Sněženka

rubrika: Pohádky


Asi se divíte, s čím tady přicházím, když se venku ve značném předstihu klube už skoro jaro. Jenže, jak už jsem naznačil v Sentimentálním regimentu, někdy se mnou cloumá sentiment a občas i celý jeho regiment. Nevím, jestli jsem to dostal přes geny či sociální prostředí anebo přes ústa, ale zkrátka i zdlouha tomu občas propadám. Od posledních Vánoc ještě neuplynula tak dlouhá doba, ačkoli jsem mezitím stihl oslavit několik výročí, tak proč na úbočí jakéhosi uspěchaného předjaří se ještě v posledním zimomřivém záchvěvu neohlédnout kousek nazpátek. No a jak tak se mnou cloumal ten vánoční sentiment, tak na mě z mého psacího archivu naprosto nečekaně vykoukla pohádka, o níž jsem se tady s vámi ještě kupodivu nepodělil. Tak si ji užijte, brzy nám vykvetou sněženky.

 

Lucifer


Byla jednou jedna dívka, bílá jako sníh, studená jako led. Říkali jí Sněženka. Měla ráda zimu, bramborové knedlíky s vepřovými výpečky, červené víno Syrah, tabulkovou čokoládu, erotické filmy, hebké kožíšky a vůni ořechů. Když spala, tvořily se jí u nosu rampouchy.

 

Sněženka byla krásná jako rampouch v zázvorové omáčce.

 

Jednou – ale to je asi opravdu už hodně dávno a v televizi zrovna dávali už po šestisté osmdesáté třetí Mrazíka – Sněženka zjistila, když zrovna dojídala čokoládovou remuládu s burskými oříšky sypanou sopečným popelem, že už asi zřejmě budou zase Vánoce. Což takhle nakoupit dárky, řekla si, ale komu, dodala. Komu, jaké a za co. Dojedla, dopila a vyrazila do superstrketu strkat nákupní trolejbus.

 

Když byl trolejbus plný, zamířila Sněženka k jedné z pětadvaceti tisící pokladen, kde se tvořily fronty na jingle bells, Karla Gotta a vanilkové rohlíčky sypané mákem. Zaplatila majstrštyk kartou, kterou vložila habršpersky mluvící pokladní do pupíku, a odjechala sobím spřežením k vánočnímu filodendronu.

 

Filodendron byl vyzdoben baňatými vánočkami, svíčkami z nosu a hrajícími mobily. Zrovna dávali Karla Gotta v nezapomenutelném aranžmá majora Zemana v koprodukci se špekovými prskavkami a půlnočním kaprem na modro.

 

Sněženka vyřídila všechnu vánoční korespondenci, usmažila nadrobno nakrájenou velrybu, pustila si Bacha na Karla Vlacha, rozbalila dárky, které jí pod filodendron nadělila paní Zima, utřela nudli na svíčce, a pak slastně usnula s Janem Jakubem Rybou v náručí.

 

A venku padal sníh. Padal a padal. Do stop poutníků, do vánočních filodendronů, do snů, do zahrádek, do domů, do ulic, do všeho, do všeho a do všeho.

 

Byly to krásné Vánoce.

 


komentářů: 12         Komentáře (12)


Vložení nového příspěvku
Jméno
E-mail  (není povinné)
Název  (není povinné)
Příspěvek 
PlačícíÚžasnýKřičícíMrkajícíNerozhodnýS vyplazeným jazykemPřekvapenýUsmívající seMlčícíJe na prachySmějící seLíbajícíNevinnýZamračenýŠlápnul vedleRozpačitýOspalýAhojZamilovaný
Kontrolní kód_   

« strana 1 »

Lucifer
12
Lucifer * 18.02.2015, 22:15:40
Nezbývá mi než to dorazit. Jak jinak než Jablkoněm:

https://www.youtube.com/watch?v=PdG2t91E0xw

Mrkající

Stella
11
Stella 17.02.2015, 18:43:48
Aha, ty kočky vyčkávají, až se začne promítat. Není nad inspiraci. Kočky sídlí v keřích a každá je jiná. Když se začnou vyhřívat, je to krásný pestrobarevný pohled.

