Už dlouho jsem přemýšlel, že tady na předkládané téma napíšu nějaký článek. Hodně jsem váhal – nicméně čas už nastal. O co jde. Jde o to, že jsem vystudoval na Masarykově univerzitě v Brně. Brno je krásné město, čehož jsem si užíval. Byl jsem nicméně utvořen k tomu, abych se zabýval fyzikou, čemuž jsem se nikterak nebránil, jelikož jsem od samotných svých základů tušil, že musím poznat podstatu světa – tedy to, do čeho jsem byl vyhozen do života.
Lucifer
A tak jsem zcela náhodně, což zapříčinila moje žena, která tu už několik let není, a kterou nepřestanu milovat, nastoupil do vědeckého ústavu Akademie věd. Nesmírně jsem si toho vážil – koneckonců, proč nebýt vědcem. A tak jsem se tím vědcem stal. A zpočátku jsem si myslel, že je to úžasná věc Za peníze daňových poplatníků jsem po pádu bolševika začal v devadesátých letech minulého století lítat do celého světa. A myslel jsem si, že tvořím vědu. Jenže jsem ve skutečnosti tvořil – nebuďme přecitlivělí – HOVNO. Ale to jsem ještě jako mladý vystudovaný kluk netušil.
Původně jsem si myslel, že fyzika plazmatu je úžasná věc. Co je to plazma – ionizované atomy, třeba ve výbojích nebo ve hvězdách. V tomto prostředí se zkrátka odpoutá elektromagnetická síla, a problém, tedy pokud ho chceme mít, je pak v tom, jak tuto sílu spoutat
Už někdy od poloviny minulého století se o spoutání této síly v rámci jednoduchého zdroje získání elektřiny snaží vědci. Nemá smysl, abych tady složitě vyšperkoval, jak ten proces termojaderné fúze funguje. V podstatě je to velmi jednoduchá záležitost, k jejímuž pochopení potřebujete jenom drobný náklad kvantové fyziky. A ten už je známý opravdu skoro víc jak sto let.
S Ústavem fyziky plazmatu jsem se rozloučil před asi jedním a půl rokem. Dnes si uvědomuji, že to pro můj skutečný lidský vývoj byl dobrý nápad. Ti vědečtí kokoti tam totiž studuji HOVNO. A za těžký prachy. V tom fakt už nejedu.
O co tady jde:
Za miliardy peněz se v Cadarache už několik let staví TOKAMAK, což má být jakási budoucí nesmírně levná elektrárna na bázi termojaderné fúze. V roce 2050 prý už by to mělo fungovat několik minut. V roce 2100 by snad měla být nějaká skoro hodinu pracující termojaderná elektrárna. V roce 3000… HOVNO
Teď už asi víte, o co tady mezi takzvanými vědci jde: Ti kokoti se snaží v kanceláři za těžký peníz od Vás vytvořit hvězdu….
06.08.2019, 01:55:02 Publikoval Luciferkomentářů: 19