O vajíčku natvrdo

rubrika: Pohádky


Bylo jednou jedno vajíčko,...

 

Lucifer


... bylo to vajíčko slepičí, a to vajíčko bylo uvařené natvrdo. Co natvrdo, jako šutr bylo. Vajíčko natvrdo si pěkně hovělo v porcelánovém držáku na vajíčka a čekalo na snídani. Človíček se ráno probudil, zívl, protáhnul si kosti, až v kamnech zapraštělo, vyštrachal se z obrovské hromady peřin a nejistým krokem zamířil do kuchyně, kde na něho čekala snídaně.

 

Na stole byla vánočka, sklenice borůvkové marmelády, opečená slanina, která se ještě zmítala na pánvičce v posledním tažení, hrouda másla, lososový tatarák v mořské mušli, láhev chardonnay, tousty nedočkavě práskající v toustovači a vajíčko natvrdo v držáku na vajíčka. Človíček se pustil do snídaně a snídal a snídal, až mu nakonec na stole zůstalo jenom vajíčko natvrdo. Vzal lžičku a začal vajíčko decentně tlouci po hlavičce. Nic se nedělo. Přitvrdil, zase nic, ještě přidal na razanci - a zdemoloval lžičku. Donesl si paličku na maso a tloukl vajíčko hlava nehlava. A vajíčko ani nemuklo, natožpak aby křuplo. Donesl si kladívko a bušil do vajíčka jako horník. Potom si přinesl sbíječku, buldozer, tank, zbraně hromadného ničení... a vajíčko nic. V zdemolovaném bytě, zdemolovaném domě, zdemolovaném městě, zdemolovaném světě zůstalo vajíčko natvrdo bez jediného šrámu.

 

Človíček se unavil, uklidil nářadí a opět se odebral ke spánku. A zatímco spal, z vajíčka se vyklubalo kuřátko natvrdo.

 

Dobrou noc.


komentářů: 0         Komentáře (0)


Vložení nového příspěvku
Jméno
E-mail  (není povinné)
Název  (není povinné)
Příspěvek 
PlačícíÚžasnýKřičícíMrkajícíNerozhodnýS vyplazeným jazykemPřekvapenýUsmívající seMlčícíJe na prachySmějící seLíbajícíNevinnýZamračenýŠlápnul vedleRozpačitýOspalýAhojZamilovaný
Kontrolní kód_