Ježíše Krista, "jitřní hvězdu".

Domnívám se, že se Lucifer oprávněně cítí být tím, kdo přináší světlo (znalosti, informace). Je v tom i trocha revolty proti zkostnatělým oficiálním názorům - jako experimentální fyzik myslí bytostně svobodně a v procesu poznávání se nemíní nechat omezovat žádnými dogmaty.

Lucifer
14 P.S.
Lucifer 23.01.2012, 01:35:46
Lucifer je padlý anděl, serafín, jeden z nejvyšších andělů.

http://lucifer.bloguje.cz/890530-tisic-andelu.php

Na Neviditelném čertovi budu vždycky vystupovat pod tímto nickem. Vybral jsem si ho kdysi, před více jak deseti lety, proto, že v dávnějších mytologiích to znamenalo Světlonoš, jitřní hvězda, což se dá snadno odvodit z toho jména. Že mu posléze kdosi přisoudil jakousi pekelenou roli, je zcela nedůležité.

Lucifer
13
Lucifer 23.01.2012, 01:05:47
[11] Promiňte Jane, ale tohle je stupidní blábol. Nejenže se vám nedaří plakat hezky, ale navíc to děláte na nesprávném hrobě. Ten sedlák z první poloviny minulého století nebyl bůhvíjak inteligentně kultivovaný, ale i přesto byl v tomto směru na tom líp, než leckterý konzument současného ražení. A nebyl to on, kdo vyvolal dvě světové války. A nejsem to já, kdo by zde plakal, i když hezky, na tomto hrobě. Tenhle článek není o nějakém zlatém věku minulosti. Já jsem ji prožil za bolševika a na Neviditelném čertovi jsem do toho režimu již nesčetněkrát kopl. Je o něčem úplně jiném, a netýká se to jen našeho postbolševikstánu. Týká se to celé západní civilizace, a do jisté míry i celého světa.

Co tady popisuji, vidím na každém kroku, a rozhodně si nemyslím, že ta stupidoidní konzumní degenerace vymyla všem lidem mozek. Stále znám dost rozumných a inteligentních lidí, i když i na ně, i na mě, muselo z toho něco dopadnout. Tenhle článek byl myšlen jako fejeton, ve kterém se soustředím na jeden konkrétní problém. I jako stále optimisticky naladěný pštros si myslím, že ne bohové, ale mnozí z mých spoluobčanů začínají být šílení. A nemyslím si to jen já. Mnozí z těch, kteří tomu brainwashingu zcela nepodlehli, se začínají probouzet. Jen doufám, že už není pět minut po dvanácté.

Jestli máte pocit, že tady opěvuji bolševickou normalizaci, tak si, velmi laskavě prosím, najděte jiný hrob.

http://lucifer.bloguje.cz/img/neviditelny_certik.gif

Axina
12
Axina 23.01.2012, 00:53:43
[11] Už jsem chtěla jít spát, ale váš komentář, Jene, mne od toho úmyslu na chvíli odvrátil. Jak říkal pan Werich: "Nad blbostí není možné zvítězit, ale nikdy se nesmí přestat s ní bojovat."
Nechci se věnovat osobním invektivám. Znám pravidla netikety. Přesto si neodpustím povzdech: Musíte být zřejmě ještě hodně mlád. Nedá se to paušalizovat, znám řadu zdvořilých mladých lidí, ale přesto je pravděpodobnější, že člověk, který se nestydí při návštěvě blogu nařknout majitele webu z intelektuálního selhání, je spíše mlád. Ještě se neumí chovat. Naštěstí čas pracuje pro vás. I vy musíte jednou dospět.
A teď věcně - absolutně jste nepochopil smysl článku. Autor neglorifikuje minulost. Pranýřuje současnost. Má obavy z vývoje společnosti v posledních letech. Konzumní způsob života. Neschopnost vypořádat se s darebáky nejrůznějšího kalibru (ať již jsou mnohonásobně odsouzeni k výkonu trestu nebo naopak na Bahamách či v JAR jakémukoliv právnímu postihu úspěšně odolávají). Neschopnost rodičů předávat dětem kulturní dědictví. Je toho hodně. Nepochopil jste, o čem je řeč. Vypadá to, že sám bohužel zapadáte do toho Luciferem kritizovaného schematu. Má pro to dokonce speciální výraz: odtržení od reality.

11 Moralistní kýč
Jan (neregistrovaný) 22.01.2012, 22:47:49
Promiňte, Lucifere, ale tohle je moralistní blábol. Ten Váš inteligentní kultivovaný sedlák před sto lety žil kolem roku 1912, že? Těsně potom začala první světová válka s 10miliony mrtvých, pak bolševická revoluce a stalinský teror se 60-80 miliony mrtvých, pak druhá světová válka, holokaust... Kde sakra byli ti kultivovaní inteligentní sedláci? Kdo toho Hitlera, Stalina, Mao-Ce Tunga dostal k moci? A kdo chodil v těchprvomájových průvodech, abychom zůstali doma? Každý den potkávám zasloužilé velmi vzdělané starce, kteří si stěžují na všeobecný úpadek mravních hodnot. Uvážíme-li, že se narodili za války, dětství prožívali v 50.letech a ve zralém věku prožili normalizaci, můžu si to vysvětlovat jen výběrovým efektem stáří.
Já ty řeči o zlatém věku minulosti považuju za intelektuální selhání.

«     1    2   »