Krásněnka

rubrika: Pohádky


Bylo jedno děvče...

 

Lucifer


Bylo jedno děvče a to se jmenovalo Krásněnka. Bylo tak krásné, že i Mona Lisa si z toho mohla hodit mašli.

 

Každé ráno, když se Krásněnka probudila, postavila se před zrcadlo a k němu promluvila: Zrcadlo, zrcadlo, ty jeden ošklivý střepe, pověz mi, kdo je na světě nejkrásnější. A zrcadlo zaskřípalo: ty Krásněnko, ty jsi na světě nejkrásnější - ale v Ošklivém království žije děvče jménem Ošklivenka, a to až vyroste, bude na světě nejkrásnější.

 

Dobře, řekla Krásněnka, dobře ty můj milý ranní střepe - až ten den nastane, dej mi vědět. A to se opakovalo každé krásné ráno.

 

Každé ráno je krásné.

 

Večer, když se Krásněnka připotácela domů, byla jako obvykle na mraky. Večer se Krásněnka neptala zrcadla na nic. Snědla večeři, umyla se a šla spát.

 

A my už půjdem taky spát a Krásněnce popřejem, aby i to zítřejší ráno bylo stejné jako to dnešní ráno a Ošklivenka byla stále ještě u ledu.

 

A poučení, které z pohádky plyne, je jako obvykle roztříštěno na tisíce střepů.


komentářů: 1         Komentáře (1)


Vložení nového příspěvku
Jméno
E-mail  (není povinné)
Název  (není povinné)
Příspěvek 
PlačícíÚžasnýKřičícíMrkajícíNerozhodnýS vyplazeným jazykemPřekvapenýUsmívající seMlčícíJe na prachySmějící seLíbajícíNevinnýZamračenýŠlápnul vedleRozpačitýOspalýAhojZamilovaný
Kontrolní kód_   

« strana 1 »

1 Ošklivěnka
Honza (neregistrovaný) 19.01.2010, 21:16:58
Byla jednou jedna princezna a byla strašně vošklivá. Všichni jí to říkali. Měla divnou bradu, bledej pihatej kobylí ksicht,krk i ramena, šedozelený voči s dlouhejma řasama jako kráva,vlasy jak počúranou slámu, plandavý prsa, velkej zadek a malou pneumatiku kolem břicha. Každý ráno se dívala do zrcadla a hledala něco, co by se aspoň vzdáleně podobalo tomu na obaálkách časopisů. Marně. Už z toho prohlížení začala švidrat. A jak se cejtila blbě, dokonce se začala hrbit a trochu kulhat.
Jednoho dne jel kolem princ, kterej už dlouho hledal nevěstu. ukazovali mu na obrazech ty nejkrásnější paní ze všech království, ale vybrat si nemohl. Až se tatík, pan král, rozhněval a vyhnal ho z domovského hradu, ať si tedy hledá princeznu sám. A tady ji uviděl. nikdy předtím nevěděl, že to je jeho typ, ale teď si byl jistý na sto procent....(tenkrát se ještě o úchylkách tolik nevědělo, :))
A jak to dopadlo ?
No, vzali se ... a šťastní spolu nebyli.
Princezně se totiž za čas přestalo líbit, že jí má rád takovou, jaká je...

«     1     »