Mimořádná zpráva

rubrika: Povídání


Před chvíli jsem strávil skoro třičtvrtě hodiny na Florenci čekáním na metro. Hlásili, že někdo spadl na koleje.

 

Lucifer


Tyhle situace se poslední dobou množí a já jsem si zvyknul radši počkat, až to zprovozní, protože jim to obvykle trvá kratší dobu a jednou mě to stihlo v Nových Butovicích a když jsem pak autobusem dojel na Anděl, metro už jezdilo. Bylo to koncem zimy, měl jsem na sobě kabát, v narvaném autobusu jsem byl namačkaný na dveře a když jsem vystoupil, musel jsem si svlíknout kabát. Čertví, proč to udělala, ale podle posledních informací to vypadá na sebevraždu. Teď leží na ARO v motolské nemocnici.

 

Chápu, že v dané situaci je třeba nejspíš zachránit onoho člověka, bez ohledu na to, jak dlouho bude zastavený provoz. Nejsem naštvaný, že jsem tam strávil takovou dobu a doufám, že se z toho dostane. Nicméně se trochu divím, že už na to nejsou v metru připraveni a situaci neumí vyřešit v kratším čase. Jak už jsem napsal, lidí padajících do metra stále přibývá a už by s tím měli něco dělat, jinak to metro bude nakonec kompletně mimo provoz. Možná by mohli vybudovat mezi kolejištěm a nástupištěm stěnu, v níž by se otevíraly dveře, jen když by za nimi stál vagón.

 

Lidem, zdá se, začíná hrabat čím dál, tím víc a upřímně se přiznám, že tomu zatím moc nerozumím. Jistou představu o tom už mám a sem tam jsem si ji tady ventiloval, ale jsou to jenom mé amatérské hypotézy. Profesionálové by však tomu měli věnovat větší pozornost. Není normální, když ve společnosti, která se ve srovnání s celou předchozí historií válí v blahobytu, narůstá počet sebevražd. Přibývají však i lidé, kteří se zabíjejí díky absolutně nesmyslné ignoraci reality a přírodních zákonů.

 

Je mi jasné, že byste mi mohli naservírovat můj nedávný pád do kolejí. Já jsem však nepáchal sebevraždu, ale došlo k nešťastné kombinaci několika jevů. Byl jsem trochu ovíněn, silně nakažen nějakým virem, možná prasečí chřipkou, myslel jsem, že dobíhám poslední metro, dveře se mi zavřeli před nosem a kopal jsem do odjíždějícího vagónu. Kromě toho ze všech informací, které jsem získal, mě z kolejí vytáhli ještě před příjezdem dalšího vlaku, takže se nemusel provoz metra zastavovat. Za jedinou svoji pitomost považuji pouze to kopání, z čehož jsem si odnesl velké ponaučení a mohu jednoznačně prohlásit, že za žádným autobusem, tramvají nebo vlakem nikdy nepoběžím a už vůbec do toho nebudu kopat.


komentářů: 5         Komentáře (5)


Vložení nového příspěvku
Jméno
E-mail  (není povinné)
Název  (není povinné)
Příspěvek 
PlačícíÚžasnýKřičícíMrkajícíNerozhodnýS vyplazeným jazykemPřekvapenýUsmívající seMlčícíJe na prachySmějící seLíbajícíNevinnýZamračenýŠlápnul vedleRozpačitýOspalýAhojZamilovaný
Kontrolní kód_   

« strana 1 »

5
Zuzana (neregistrovaný) 27.08.2010, 13:00:19
Tak ted uz v tom mam uplny gulas, takze preju dobrou chut k obedu,;) ja jdu snidat zeleny cajik a jogurt. Hlavne aby se ta zena uzdravila - lidi obcas propadaji zoufalstvi a velka mesta jsou obzvlast stresuplna. Jsem sice mestsky clovek telem i dusi, ale od te doby co bydlime v 'loznicich New Yorku' je stresu kolem nas fakt o hodne min. Spis se tu batoli medvidci myvalove, poskakuji zde stribrne veverky a v noci a k ranu cvrlikaji cikady. A do centra Manhattanu 20 - 25 minut.

Lucifer
4
Lucifer 27.08.2010, 12:46:09
Já jsem myslel, že je to poslední vlak, vždyť jsem to tu napsal. Kdyby mi ujel, musel bych víc jak hodinu protloukat Prahou nočními spoji a v dnešní době není o co stát. A nebo taxíkem za šest stovek :)

3
Zuzana (neregistrovaný) 27.08.2010, 12:40:06
Po desiti minutach? Tak doted jsem mela velke pochopeni pro frustraci, s niz jsi do toho vagonu kopnul, cekat ve stanici metra hodinu na dalsi vlak se nechce nikomu, zvlast kdyz to nebylo nutny a ridic te tam mohl jeste pustit.
Ale deset minut? Lucifere, Lucifere...:))) ;)
Tady mimochodem to nekteri ridici ( i autobusu) pestuji jako sport - minim ujizdeni dobihajicim.

Lucifer
2
Lucifer 27.08.2010, 12:30:33
Aha. Takže přece jenom zastavili jeden vlak. Tož to se dodatečně omlouvám všem čekajícím pasažérům. V noci jezdí vlaky po deseti minutách.

1
Zuzana (neregistrovaný) 27.08.2010, 12:18:17
No zrovna asi tyden pote, kdy te odvezli do nemocnice kvuli padu do kolejiste, na stejne stanici spadla za bileho dne do koleji nejaka zena kolem padesatky. Vylezla sama nahoru a nic ji nebylo - jen ji pak odvezli do Bohnic.
Kdyz jsem to tehdy nekde v Novinkach cetla, rekla jsem si, ze je to tam asi bezne. Mimochodem, v NYC se to stava tez..nevim, zda casto, ale par jsem jich zaznamenala..
To, ze se doprava az tak nezastavila zaprve zachranil dispecer, ktery okamzite volal nejen paramediky, ale i pozastavil prijezd dalsiho vlaku, zadruhe byla hluboka noc a vlaky v tu dobu jezdi jednou za hodinu, cico.
Tim padem tvuj pad nebyl ani v tisku, aspon jsem nic nevidela - zadny reporter se tam v noci neochomejtal. Jediny, kdo to oznamil svetu jsi ty sam, Lucifere..:)

«     1     »