Viditelná pohádka

rubrika: Pohádky


Tahle pohádka není o princezně, ani o princi, ani o neviditelném čertovi - a možná právě proto je viditelná.

Lucifer


marioneta.jpgStačí se rozhlédnout kolem sebe a uvidíte ji. Musíte se však dobře dívat, ne strkat hlavu do písku, užívat psychedelika či jiná omamná farmaka, nebo blouznit o nějaké ideologii, frazeologii, demagogii či jakémkoli jiném úhybném manévru. Stačí se jí podívat přímo do očí - a teprve pak uvidíte skutečnou viditelnou pohádku.

Nejdříve vás může ten ostrý pohled na nezamaskovanou skutečnost šokovat a s největší pravděpodobností se budete cítit jako po absolvování elektrokonvulzivní terapie v psychiatrické léčebně. Chcete-li však tu skutečnou pohádku uvidět, neupadejte do zoufalého kómatu a nestrkejte hlavu zase zpět do písku. Ten šok totiž dříve či později pomine a před vaším zrakem se rozvine ten nejúžasnější svět, o jakém jste naposledy snili v nejranější fázi svého dětství, když nad vaší kolébkou bdělo tisíc andělů.

Není to jednoduché, vím to moc dobře, ale výsledek za to stojí. Potom konečně pochopíte, že viditelná pohádka je mnohem pohádkovější než všechny konzumní berličky, které se s vrozenou jízlivostí tváří, že vás chtějí chovat v té nejpohodlnější bavlnce.

Pokud se vám podaří překročit práh z konzumní neviditelnosti do říše viditelné pohádky, tak už Neviditelného čerta potřebovat nebudete a k četbě jeho neviditelných žalozpěvů se nikdy nevrátíte. V tomto případě se s vámi Neviditelný čert loučí a přeje šťastnou cestu. On sám zatím zůstane v neviditelnosti, dokud ho to nepřestane bavit, a potom vás bude následovat.

A všem ostatním přeju krásný zbytek neviditelné noci ];-)


komentářů: 2         Komentáře (2)


Vložení nového příspěvku
Jméno
E-mail  (není povinné)
Název  (není povinné)
Příspěvek 
PlačícíÚžasnýKřičícíMrkajícíNerozhodnýS vyplazeným jazykemPřekvapenýUsmívající seMlčícíJe na prachySmějící seLíbajícíNevinnýZamračenýŠlápnul vedleRozpačitýOspalýAhojZamilovaný
Kontrolní kód_   

« strana 1 »

2
Marie (neregistrovaný) 03.06.2011, 19:44:05
Neviditelně jsem si tady četla a právě tak odcházím...

Lucifer
1
Lucifer 01.06.2011, 01:45:45
Upozorňuji na velmi a okurkově aktuální zprávu na Čertím poklábosení:

http://lucifer.bloguje.cz/832716-certi-poklaboseni.php

]Mrkající

«     1     »