Letní šály

rubrika: Pel-mel


A zase je tu sobota. Poslední dobou mám pocit, že nastává v čím dál tím kratším časovém intervalu. Čím to asi tak může být? Že by u mne docházelo k časové dilataci? Tento den jsem kdysi vyhradil svému sanitariu, což v mém případě znamená, že mám sanitární den. Chtěl zde původně exportovat Šílenství doby číslo 5, jež se mi ve čtvrtek podařilo v kavárně Satori nastínit, ale zatím vás toho depresivního plkání ušetřím. Vlastně ne tak úplně - alespoň jedno zrnko z toho, které jsem stvořil následujícího dne, se vám pokusím upustit.

Lucifer


beckham-summer-scarf.jpgTo zrnko se týká něčeho, co mne zaujalo před necelými dvěma lety a zhruba před jedním rokem jsem to tady ventiloval pod názvem Doba šálová. Ano, jde o ty šály (šátky, onuce), jejichž neuvěřitelného nárůstu v oblasti kolem krku jsem si všiml někdy v létě roku 2010. Tento jev mě samozřejmě velmi zaujal, neboť jako rozený pozorovatel se mohu utlouct nudou, pokud se nedá něco takříkajíc šíleného pozorovat.

Nejdříve s těmi krčními onucemi (šátky, šály) započali experimentovat osoby ženského pohlaví. Něco jako Psi pana Pavlova, tedy vlastně fenky, ať zima nezima, horko nehorko, kolem krku si to ty lepé děvy omotávaly. V poslední době jsem zaznamenal, že se tím začínají omotávat i osoby mužského pohlaví, obzvláště pak v případě když se nacházejí v šuplíku s cedulkou "celebrity". Chlapi se však s tím jako ženské nemažou. Onuce je tak nějak po chlapsku hutná a zavazuje se na uzel.

Nedávno jsem se metru zcela naivně, asi jako malé dítě, zeptal jisté osoby ženského pohlaví, jaký má smysl si v tomhle téměř letním počasí omotávat kolem krku šálu. Její mužský doprovod mě uzemnil tvrzením, že jsem zcela mimo, něco jako mimoň, že vůbec nerozumím módě, že zkrátka nejsem "in". "In" v tomto smyslu asi fakt nejsem, ale nejsem ani "out". Returnoval jsem argumentem, že on zřejmě zase nerozumí fyzice. K fyzické konfrontaci kupodivu nedošlo a jako náruživý pozorovatel si nějakou tu legraci nenechám ujít.

Dovedu si představit, že šátková (onucová, šálová) móda nám ještě neřekla poslední slovo. V této souvislosti mě napadá jedna zajímavá představa, kudy že se to bude ubírat. Není vyloučeno, že šály (šátky, onuce) se začnou nosit na pláži. A nejen na pláži, ale jako módní doplněk plavek se s nimi bude i plavat. Je zcela evidentní, že budou muset být vyrobeny z materiálu, který do sebe nenasaje vodu a plavce neodsaje na dno koupaliště či přehrady. Dokonce si myslím, že to může vyústit i na pláže nudistické.

Ale nechme toho plkání, které se spíš hodí do Prognostického ústavu, a jako třešničku na dortu vám na závěr zarecituji něco, co jsem nalezl někde na internetu. Původní text je v angličtině, takže jsem ho převedl do jazyka našeho kmene a lehce upravil. Je to návod, kdy a za jakých okolností jsou letní šály (onuce, šátky) skutečně "in", a kdy naopak jsou zcela "out":

Letní šály (šátky, onuce) jsou opravdu cool pouze v pravé situaci. Těchto situací je celkem pět. První z nich je ta, že jste buď David Beckham, Kanye West nebo Jay-Z. Druhá situace nastává ve chvíli, když vlastníte jachtu a při jízdě mezi Britskými Panenskými ostrovy potřebujete ochránit svoji pokožku před spálením. Třetí situace předpokládá, že se v létě chystáte strávit dovolenou v Argentině, kde je v tuto dobu z prostého technického důvodu zrovna zima, a nechystáte se přitom umrznout v Patagonii. Čtvrtá situace naopak bere v potaz, že se ve tři ráno nacházíte na párty v poušti Burning Man, máte celou řadu různých tetování, hrajete na sólovou kytaru ve své kapele a představili jste se pod jménem John Mayer. Nejzajímavější je ovšem pátá situace, kdy máte kolem krku rudou šálu (šátek, onuci), ocitli jste se v Pamploně a nahání vás býk.

Pokud se nacházíte v situaci, které nespadá ani do jedné z těchto kategorií, letní šály (šátky, onuce) nejsou vůbec cool.