Já už mám na balkoně dva pytle zeminy. Naroste mi pokaždé nějaká velekytka a kvůli nedostatku místa je dávám pryč úplně. Škoda.
Jsem zvědavá na tu bonsaj. K tomu bych odvahu neměla. Zkus raději borovici. Porostou pod ní hříbečky.

astra2
10
astra2 17.02.2015, 15:53:46
Jojo, kočky. To je vždycky zjara tóčo. Stello, až zkouknou těch Padesát odstínů, to bude rachot! Máǰová koťata zavalí Česko. To víš, lásce neporučíš! S vyplazeným jazykem

astra2
9
astra2 17.02.2015, 15:49:57
Pro každého, kdo má rád kytky, stromy a všelijaké byliny je polovina února čas nepokoje. I kdyby trakaře lítaly, v člověku se to probouzí, nedá se tomu ujít, je to něco jako láska.Taky padne a sluší. Usmívající se Půjdu koupit aspoň zeminu a vymyslela jsem, jak udělám z drobnolistého fíkusu bonsaj. To je sice běh na poněkud delší trať, ale pokusím se. Třeba ještě chvíli vydržím. A moje pokusy to vydrží též. Já vždycky něco pracně vypěstuju, a potom to rozdám. Jsou to krásné dárky...

Stella
8
Stella 17.02.2015, 15:05:42
Koukám, koukám, že pohádka vitaminově inspiruje... Zahrady jsou plné sněženek, kvete čemeřice atd., ale dosud jsem neslyšela předjarní noční řvaní a vytí koček.
Zato, co jsem viděla, a nevěřila tomu: Na plakátě malého města Padesát(nebo kolik) odstínů šedi - 17x za sebou! Asi se bude promítat pro každého solventního občana zvlášť.


7
Anna Kopecký (neregistrovaný) 17.02.2015, 14:58:11
Taky jsem ho měla, dá se sklízet celou zimu.

astra2
6
astra2 17.02.2015, 14:50:10
Když jsem měla zahradu, pěstovala jsem houfně kadeřávek. Pěstujete jej též? Usmívající se Má hrozně moc vitamínů a třeba v polívce je king Ahoj

5
Anna Kopecký (neregistrovaný) 17.02.2015, 14:22:19
To jo, o vánocích málem vykvetla magnolie, zbytky petržele a mangoldu vesele ožírali slimáci ignorujíce zimní spánek, ze země celou zimu střídavě klíčí a mrznou kytky, ale už bych chtěla ofikat révu a levandule a přerýt zeleninovou zahradu a.... a to by chtělo trochu víc stupňů.

astra2
4
astra2 17.02.2015, 12:24:32
Nevím, jak v Troji, Anno, ale tady už kosové pilně poskakujou a hledají nějaký hmyzíky. A pupence se nalejvaj - je to jasný, jaro přichází, sice zvolna, ale jde! Tuhle jsem našla v kuchyni slunéčko sedmitečné, trochu líně chodilo, asi se zrovna probralo, ale bylo tam.
A Sněženka pohádka ( a první jarní kytička v rozmočený trávě) jsou krásný! S vyplazeným jazykem

3
Anna Kopecký (neregistrovaný) 17.02.2015, 11:31:48
Dejte pokoj s vánocema. Netrpělivě vyhlížím jaro!

Lucifer
2 Dobrou noc...

Lucifer
1
Lucifer * 17.02.2015, 00:23:00
Nějak mi v té vánočně retrospektivní sentimentalitě spadl do klína Jablkoň. Omlouvám se, ale jaksi jsem si nemohl pomoci

https://www.youtube.com/watch?v=6FOBx72_Eck

Dík

Nevinný S vyplazeným jazykem

«     1     »