Noční čertí zpytování

rubrika: Poetický koutek


Lucifer


Dnešní noc probdím. Budu vzpomínat na někoho, s kým jsem probděl tu včerejší. Byl to čert? A nebo já sám? Ano i se sebou mohu probdít noc. A pak další ve vzpomínkách na tu předešlou. Na sebe nebo na tebe, zkrátka na čerta. Budu se zpytovat se všech svých probdělých nocí a oka nezamhouřím.

 

Když jsem byl ještě malým čertem, spal jsem jako nemluvně, a to i když jsem dávno mluvil. Spal jsem spánkem spravedlivého čerta. Nevinného čerta. A tys byla také spravedlivá a nevinná, ať už jsi byla čímkoli, včetně mých představ. Míval jsem krásné představy. V jedné z nich jsem se stal čertem a na rohy jsem nabral celý svět. Ve druhé jsem měl místo rohů křídla a svět jsem spasil. Když jsem se pak probudil, zůstala než taková sladká chuť na jazyku a neklidné chvění v podbřišku.

 

A pak jsem dospěl.

 

A pak jsem byl vržen z nebes do syrové reality. Naučil jsem se kompromisům, abych mohl i nadále hýčkat svoje sny, abych mohl být každou noc s tebou. Abych mohl být každou noc s čertem. Kvůli sebe jsem zradil tebe a kvůli tebe sebe. Ne, nebylo to víc či míň, než jen ztráta miminkovských nocí. Nebyl to zločin. Jen taková hořká chuť na jazyku a palčivé chvění v podbřišku.

 

Dnešní noc probdím a až nastane nový den, spálím svoje rohy a spálím svoje křídla...

 

... a pak tě zase potkám.

 


komentářů: 3         Komentáře (3)


Vložení nového příspěvku
Jméno
E-mail  (není povinné)
Název  (není povinné)
Příspěvek 
PlačícíÚžasnýKřičícíMrkajícíNerozhodnýS vyplazeným jazykemPřekvapenýUsmívající seMlčícíJe na prachySmějící seLíbajícíNevinnýZamračenýŠlápnul vedleRozpačitýOspalýAhojZamilovaný
Kontrolní kód_   

« strana 1 »

Lucifer
2
Lucifer 15.02.2010, 21:58:57
Nerecyklujem, čerte... ]Mrkající

3
Zuzana (neregistrovaný) 15.02.2010, 21:58:46
Kvůli sebe jsem zradil tebe a kvůli tebe sebe.
Kvuli tobe jsem zradil tebe a kvuli sobe sebe.

1
Zuzana (neregistrovaný) 15.02.2010, 21:56:10
Recyklujem, recyklujem a neinspiruje nas ani obesrany vysehrad.

«     1     »