Doufám, že jste to zrnko přiměřeně sezobli, a přeji vám hezký a přiměřeně poklidný sanitární den.


komentářů: 23         Komentáře (23)


Vložení nového příspěvku
Jméno
E-mail  (není povinné)
Název  (není povinné)
Příspěvek 
PlačícíÚžasnýKřičícíMrkajícíNerozhodnýS vyplazeným jazykemPřekvapenýUsmívající seMlčícíJe na prachySmějící seLíbajícíNevinnýZamračenýŠlápnul vedleRozpačitýOspalýAhojZamilovaný
Kontrolní kód_   

« strana 1 »

Lucifer
23
Lucifer * 19.01.2013, 13:25:06
Také to nemám rád, Satane, proto to ani sám nedělám. Vy zřejmě kritizujete můj článek za to, že tam někoho bezdůvodně kritizuji. Nic takového se tam ale nenalézá, je tam pouze zcela zdůvodnitelný popis reality. Váš zmíněný důvod ke kritice mého článku je tedy zcela bezdůvodný, a to opravdu nemám rád.

22
Satan (neregistrovaný) 19.01.2013, 08:57:59
nemám rád když někdo bezdůvodně kritizuje druhé pane Lucifere.

Lucifer
21
Lucifer 03.06.2012, 00:51:47
[15] Dík za inspiraci, tu knížku si jistě najdu.

Kdyby se tady náhodou objevilo několik klonů tohoto komentáře, stejně jako na Čertím poklábosení včera, tak je to dáno tím, že tenhle systém mívá poslední dobou po půlnoci dost těžký záhul. NČ se již bude muset začít přesouvat.

Lucifer
20
Lucifer 03.06.2012, 00:35:57
[16] Dík za inspiraci, určitě si ji najdu.

Lucifer
19
Lucifer 03.06.2012, 00:32:09
[16] Dík za inspiraci, určitě si ji najdu.

Lucifer
18
Lucifer 03.06.2012, 00:31:17
[16] Dík za inspiraci, určitě si ji najdu.

Lucifer
17
Lucifer 03.06.2012, 00:30:07
[16] Dík za inspiraci, určitě si ji najdu.

16
Anna Kopecký (neregistrovaný) 03.06.2012, 00:09:35
[15] Neví. A nejen s technikou. Hezky o tom píše Zygmunt Bauman v knížce Tekuté časy/Život ve věku nejistoty... kdyby jste na ni někdy natrefil, přečtěte, myslím, že by se Vám líbila.

Lucifer
15
Lucifer 02.06.2012, 23:56:28
[14] Vždyť říkám, že lidi si s tou technikou už fakt neví rady ]Mrkající

14
Anna Kopecký (neregistrovaný) 02.06.2012, 23:44:42
[12] k ženě uvízlé v kontejneru se hodí muž uvízlý ve skládací posteli: http://zpravy.idnes.cz/seniora-na-pet-hodin-uveznila-sklapeci-postel-museli-mu-pomoci-hasici-1kz-/krimi.aspx?c=A120316_152243_zlin-zpravy_mav
no není ten svět úžasnej? ;)

13
EvaO (neregistrovaný) 02.06.2012, 22:38:57
(12)Přidala bych se ke komentáři s nejvíce souhlasnými hlasy. FB pro mě jakoby nebyl ... Co je komu do mě ? Nepotřebuju vytrubovat do světa všechno a všem.


11
EvaO (neregistrovaný) 02.06.2012, 21:13:17
(10) Moc se Astro netěš. Při tom nedávném výletu do Vídně byly k vidění m.j. i cizinky v burkách. Tak v tom hicu opravdu žádná sláva. Ovšem možná v zimě ...
(9)Plně souhlasím. Dřív se říkalo, že pro módu se musí trpět. Tak ať to "in" nemají tak snadné.
Jinak je mi úplně putna, co kdo nosí, tak jako Astře (4). Maximálně si nad některými úlety v duchu poťukám na čelo, ale jinak je to vysloveně osobní záležitost. Mám jedno specielní foto z Vídně. Ženská měla něco jako turecké gatě, pudlo až pod koleny, až tak mladá ani štíhlá nebyla, prostě pohled pro bohy. Její momentku jsem stihla, aniž by to postřehla. Ale asi by se dobře v těch gatích kradlo, protože jako zásobník byly opravdu dostatečně nadimenzované.

10
Astra (neregistrovaný) 02.06.2012, 19:54:58
Jojo, burky jsou slušivé. A praktické! Už se těším. Žádné pracné účesy, zabalená hlava a je vymalováno.

Lucifer
9
Lucifer 02.06.2012, 18:06:05
[4] A ještě jsem zapomněl poznamenat, že pokud se ten šátek nosí z praktických důvodů, jako třeba u tebe, tak je to zcela přirozené. Drtivá většina však ty pneumatiky kolem krku nosí, protože chtějí být "in", a jsou ochotni cokoli takového činit, i kdyby jim to dělalo sebevětší potíže.

«     1    2   »