All roads lead to Rome

rubrika: Pel-mel


Za týden budou Irové po celé Zeměkouli a přilehlém vesmíru slavit Den svatého Patrika.

 

Lucifer


Je to takový jejich druhý Silvestr, čímž je o způsobu oslavy řečeno vše. Tedy vše ne, neboť Silvestr se slaví jeden den, ale jak jsem se doslechl, oslavy svatého Patrika jsou už v plném proudu.

 

Kdo to byl svatý Patrik, irsky Naomh Pádraig, vám zde líčit nebudu, mnohem lépe to za mne zvládne Googlův vyhledávací přístroj. Za povšimnutí by však stálo poznamenat, že tento velšský mnich a posléze opat a biskup byl v šestnácti letech dopraven do Irska irskými otrokáři z tehdejší římské kolonie Británia. Největší irský patron se tímto pozoruhodným způsobem stal nejen zosobněním pokřesťanštění druidského Irska, ale i návaznosti na antickou civilizaci.

 

Podobně si vedl hlavní hrdina filmu Poslední legie, poslední římský císař Romulus Augustus, který po zradě Gótů čmajzne z Caesarovy hrobky kultovní meč a prchne za Devátou legií do Británie, aby se posléze z něho stal tatínek krále Artuše a z meče, jak jinak, Excalibur.

 

Jak je vidět, tak platí ono okřídlené, že všechny cesty vedou do Říma.

 

Na zdraví všem Vlastimilům a Ave Caesar, imperátor, temulentus te salutant!


komentářů: 1         Komentáře (1)


Vložení nového příspěvku
Jméno
E-mail  (není povinné)
Název  (není povinné)
Příspěvek 
PlačícíÚžasnýKřičícíMrkajícíNerozhodnýS vyplazeným jazykemPřekvapenýUsmívající seMlčícíJe na prachySmějící seLíbajícíNevinnýZamračenýŠlápnul vedleRozpačitýOspalýAhojZamilovaný
Kontrolní kód_   

« strana 1 »

1 Mnohé filmy jsou pouze fantazie
Mgr.Milda (neregistrovaný) 11.03.2010, 21:22:45
ale nám jsou právě tyto fantastické náměty zdrojem nových fantazií, spustí se tím lavina. Je jenom zajímavé, že takové zkazky o Blanických rytířích, Artušově stole a Nibelungen našly svůj zdroj zcela evidentně ještě u Keltů.

«     1     »